PhDr. Iva Málková

V roce 1978 absolvovala studium psychologie na Filosofické fakultě. Již  30 let se věnuje problematice obezity. V r.1990  založila  společnost STOB (STop OBezitě), která sdružuje na tři sta psychologů, lékařů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků, jejichž cílem je pomáhat všem, kteří chtějí hubnout s rozumem.

Aktivity společnosti STOB jsou založeny na metodě kognitivně-behaviorální psychoterapie, která byla úspěšně ověřena na mnoha tisících klientů a je i ve světě uznávána za jednu z nejefektivnějších metod terapie obezity. Metodika neochuzuje o požitek z jídla, ale mění postupně nevhodné stravovací a pohybové návyky, které přivedou hubnoucí nejen k trvalým váhovým úbytkům, ale i ke zvýšení kvality života. Tento osvědčený přístup  k terapii obezity aplikuje  STOB   ve více než 100 městech České republiky. PhDr. Iva Málková je autorkou řady publikací.

V roce 2010 iniciovala vytvoření komunitního webu pro nejširší veřejnost. Je hlavním tvůrcem metodiky interaktivních pomůcek a základního konceptu komunitního webu jako nástroje pro motivaci a vzájemnou pomoc spoluhubnoucích uživatelů. Financuje vývoj webu a vyhledává možnosti sponzoringu stránek pro zajištění bezplatného fungování pro uživatele.

Iva  Málková je členkou výboru Obezitologické společnosti a Národní rady pro prevenci a léčbu obezity, které uznávají aktivity společnosti STOB jako součást komplexního přístupu k terapii obezity.


Mgr. Alexandra Fraisova

Po letech zdravotních problémů a alergií vystudovala výživové poradenství a jako celoživotní sportovkyně získala i certifikát osobní trenérky. Tančí flamenco, zvedá činky a bojuje s kily. Zastupuje Českou republiku v mezinárodní Pacientské radě EASO, ráda vaří a jí a kvůli náročnému sportovnímu koníčku a ještě náročnějšímu zaměstnání proniká do tajů plánování a rozvrhů času.Mgr. Zuzana Dostálová, DiS.

Vystudovala obor Fyzioterapie na Vyšší zdravotnické škole v Brandýse nad Labem, dále pak na Masarykově univerzitě v Brně - fakulta sportovních studií obory Regenerace a výživa ve sportu a Učitelství tělesné výchovy pro základní a střední školy. V těchto vystudovaných oborech se ukrývá její celoživotní zájem o sport a zdravý životní styl. Ke Stobu se přidala už na vysoké škole, kdy si vyzkoušela práci cvičitelky a pomocného lektora na kurzu snižování nadváhy pro rodiče s dětmi. Pracuje jako fyzioterapeut.
Bc. Nikola Hanyšová

Zájem o zdravý životní styl a cvičení odstartovala roku 1997, kdy otevřela vůbec první dveře svého fitness centra. Později nastoupila na 3. LF UK, kde absolvovala studium výživy a roku 2003 se stala nutriční terapeutkou. 2007-2009 získala bohaté zkušenosti v poradně Merrylinka, kde pečovala o klienty s nadváhou a obezitou. Nyní je v 5. ročníku sociálních a mediálních studií, což ji pomáhá k rozvíjení její publikační činnosti.

Se společností STOB navázala spolupráci již roku 2007. Nejprve začínala ve STOBu jako lektorka tanců, později zumby. Nyní se spolupodílí na tvorbě edukačních materiálů, článků, direct mail apod.

2012-2014 se stala součástí ambulance komplexní výživy a věnovala se především individuálním konzultacím, stejně tak ve Family fitness Olgy Šípkové. Od roku 2009 rozšířila své působení také do oblasti fitness absolvováním trenérské školy Petra Stacha a získáním osvědčení trenéra kondičního posilování a instruktora fitness.


Bc. Zuzana Málková

Vystudovala fakultu sportovních studií  MU, obor výživa a regenerace ve sportu. Po absolvování výcviku v metodice kognitivně behaviorální psychoterapie obezity společnosti STOB začala působit  jako lektor kurzů snižování nadváhy pro dospělé i pro rodiče s dětmi. V roce 2006 založila společně s Ivou Málkovou a Janou Divokou občanské sdružení Hravě žij zdravě o.s., jehož hlavním posláním je podpora prevence a léčby dětské obezity.

Po celou dobu příprav nového webu, až po inovace v průběhu fungování STOBklubu se podílí na vývoji inovacích zaměřených na snadné používání funkcí pro uživatele. Spolupodílí se na testování všech nových funkcí webu a spravuje emailovou schránku info@stobklub.cz.

 

 

 

 


Mgr. Tomáš Hnilica – X Production s.r.o. (http://www.xproduction.eu)

Analytik a vývojář, absolvoval fakultu informatiky Masarykovy Univerzity v Brně, kde stále působí v roli externího PhD studenta. Od roku 1998 se pohybuje v oblasti návrhu a vývoje software a webových aplikací, zajímá se o inovativní přístupy v této oblasti a aplikací vědeckých výsledků do praxe. V letech 2005 - 2009 působil také ve společnosti CADFEM GmbH (Německo), kde se zabýval vývojem simulačního software a 3D vizualizací dat.

Podílí se na vývoji portálu STOBklub od architektury celé aplikace přes systémové začlenění inovací až po samotnou implementaci některých částí.

 
TOPlist