TOPlist
Sledujte nás:

Simona zhubla s pomocí STOBu skoro 30 kilo. “Konečně se zas líbím sama sobě,” raduje se.

Zpět

“Nikdy jsem nebyla úplně hubená holka,” líčí zdravotní sestra Simona Musílková, a její příběh vám bude možná povědomý. “Ještě na základní škole mě bavily míčové hry, chodila jsem na gymnastiku a aerobic. Na střední škole jsem kvůli učení moc nestíhala sportovat a pomaličku se přestávala aktivně hýbat. A těhotenstvím jsem vždy nabrala další kila, které už jsem všechna nesundala.”

Asi od svých 22 let (po porodech) jsem zkoušela různé diety včetně tukožroutské, ketodiety, bez pečiva, s omezením tuků, cukrů, ale vždycky špatně a s jojo efektem. Dvacet kilo jsem zhubla a dvacet pět jsem zase nabrala.


Loni v létě měl manžel padesátiny, a když jsem pak viděla ty fotky a videa, tak to mě popostrčilo. 

V srpnu jsem šla s kamarádkou na kafe a od ní se dozvěděla o podzimním kurzu zdravého hubnutí u nás na poliklinice – a že jsou tam dvě poslední volná místa. V rozhodnutí mi hodně pomohl manžel. Zaplatil zálohu a bylo rozhodnuto!

Absolvování kurzu mě naprosto nadchlo a předčilo mé očekávání. Desetitýdenní hubnutí ve skupině super holek a báječné koučky Eriky bylo pohodové a velmi inspirující. Nejen, že jsem shodila 10 % své původní váhy a zatím se mi daří váhu udržet, ale úplně mi to změnilo přístup ke stravě i mně samotné.

Největší výzva pro mě bylo vážení jídla, přepočítávání a vyhledávání energetických údajů jednotlivých potravin. Teď už spoustu věcí odhadnu, hodně jsem se tím naučila a jsem schopna si připravit jídlo tak, aby bylo vyvážené, což je ostatně vidět na mém váhovém úbytku.

Koukám na kvalitu jídla, baví mě i sledovat fitness trenérky na Instagramu, zkrátka celé mě to začalo moc bavit. Taky jsem šťastná, že jsem se naučila odměňovat sama sebe krásnými zážitky místo jídla – ostatně právě tohle zůstane v hlavě mnohem déle, než když si dáte dort. Na Silvestra jsme celá parta vyrazili do Prahy na muzikál. Místo večera stráveného s hromadami jídla a pití jsme si dopřáli úžasnou zábavu, užili jsme si i noční cestu přes Staromák a Václavák. Byla to krása a všichni si to budeme pamatovat mnohem déle než naše běžné Silvestry před pár lety. 


Pochopitelně se sama sobě víc líbím a asi si i víc věřím. Nehrozím se už tak pohledu do zrcadla a nešílím při pomyšlení vlézt na váhu.

Moc důležitá pro mě byla a je podpora rodiny. V kurzu jsem v tomto ohledu měla nejspíš nejlepší zázemí, jako jediná jsem nemusela vařit vždycky dvě jídla... S oporou, jakou jsem cítila v manželovi a dcerách, to šlo všechno líp. Moji blízcí se rozhodli jít do toho se mnou – i oni se díky tomu hodně naučili. Měla jsem obrovskou radost, že přijali mou výzvu za svou. 

Velký dík patří i mojí lektorce Erice Dykastové, které fakt vděčím za hodně. Otevřela mi oči, naučila mě krůček po krůčku sama sebe si vážit, odměňovat se za každý malý pokrok, abych se naučila myslet i sama na sebe – nejen na druhé.

Lektorka Erika o Simoně: „První kontakt se Simčou byl, když mi ťukala na ambulanci – že má strašný strach, jak to zvládne. Asi se mi povedlo ji uklidnit, protože na první lekci už přišla odhodlaná. Po prvním týdnu bylo jasné, že už je netrpělivá, stravu si upravila v podstatě hned. Byla tahounem skupiny. Nadšeně dělala všechno, co jsme si zadaly, což bylo motivující pro ostatní. Je plná pozitivní energie. To bylo nakažlivé pro celou skupinu.”


Co mi funguje:

  • Jíst zdravě mě baví. Dodržuji jídlo 4-5 krát denně, jím pomalu a všímavě, dostatečně pestrá jídla a zdravější varianty než dříve. Zaměřuji se na vyvážené porce plné bílkovin a vlákniny, dostatek zeleniny a ovoce a hodně i na pitný režim. 
  • Pohyb mě nabíjí. Dříve jsem se nehýbala téměř vůbec. Jezdila jsem výtahem, trolejbusem nebo autem. Nyní chodím vždy po schodech pěšky nahoru i dolů. Zaměřuji se na chůzi s hůlkami a delší procházky. 
  • Duše je spokojená. Psychicky se cítím nejlépe za posledních minimálně deset let. I to mi určitě pomáhá jít dál po dobré cestě – mám z toho totiž radost. A to je skvělá motivace. 
  • Co se týče spánku, s tím trochu bojuji… Ve všední den spím maximálně 6 hodin, ale o víkendech si ráda dopřeji i více.


Krizi jsem měla, a to dost velkou, hned v začátku…

Tehdy mě neskutečně stresovala příprava jídla na celý další den. Vážení porcí, zapisování do tabulek, výběr vhodných zdravějších potravin a jejich správné kombinování…  Trochu mi ze začátku chybělo vedení navrženým jídelníčkem. Ten jsem si ale s přispěním Eriky postupně vytvořila sama a to je to, co nás měl kurz naučit.  

Byla jsem zvyklá si prostě něco vzít k jídlu, na co zrovna mám chuť. A teď jsem musela přemýšlet, aby to bylo zdravé, vyvážené, a hlavně správně spočítat porce, protože vařím většinou na dva dny a pro celou rodinu.

Dovolila jsem si i zhřešit, ale jen v případě, když jsem věděla, že mám nebo budu mít nějakou fyzickou aktivitu. To jsem si klidně a bez výčitek dala u babičky svíčkovou s knedlíky a upravila jsem si večeři na lehkou verzi, třeba jen salát… Baví mě, že už jsem schopná si sama určit kolik a kdy jíst.

Moc se mi líbí, že systém kurzu zdravého hubnutí není o dietě, ale naučení se vnímat své tělo a své potřeby. Nic není vyloženě zakázané, jen najít tu správnou a zdravější verzi. Cítím se skvěle a mám velkou radost, jak si mé změny ostatní lidé v okolí všímají.


Vím, že mám ještě velké rezervy v pohybu

Trochu se do toho musím přemlouvat. Ale mám skvělou rodinu a ta mě neustále nenásilně motivuje k jízdě na kole, na bruslích, návštěvě posilovny a ještě delším procházkám.

Životním motem jsem se inspirovala u mého muže: Když nemůžeš, tak přidej! anebo Když nemůžeš, tak ještě desetkrát můžeš!

Zatím jsem zhubla 29 kilo, 19 cm v pase a 17 cm přes boky. Klesá mi BMI, viscerální tuk, ale svaly tolik ne. Jsem nadšená, spokojená a rozhodně chci pokračovat v tom, co dělám. Musím se kontrolovat, abych nepoučovala kamarády, co by mohli vylepšit – protože teď najednou sama vím, že to jde… 

Všichni mi říkají, jak mi to sluší a jak jsem omládla. Prostě super pocit, který doporučuji zažít všem!Hubněte s podporou odborníka a skupiny

Naše dlouholeté zkušenosti a tisíce úspěšných absolventů kurzů zdravého hubnutí říkají jediné – s podporou se zkrátka hubne lépe. Přihlaste se do kurzu a buďte při hubnutí úspěšní.  


>> Kurzy zdravého hubnutí - naživo i online <<


 

Hodnocení (2 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

Naši partneři