TOPlist


Potřebujete poradit s fungováním programu Sebekoučink?

Založeno: 01. 09. 2016, Hanka Malkova    Ve skupině: Nový Sebekoučink     Počet členů: 18

Pokud si s něčím nevíte rady a nenašli jste odpověď v Častých dotazech, rádi vám poradíme v této diskusi.

Komentáře

Komentáře je možné psát až po přihlášení. Pokud již máte účet, přihlaste se prosím. Pokud ještě účet nemáte, registrujte se

11. 04. 2017 09:06

Hanka Malkova

Na žádost některých z vás jsme v databázi potravin rozdělili kategorii Oblíbené - můžete si ji otevřít buď v podobě, kde je ještě rozdělena podle jednotlivých podkategorií a nebo rovnou seznam všech oblíbených potravin, které jsou seřazeny podle abecedy. Tak věříme, že to používání Sebekoučinku ještě zjednoduší, každý si může vybrat, jak mu to bude více vyhovovat. Upravili jsme ještě automatické zařazování opakovaně zapsaných potravin do oblíbených, pokud tuto funkci nechcete využívat, můžete si ji ve svém profilu v záložce Moje stránka vypnout, více informací zde http://www.stobklub.cz/faq-dotaz/219/

31. 03. 2017 01:25

Macatice

koral: Ano, ta váha v gramech představuje denní doporučenou dávku oné živiny, tedy tolik gramů bys měla v potravě nasbírat za celý den. To číslo procent v závorce znamená, kolik procent z denního energetického příjmu by mělo být tvořeno právě touto živinou. Celkem by to mělo dávat 100 %, takže jestli ti sebekoučink navrhl Bílk. 25 %, tuky 33 %, tak sacharidy nutně musejí být 42 %. De facto Celkový doporučený denní příjem a tohle procentní rozložení jsou prvotní údaje, ty absoutní hodnoty živin v gramech se pak počítají z nich.
Jak koukám na tebou uváděná čísla, odpovídají hubnoucímu cyklu (a celkový doporučený příjem odhaduju na 6000 kJ). Hubnoucí režim má větší příjem bílkovin a menší sacharidů než ty další (udržení váhy bezprostředně po zhubnutí a standardní běžný režim udržení váhy).
V nastartovaném sebekoučinku (a pro jisttu zdůrzňuju, že mluvím o tzv. Novém sebekoučinku, ten starý vůbec neznám) se pak každý týden dají nastavit hodnoty celkového příjmu a procentního rozložení (na záložce Nastavení příjmu). To procentní rozložení doporučuju neměnit, rozhodně ne v hubnoucím cyklu a ne, pokud nebudeš znát zákonitosti a vědět, co, jak a hlavně proč to měníš - ledaže by to bylo na doporučení nějakého zdejšího odborníka (např. Nada).
Co však velmi pravděpodobně budeš muset ze začátku měnit, je celkový doporučený energetický příjem. Jestli jsi teď se sebekoučinkem začala, sleduj svou váhu. Denní výkyvy nect tě nevzrušují, ale po týdnu vyhodnoť, jakou tendenci tvoje váha má. Jestli se nemění, snižuje... Pokud se váha nemění nebo klesá příliš pomalu, zkus ten příjem o něco zmenšit (přesné číslo ti neporadím a ani si nejsem jistá, ale mám dojem, že by ta změna neměla dělat víc než 10 procent výchozí hodnoty), pokud váha klesá příliš rychle, příjem zvyš. Ideální hubnutí je 0.5-1 kg za týden, rozhodně ne víc. Tuhle změnu budeš možná muset udělat pár týdnů za sebou. Pokud nezačneš hned hubnout, vydrž aspoň ten první týden a nesnižuj drasticky příjem hned po pár dnech. Někdy to chvíli trvá, než tělo zareaguje (zejména prý tehdy, pokud už v minulosti zažilo pár neúspěšných diet).
Tak hodně zdaru!

30. 03. 2017 23:19

koral

Dobrý večer,znova jsem se zaregistrovala a pokusím se dále hubnout. Chtěla jsem se ale zeptat,co znamená doporučený příjem živin např.Bílk-88g (25%), Tuky-52g (33%) atd., Znamená to,že bílkovin mám přijmout 88g? Asi tomu nerozumím. Díky za radu

30. 03. 2017 21:01

megilena: Opusť Sebekoučink, úkoly se vybírají na poslední záložce "Prožij rok zdravě".

30. 03. 2017 20:56

megilena: Vedle jídlokoučinku je záložka Fitkoučink. Po kliknutí na plus se zobrazí jednotlivé kategorie databáze pohybu s pohybovými aktivitami. Po kliknutí na aktivitu napíšeš počet minut a uložíš OK. Po uložení všech aktivit ukončíš zápis. Oprava se provádí smazáním aktivity a novým zápisem.

30. 03. 2017 20:46

megilena

ráda bych si vybrala své úkoly ale nevím kde, poradí někdo?Jsem v sebekoučinku a jiné vše funguje

30. 03. 2017 20:40

megilena

můžete mi prosím poradit, jak si ukládat v sebekoučinku pohybové aktivity? Děkuji

10. 02. 2017 21:37

esunad: Nemáš otevřený cyklus Sebekoučinku. Vyber si Sebekoučink, vyplň v něm vstupní dotazník a teprve potom se otevře cyklus a záložka jídlokoučink k zapisování jídelníčku. Zvolit můžeš Původní sebekoučink, který je zdarma, nebo Nový sebekoučink, který je placený a sledují se v něm i cukry a vláknina.
Do tvého projektu nemám přístup. Asi nemáš vybrané úkoly, potom klikni na Vyber si své úkoly, zaškrtni denní a týdenní úkoly a ulož. Vybrané úkoly se ti zobrazí ve vedlejší tabulce. V ní budeš označovat plnění vybraných úkolů.

10. 02. 2017 20:10

esunad

Když si chci otevřít jídelníček,tak se mi nezobrazí.Ani se mi nezobraz úkoly v sekci Prožij rok zdravě.Děkuji předem za odpověď. D.Vlášková

10. 02. 2017 09:30

Hanka Malkova

Ještě doplním Naďu, takto to funguje ve starém Sebekoučinku, pokud budete využívat Nový Sebekoučink, tak tam se vám automaticky cyklus po skončení archivuje i se všemi jídelníčky a najdete ho v Přehledech.

10. 02. 2017 08:47

anysekk04: Jídelníčky si uživatelé archivují před ukončením cyklu do svého počítače. V Přehledech v Sebekoučinku je nenajdete.
http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/6679/

10. 02. 2017 08:03

Fila Byla

Dobré ráno, omlouvám se, že se pořád ptám, ale dnes mi po skončení 4-týdenního sebekoučinku přišlo emailem, abych odpověděla na kratičký dotazník. Ale po rozkliknutí se mi ukazuje, že stránku není možné najít. Je možné se k dotazníčku dostat jinde? Děkuji.
A také moc děkuji za předchozí odpovědi, povzbudilo mne to, že zkusím i nový sebekoučink. Tak nějak tuším, že nemusí být všechny semaforky zelené, ale někdy se mi to i podaří :-)))

10. 02. 2017 06:46

anysekk04

Dobry den, muze mi prosim nekdo poradit? Je mozne zde nekde najit me jidelnicky z minuleho roku, napr. z unora? Koukala jsem se na kalendar v zalozce sebekoucink a nikde nic. Pouzivala jsem stary sebekoucink a nyni take stary. Slo by to nejak obnovit nebo mam smulu? Hodne by mi to pomohlo..dekuji

09. 02. 2017 22:58

Hanka Malkova

Ano, je to web o hubnutí, ale primárně také o tom, aby se člověk naučil být spokojený sám se sebou, třeba i s pár kily navíc. Recepty, na které reagujete, jsou recepty přidané uživateli, každý si může přidávat vlastní recepty, my je nijak nekontrolujeme a mohou se tedy mezi nimi objevit i kaloričtější pokrmy. Ale filosofií STOBu je i to, že žádné jídlo občas v malém množství nevadí a pokud ho máte opravdu ráda, tak si ho raději občas dopřejte, než abyste si ho zakazovala a trápila se. A je také zajímavé sledovat, kolik energie a živin třeba klasické recepty obsahují a inspirovat se, kde se energie dá ušetřit. Pokud chcete odlehčené recepty, tak hledejte v kategorii Recepty STOB. Ale určitě i mezi uživatelskými recepty najdete spoustu užitečných tipů.

09. 02. 2017 19:55

ilona Divisova

myslela jsem ,že to je web o hubnutí ,ale asi ne ,tak sorry omlouvám se,recepty jsou plné cukru a tuku,je mě líto lidiček co mají nadváhu

09. 02. 2017 19:30

ilona Divisova

tak děkuji kadeřnice ,ani nová blůza mě v hubnutí nepomůže,to je rada!

09. 02. 2017 13:20

kiriss

@ilona Divisova: Je skvělé, že jste sama zhubla 25kg a ještě obdivuhodnější, že jste ve svém životě udělala takové změny, že si váhu dlouhodobě držíte v normě (Váš BMI je 24,8). Ty 4 kg, s nimiž bojujete, nemusíte vnímat jako "navíc" – pravděpodobně jsou přirozeným důsledkem procesu zpomalování metabolismu. To začíná cca 25.rokem našeho života a do smrti se nezastaví. Podle některých zdrojů, každý rok (po 25.roce) se schopnost těla spalovat energii sníží o 500kJ/den (tedy o jeden rohlík). Řešením je zvýšení pohybové aktivity. I přesto se ale zpomalování metabolismu většinou vykompenzovat pohybem nedá a je normální a dokonce zdravější vážit více v 60ti než ve 30ti. Samozřejmě bychom se měli stále pohybovat v pásu normy, popřípadě v mírné nadváhy ve vyšším věku. Chápu ale, že tohle jsou jen teoretické poučky a Vy nosíte každý den konkrétní 4 kg a trápí Vás, kolik úsilí jste do hubnutí vložila a bezvýsledně. Řešení je mnoho: zvýšení pohybové aktivity nebo individuální konzultace s odborníkem ze STOBu či Kurz zdravého hubnutí (účastnice za 12 týdnů kurzu zhubne v průměru 5kg). Ještě než se pustíte do akce, zkusit si ale odpovědět na otázku: „Proč je pro mě zhubnutí 4kg tak důležité?“ Možná zjistíte, že se za těmi 4mi kily skrývají potřeby, které jste schopná naplnit i jinými způsoby (nejen tím, že zhubnete). Potřebu líbit se sama sobě naplníte třeba návštěvou kadeřnice nebo nákupem hezké jarní blůzy a potřebu cítit se fit zase oblíbeným sportem. "Množství kilogramů není to nejdůležitější, ale to, jestli si člověk života více užívá." To jsou slova Ivy Málkové, zakladatelky STOBu :-) Držím palce na cestě za všemi Vašemi sny!

09. 02. 2017 12:04

sifaka

Taky jsem myslela, že víc semaforků bude na houby ale po měsíci cukru už mi to jde jaksi snadněji naplánovat.Po tom co jsem pochopila jaký je rozdíl mezi cukrem v jabku, ve vločkách nebo v koláčích.Fakt se to jaksi plánuje lépe.Kdyby tam byl jen jeden semafor-člověk by ubíral hlavně to, co by mu chybělo pocitově nejméně :-))

09. 02. 2017 11:05

Hanka Malkova

Fila Byla:
Určitě nemusí být všechny semaforky hned zelené :) Doporučovala bych radši postupně, nejdřív se zaměřit třeba na jeden a až se vám podaří to vyladit, tak se zase začít více věnovat dalšímu a postupem času se dopracujete k tomu, že budou všechny alespoň oranžové nebo v nejlepším případě zelené :)

09. 02. 2017 08:08

ilona Divisova

hlídám si cukr sacharidy tuk i pohyb vážím 70kilo a měřím 168cm mám 54let ,před 7 lety jsem sama dala dolů 25kg ,ale v loni jsem po operaci ramene a dlouhodobé rehabilitaci a nemocenské jsem přibrala 4kg a nejde mě to dostat dolů!Můžete mě poradit?semaforky na mě nefunguji ,v dotazníku absolutně nemám nic špatně,tak nevim ,chybu ve stravováni nedělám u vyživového poradce když jsem byla tak nic nového jsem se nedozvěděla,prý dělám vše úplně správně tak fakt nevim ,mám se smířit s tím ,že budu sebou nosit 4kg???

08. 02. 2017 20:14

Fila Byla

Hanka Malkova: Děkuji :-) Trochu se bojím toho, že čím víc semaforků hlídám, tím víc se mi nedaří, aby byly všechny zelené. Vždycky se mi to střídá - jeden den jsem úspěšná v něčem a v něčem ne, nebo napůl, jiné dny přesně naopak. Ale fakt děkuju, pročtu si to :-)

08. 02. 2017 16:16

Hanka Malkova

Fila Byla: http://www.stobklub.cz/faq-dotaz/206/
Zde je popsáno, v čem je Nový Sebekoučink lepší oproti původnímu. Velkou výhodou je určitě semaforek cukru a vlákniny, dále aktuální databáze a aktualizované výpočty, ale změn je více, vše je popsáno v častých dotazech pod uvedeným odkazem.

08. 02. 2017 14:54

Fila Byla

Prosím, můžete mi poradit, kde najdu informace o tom, v čem se liší nový a původní sebekoučink. Bohužel zkušební 3 dny zdarma jsem si vybrala už dříve, během té krátké doby jsem nezaznamenala žádné pro mne významné rozdíly, ale velkou roli hrálo to, že jsem na to tehdy neměla čas celé 3 dny, abych ho skutečně prozkoumala. V poslední době tu hodně lidí novou verzi doporučuje a já nemůžu najít, kde se člověk přihlašuje, ani v čem je SK nový. Předem děkuji.

04. 02. 2017 22:35

Hanka Malkova

Macatice: Už by to mělo fungovat a potraviny by se měly řadit dle abecedy.

27. 01. 2017 22:30

Macatice

Hanka Malkova: Díky! Kdyby nějak šlo to "náhodné" řazení zesystematizovat, klonila bych se k řazení podle abecedy, to by se myslím hledalo nejsnadněji.

27. 01. 2017 19:23

Hanka Malkova

Děkuji za zodpovězení dotazů. Ještě bych upřesnila, že maso je vždy lepší vážit v syrovém stavu, u tepelně upraveného masa hodně záleží na druhu úpravy, stupni propečení apod. Ale pro zjednodušení jsou v databázi uvedené i průměrné hodnoty tepelně upraveného masa.
Macatice: Řazení potravin a jejich přehazování po uložení už mě taky párkrát zarazilo, zjistím od programátora, jak to funguje a dám vědět.

27. 01. 2017 17:29

Macatice

Mám dotaz - už delší dobu mi vrtá hlavou, poidle jakého systému jsou řazeny potraviny vybrané s sebekoučinku například do oběda. Pracuji totiž tak, že si naplánuju jídlo, uložím, kouknu na semaforky, usoudím například, že mám relativně hodn bílkovin, ale málo sacharidů a vlákniny, takže kliknu na večeři, uberu trochu šunky a přidám ovesné vločky. Kontrola semaforků - úvaha dobrá, ale s těmi vločkami jsem to přepískla. Tak zase rozkliknout večeři - jenže ty vločky jsou v seznamu úplně někde jinde, než byly předtím, a já ten seznam musím pročítat, abych je našla a jejichmnožství upravila. Pro mě, jakožto zrakově postiženouje to hledání docela pracné, takže by mě zajímalo, jaký systém to řazení má, abych se snadněji orientovala. Díky.

27. 01. 2017 17:20

Macatice

verkag: U masa je obvykle napsáno, v jakém je stavu. Například Vepřová krkovice (syrová) se zadává jako váha před tepelným zpracováním. Když je to Vepřová krkovice (pečená), tak zse zadává váha toho plátku, co si dám na talíř. Pkud to u masa uvedeno není, jsou to obvykle uzeniny, které již tepelnou úpravu nevyžadují (šunka), nebo se jen ohřejou (párek, sekaná) a tam to beru jako váhu v "nákupním" stavu. Zatím jsem se nesetkala s tím, že bych měla problém určit, jestli se zadává váha syrového, nebo již upraveného masa.

27. 01. 2017 09:26

verkag

Dobrý den, prosím o radu, když zadávám váhu masa, dávám tam váhu syrového masa nebo až opečeného které dávám na talíř ?
:-) Děkuji

26. 01. 2017 10:52

Evusja

Také jím po 2 - 3 hodinách - většinou 6x denně -(smějí se mi,že furt) - většinou mám větší odpolední svačinu rozdělenou na 2 části, nebo večeři.

26. 01. 2017 10:46

sifaka

Jitko, určitě si jídla rozdělit můžeš.Já když mám třeba ranní směnu a vstávám 4:30, až skončím večer na netu, to už je vlastně ráno-taky by mi 5 ani 6 jídel nestačilo.Takže pokud mám rozjetý koučink-udělám si jídlo podle semaforků ale jím ho během celého dne po 2 3 hodinách.Obědy co dostávám v kantýně si rozdělím úplně běžně a přikoupím si k němu salát aby to nebyly úplně mikroporce:-)

26. 01. 2017 08:35

liebesonka

V sebekoučinku se snažím dodržet 5 chodů denně. Poslední dobou i kalorický příjem se blíží dennímu plánu. Chtěla bych se ale zeptat, zda (s dodržením počtu kalorií) si například dopolední svačinu mohu rozdělit do dvou částí. Taktéž třeba odpolední svačinu nebo i večeři (u večeře například zeleninu, kterou si přikládám, sníst až později). Nebo je to takto nežádoucí? Je pak třeba toto uvádět v sebekoučingu jako "jiné jídlo" a psát důvod?
Děkuji moc, Jitka

16. 01. 2017 21:27

ant.314

nada: Idealni by bylo, aby tam bylo nekde zaskrtavatko, zda kategorie oblibenych, nebo podle nazvu, kde by si to kazdy mohl zaskrtnout/odskrtnout podle preferenci a nalady (klidne nekolikrat denne) a posledni hodnota by se mu zapamatovala (at uz v databazi, nebo cookies).
Ja bych taky u oblibenych dal prednost abecednimu razeni, protoze jich az zas tolik nemam a porad tam lozit po kategoriich je zbytecna oklika.
Obzvlast, kdyz si chci zadat dva a vice a musim jit Oblibene/chleba/sumava(klik)/zpet do kategorii/oblibene/syry/eidam (klik)/zpet do kategorii/oblibene/dochucovadla/horcice(klik) = 11 kliku, misto prosteho Oblibene/sumava(klik)/eidam(klik)/horcice(klik) = 4 kliky (tedy skoro 3x tolik zbytecneho hledani a klikani)

16. 01. 2017 13:21

vali63

děkuji za radu. Přes jiný prohlížeč to funguje.

16. 01. 2017 10:32

vali63: Chyba bude nejspíš ve tvém počítači nebo prohlížeči. Zkus to z jiného počítače. Testovala jsem Oblíbené v Chromu a Mozille na Win XP a Win10 a jsou funkční.
Postup: V DB potravin kliknu na kolečko Oblíbené za názvem položky. Kolečko se zbarví na růžové. Takto označené položky potom volím v kategorii Oblíbené, které jsou řazeny podle podkategorií. Zvolím podkategorii, vyberu položku a přenesu do ingrediencí, kde doplním množství.
Já osobně bych upřednostnila seřazení Oblíbených podle názvu s možností Hledat, ale uživatelé při testování žádali o zachování podkategorií.

16. 01. 2017 10:03

vali63

Dobrý den, aktivovala jsem jsem si nový cyklus Sebekoučink, chtěla bych si jej i zaplatit, ale nefunguje mi Oblíbené potraviny. Označila jsem si je červenými kolečky a když chci ze seznamu je rozkliknout tak mi to tam blikne jen chviličku a nestihnu na to kliknout. Při starém sebekoučinku jsem tu funfci využívala.Omlouvám se za "laický popis".

12. 01. 2017 11:13

Dumbo.5: Do Sebekoučinku se dají zadávat údaje až od zahájení cyklu. V rámci cyklu můžete vyplňovat údaje zpětně a Jídlokoučink plánovat až 7 dní dopředu.

12. 01. 2017 09:01

Dumbo.5

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jdou zadat údaje do sebekoučinku i zpětně? Zapisuji si jídlo už od začátku ledna a ráda bych si zaplatila sebekoučink na 12 týdnů. Ve zkušební verzi, která je na 3 dny mi datum zpětně vybrat nejde. Omlouvám se, pokud zde dotaz už někde je, ale nepodařilo se mi ho najít. Děkuji

11. 01. 2017 14:37

Hanka Malkova

Danasei: Chybu už máte opravenou a vše by vám mělo fungovat.

11. 01. 2017 14:16

JirkaLang

olgalada: Dobrý den, pro zaplacení sebekoučinku je potřeba doplnit adresu na vašem profilu.

11. 01. 2017 10:48

olgalada

Dobrý den, aktivovala jsem sebekoučink, ale nejde mně zaplatit. Co s tím? Děkuji. Olga

11. 01. 2017 09:27

Danasei

Moje výška je 170 cm. Doufám, že se podaří chybu odstranit a bude mi sebekoučink správně fungovat. Děkuji

10. 01. 2017 12:04

Hanka Malkova

Danasei: Chybu jsem vyřídila programátorovi, podívá se na to.

10. 01. 2017 11:41

Danasei: Program chybně interpretoval zadanou výšku ve vstupním dotazníku, pravděpodobně jsi použila desetinnou čárku místo tečky. Uživatelsky se to nedá opravit, musí zasáhnout programátor. Napiš výšku. Zatím můžeš zapisovat jídelníček, bude proveden pokus o nápravu nebo nové zadání vstupního dotazníku se započítáním platby.

10. 01. 2017 11:25

Danasei

Dobrý den. Včera jsem si aktivovala program sebekoučink. Při vyplnění dotazníku jsem uvedla míru i váhu, ale v tabulce se mi míra zobrazuje jen písmeny NaN a nebylo spočítáno BMI a ani doporučený energetický příjem. Nevím, jak to mám v přehledu vyplnit, aby tam ty hodnoty byly. Můžete mi prosím, poradit. Cyklus jsem včera zaplatila. Děkuji

08. 01. 2017 14:18

petasek: Přečtěte si zadání. Nezadává se úbytek 5 kg, ale jaké váhy chcete koncem cyklu dosáhnout. Program kontroluje, jestli není zadáno více než 1 kg za týden.

07. 01. 2017 09:00

koral

Nada: děkuji a přeji krásný zimní den

07. 01. 2017 08:50

V Novém Sebekoučinku se ve vstupním dotazníku uvádí běžná aktivita podle typu zaměstnání a týdenní pohybová aktivita střední intenzity v hodinách, která má taky vliv na výpočet doporučeného příjmu. Tady musíme postupovat s citem, zkušenější už si poradí podle toho, při jakém příjmu jejich tělo hubne. Jestli vytíráš velké prostory denně a činnost je např. součástí zaměstnání, zahrnula bych to ve vstupním dotazníku do běžné aktivity středního typu. Pokud se jedná o vytírání např. jednou týdně, odhadem bych přidala 1 hodinu do pohybové aktivity střední intenzity ve vstupním dotazníku. Kromě toho se každý pohyb a cvičení zapisuje denně do Fitkoučinku. Výsledný doporučený příjem si každý potom koriguje v Nastavení příjmu podle toho, jestli při něm hubne. Změna nastavení se uplatní na celý týden. Já si pro upřesnění počítám denní energetickou bilanci, kterou zatím Sebekoučink neuvádí. Data ze Sebekoučinku si jednorázově několik týdnů přepisuji do Excelu, abych získala odhad pro hubnutí a udržování příjmu. Teď si zapisuji Vánoční energetickou bilanci.

06. 01. 2017 22:19

koral

Dobrý večer,ještě jsem se chtěla zeptat,jestli se do aktivity zapisuje třeba vytírání podlahy( velké prostory), topení atd. Myslela jsem ,že to patří do té nízké intenzity,která je zrušena. Děkuji

06. 01. 2017 08:14

Konhana: Psychokoučink se nastavuje na 4 týdny. Dřív ho můžete zrušit tlačítkem, ukončuje se v den, kdy skončily 4 týdny. Program na ukončení upozorní včetně možnosti doplnit zpětně nevyplněné dny..
http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/6679/

06. 01. 2017 07:24

Konhana

Jak se ukončuje psychokoučink?

22. 12. 2016 22:33

koral

Také já děkuji za info,přeji krásné svátky

22. 12. 2016 11:07

whale

Děkuji za info. Tak to mi bude kapku zkreslovat týdenní výsledek. Pěkný den AV

22. 12. 2016 10:51

Hanka Malkova

Váhu lze upravovat jen v aktuálním týdnu, v minulých týdnech už hodnoty bohužel opravit nemůžete.

22. 12. 2016 10:28

whale

Dobrý den, omylem jsem si v kolonce "vážení-měření" uložila nesprávnou hodnotu. Můžete mi, prosím, poradit jak to opravit? Děkuji moc za pomoc

22. 12. 2016 10:17

Hanka Malkova

Nízká intenzita byla nějaká chyba, už jsem ji odstranila. Čerstvou šťávu můžete zadat jako pomerančová šťáva v kategorii ovoce čerstvé, ale je to tak, jak píše Naďa, klidně můžete zadat i džus, obsah cukru je stejný. Jedná se sice o cukr přirozeně se vyskytující v ovoci, ale stále je to cukr.

21. 12. 2016 22:44

koral

Nada: děkuji,ale myslím,že v čerstvě vylisované šťávě nejsou asi žádné přísady a cukry ,je to určeno vlastně ihned ke konzumaci. A prosím ještě mi tak trochu vrtá hlavou,co je myšleno ve fitkoučinku nízká intenzita

21. 12. 2016 14:31

koral: Jablečný mošt z odšťavňovače zadávám jako džus jablečný.

19. 12. 2016 21:32

koral

Prosím,chtěla jsem se zeptat jak zadat čerstvou šťávu odšťavenou z odšťavňovače

14. 12. 2016 17:00

Hanka Malkova

Jídla z restaurace zkuste najít v kategorii Recepty - Veřejné stravování. Pokud nenajdete konkrétně vaše jídlo, tak ho zkuste něčemu z databáze připodobnit. Můžete si upravovat i ingredience, takže zadejte třeba rizoto z vepřového masa a maso v ingrediencích vymažte a nahraďte houbami. Do budoucna plánuji rozšířit i kategorii Restaurace, jídelny, kde je zatím jen pár kategorií. Ale stále se jedná jen o hrubý odhad, co kuchař, to jiná receptura a hodnoty se mohou hodně lišit.

27. 11. 2016 23:19

koral

Dnes jsem celý den nebyla doma a jedla jsem v restauraci.Stále nevím jak mám zadávat jídla z restaurace když to není v databázi.Měla jsem rizoto s houbami, ale nevím jak to zadat. Mám to udávat od oka? Nebo vybrat nějaké podobné jídlo z databáze?Žádné podobné jídlo jsem nenašla.Prosím o radu díky

08. 10. 2016 07:57

Hanka Malkova

svetlana8: Děkujeme za nápad, určitě ho brzy zrealizujeme.

07. 10. 2016 22:48

svetlana8: Je to chytrý nápad na zpřehlednění podrobností dne. Taky bych doporučovala jeho realizaci. Jedná se o malou úpravu programu.

07. 10. 2016 15:25

svetlana8

Dobrý den, měla bych malý jednoduchý návrh na zlepšení přehlednosti programu: u tabulky "Detail dne" se tabulka vyplňováním stále natahuje a dole pak není zcela zřetelné, k jakému záhlaví procenta patří (i když časem by se to určitě zapamatovalo, ale není to přehledné...). Protože technicky asi nepůjde udělat, aby tabulka byla rolovací (tedy aby záhlaví nahoře zůstalo při odrolování až na dolejší celkové hodnoty), řešením by bylo, aby se dolů pod poslední řádek (procenta doporučených hodnot) vložilo záhlaví znovu, běžně se to u těchto typů programů dělá. Program je ale geniální! Děkuji.

05. 10. 2016 12:08

Hanka Malkova

Lomca: http://www.stobklub.cz/faq-dotaz/200/
Zde jsou ještě další informace o platbě.

05. 10. 2016 11:23

Lomca: V Sebekoučinku klikni na "Zaplatit" a program ti nabídne zaplacení on-line nebo Příkazem k úhradě. Potřebné údaje najdeš na zobrazené faktuře.

04. 10. 2016 00:32

Lomca

Jak zaplatit vstupní poplatek?

01. 10. 2016 16:25

Hanka Malkova

edynek: Když zapíšete v Jídlokoučinku potravinu a zadáte množství v gramech, tak by se vám měly hodnoty spočítat na základě zadaného množství. Pokud množství nezadáte, tak hodnoty odpovídají nulovému množství, a proto jsou všude 0. U některých potravin je už předvolené množství odpovídající například jednomu kusu, které vám automaticky naskočí. Mělo by tedy stačit u vámi zmiňovaných potravin zadat konkrétní množství, ale nevím, jestli jsem správně pochopila váš dotaz.

30. 09. 2016 18:29

edynek

V novém sebekoučinku jsem teprve druhý den a potýkám se s problémem nulových hodnot u potravin, které přidám do jídelníčku, např. salát ledový, mouka, bageta rustikální. Prosím o radu, děkuji

24. 09. 2016 18:12

Hanka Malkova

Naspet: Vlastní potraviny nejsou veřejné a můžete je využívat pouze vy. Je to z důvodu, že všechny hodnoty ověřujeme a u vlastních potravin uživatelů občas mohou vznikat chyby. Pokud chcete doplnit nějakou potravinu do veřejné databáze, tak můžete napsat do této diskusní skupiny http://www.stobklub.cz/skupina-tema/251/ a já ji tam doplním.

24. 09. 2016 15:25

Naspet

Pokud ukládám vlastní potraviny, třebaže z obchodu, a dám si tu práci s opisováním všech hodnot, stávají se přístupné i pro ostatní uživatele? Nebo mohu zapisovat z receptů "veřejně" sdílených?

20. 09. 2016 20:32

IvaVopickova

Pro rychlé vyhledávání v kategoriích potravin bych uvítala HLEDANÁ POTRAVINA ...., kde by se nabídl a otevřel seznam.

20. 09. 2016 10:21

Dasa53: Jedná se nejspíš o náhodnou chybu, která může mít souvislost se zpomalenou odezvou počítače. Pokračuj až po ukončení předchozího zápisu a napiš, jestli se situace znormalizovala.

20. 09. 2016 09:12

jaruska87

Dobrý den, už je vše v pořádku, moc děkuji :)

20. 09. 2016 08:48

Dasa53

Zapomněla jsem napsat, že jde o starý sebekoučing, ne nový :-)

20. 09. 2016 08:46

Dasa53

Poslední dny se mi objevuje chyba v zobrazování názvů jednotlivých jídel - mám například tři svačiny a vzhledem k řazení zřejmě podle abecedy se mi odpolední svačina zobrazí ještě před obědem, který se mi také přepíše na "svačina". Víte o této chybě?

19. 09. 2016 12:42

Hanka Malkova

jaruska87: Teď už by to mělo být opravdu opravené, tak se prosím koukněte a dejte vědět, kdyby byl ještě někde problém.

17. 09. 2016 08:44

Hanka Malkova

jaruska87: Měla jsem informaci od programátora, že už chybu opravil. Ale upozorním ho, ať se na to ještě podívá.

17. 09. 2016 08:37

jaruska87: K oblíbeným bylo víc připomínek, protože jejich filosofii tým STOBu v Novém Sebekoučinku změnil a upravil. Uživatelé, kteří přecházejí z Původního do Nového Sebekoučinku, mají přenesen seznam všech podkategorií z Původního, i když jsou prázdné, včetně všech položek, označených uživatelem v DB růžovým kolečkem. To bylo původní řešení.
V Novém Sebekoučinku se do oblíbených automaticky z databáze přidají bez označení růžovým kolečkem položky, které uživatel v jídlokoučinku použije víc než 5x bez ohledu na to, jestli už byly dříve přeneseny jako označené a jsou teď v oblíbených 2x. Řešení by zasloužilo změnu, protože není optimální, ale v nejbližší době se nejspíš nebude upravovat z důvodu dalších nákladů na programování.
Takže u položek, které mám v oblíbených 2x, z celé DB růžové kolečko vymažu a v oblíbených zůstanou jen automaticky doplněné. Protože ale toto dublování v oblíbených bude díky automatickému doplňování pokračovat a nebudu mít o něm v DB informaci formou růžového kolečka (nebude-li v programu před automatickým doplněním do oblíbených doplněn test na existenci položky v oblíbených a současně doplněno růžové kolečko v DB, označující oblíbené) radši se smířím se dvěma duplicitními položkami v oblíbených a jednu z nich použiji.
Nemám vyzkoušeno, jestli při smazání automaticky doplněných položek do oblíbených se smaže i podkategorie, bude-li prázdná.

16. 09. 2016 21:59

jaruska87

Dobrý den, již jednou jsem psala na jinou diskuzní skupinu tento dotaz, bohužel bez reakce. Proto kopíruju ještě jednou (kategorie Tuky už je tam jen jedna, zbytek problému přetrvává):
25. 08. 2016 12:45
jaruska87
Dobrý den, mám menší problém s oblíbenými potravinami. Když je rozkliknu, zobrazí se mi snad všechny kategorie jídel, i když v nich nic nemám. Tento problém už jsem měla i ve starým sebekoučinku, ale až teď, když jsem ho založila i přítelovi, jsem zjistila, že on tam má jen ty kategorie, které má obsazené. Navíc kategorii Tuky tam mám dokonce dvakrát. V prvních něco mám, ve druhých nic. Není to velká závada, ale plete se to tam a vyhledávání je složitější :( Šlo by s tím něco udělat? Už jsem zkusila i všechny oblíbené smazat a dáte je tam znovu, ale nepomohlo. Děkuji.

16. 09. 2016 15:39

Tlačítkem Zrušit cyklus zruš starý nedokončený Sebekoučink a program ti umožní začít nový.

16. 09. 2016 14:13

bolecek

nemohu ukončit a ani začít nový sebekoučink,vubec se mi nezobrazuje.děkuji bolecek

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma