TOPlist
Sledujte nás:

Milena zhubla díky kurzům zdravého hubnutí se STOBem 17 kilogramů. „Pochopila jsem, že být fit je důležité pro mě samotnou – ne pro mé okolí…“

Zpět

Některé ženy začínají kila navíc trápit až ve středním věku a jsou z toho zaskočené a zmatené. To ovšem není případ Mileny. Baculatá byla už jako dítě, a tak se postupně naučila se svou váhou zacházet a udržet ji tam, kde chce. Naší radostí je, že jí dlouhodobě pomáhá právě STOB. Přečtěte si, k čemu postupně došla, a co radí méně zkušeným.


V dětství mou nadváhu nikdo neřešil, tak jsem byla spokojená 

Byla jsem silnější, možná až obézní už od dětství. Mé okolí to ale nijak neřešilo a nekomentovalo, takže jsem byla spokojené dítě. 

Začalo mi to vadit až v pubertě. Proto jsem se pustila do sportování a váha se ustálila na +- 70 kg. Po dvou dětech jsem ale už vážila kolem 90 kg… Velmi mi to začalo vadit ve chvíli, kdy jsem se po šesti letech mateřské vrátila do zaměstnání.


Vyzkoušela jsem možné i nemožné…

Již ke konci mateřské dovolené jsem se začala více zajímat o to, co jím a jaké jsou možnosti redukce váhy. Vyzkoušela jsem různé diety, akupunkturu do uší, jedla jsem tukožroutskou polévku, dělenou stravu apod. Všechno mělo velmi krátkodobý efekt, ztracená kila se vzápětí vracela zpět.


Pak jsem objevila knihu SOS Nadváha

Právě tato knížka od zakladatelky STOB Ivy Málkové a Františka Davida Krcha mi pomohla nejvíc. Pochopila jsem spoustu důležitých zákonitostí a najednou jsem začala hubnout. Přihlásila jsem se navíc do kurzu STOB, kde se mi nové návyky dobře zakořenily, a během roku a půl bylo najednou dole 17 kilogramů. 

Od té doby se snažím si váhu udržet opět kolem 70 kil. S touto váhou jsem při své výšce 172 cm smířená a vzhledem k mým téměř 60 rokům mohu být pyšná na to, že mám stejnou váhu jako v pubertě.

Snažím se dlouhodobě udržovat váhu, se kterou jsem spokojená. 


Zažila jsem i výkyvy, to není tragédie…

Udržet mou “pubertální” váhu po celých posledních 30 let nebylo úplně jednoduché. Výkyvy přišly třeba v době přechodu, nebo když jsem přestala kouřit. Fakt je, že jsem to vždycky zastavila včas – tady mi pomohly kurzy STOB, které jsem navštívila za tu dobu ještě 2x.


>>Přihlaste se i vy do kurzu zdravého hubnutí a buďte úspěšní<<


Už zkrátka vím, co dělat

Největší obtíže mi udržení váhy dělá v zimě. Tehdy mívám potřebu si dopřát víc, než je pro mě optimální… Jen těžko odolávám sladkostem a tučnějším potravinám. Také se méně věnuji pohybu. 

Kdykoliv se váha začne zvyšovat, nezbývá než nasadit můj vyzkoušený postup. Začnu si zapisovat jídelníček, využívám program Sebekoučink, čtu si brožurky, které jsem v kurzech dostala, případně nové publikace – a snažím se vrátit do režimu pravidelného jedení a naopak omezování sladkostí. Pustím se znovu do pohybových aktivit. A tak se mi už většinou povede situaci zachránit včas. 

Pravidelně se účastním i dalších akcí STOBu – například Dne zdraví, kde čerpám nové informace a motivaci. 

Co u mě dobře funguje:

  • Strava: mám vyzkoušené, že dodržování základní metodiky zdravého hubnutí STOB je přesně to, co potřebuji. Důležité je sledovat co jím, kdy jím, jak jím a uvědomovat si i vnější a vnitřní okolnosti, které mě vedou k případnému porušení režimu. 
  • Pohyb: chůze, plavání, jóga – snažím se o pravidelnost.
  • Psychika: je důležité smířit se s váhou, která je již v normě, a nesnažit se za každou cenu hubnout víc a víc…

V partě je to nejlepší

V průběhu kurzů STOB mi hodně pomáhaly lektorky a „spolubojovnice“. Po skončení jsem byla nejen o pár kilo lehčí, ale také velmi namotivovaná k pokračování hubnutí nebo k udržení váhy. Vždycky mě bavilo setkávání s ostatními, také pochvala za kila, která šla dolů, vždy potěšila. Nemám problém se stravou, která je „vhodná“; STOB mě navíc naučil, že není zakázané jídlo, pouze je třeba omezit jeho množství.

„Hřeším“ pravidelně, někdy se za to na sebe zlobím, někdy si dopřeji bez výčitek. Je to asi součást mého celoživotního údělu, kdy zvyšující se váha patří mezi mé strašáky, a naopak snížení nebo udržení si váhy mi přináší velké uspokojení. 

Dávno jsem pochopila, že být fit, zdravá a štíhlejší je důležité pro mě samotnou, nikoli pro mé okolí… A už vím, že se kdykoliv můžu vrátit k praktikám, které jsem se v kurzech naučila a které mi pomáhají.

Vždy, když se mi podaří dosáhnout své ideální váhy (pod 70 kg), jsem spokojená sama se sebou, pohyblivá, zdravá, příjemná… Můj plán je nevzdat to ani s přibývajícím věkem. Zatím to vidím optimisticky!

 

Hubněte s podporou odborníka a skupiny

Naše dlouholeté zkušenosti a tisíce úspěšných absolventů kurzů zdravého hubnutí říkají jediné – s podporou se zkrátka hubne lépe. Přihlaste se do kurzu a buďte při hubnutí úspěšní.  


>> Kurzy zdravého hubnutí - naživo i online <<


 

Hodnocení (7 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

17. 07. 2023 09:29
Velká gratulace k takovému přístupu i ke zhubnutí. Vzhledem ke stejnému věku je pro mě článek velmi motivující.-)
11. 07. 2023 07:46
Skvělý výsledek a velká gratulace.

Naši partneři