TOPlist
Sledujte nás:

Srí Lanka 2012 - pokračujeme

Zpět
Autor: jonasek
Počet členů: 20
Založeno: 31. 01. 2012

Vzájemná podpora desetičlenné skupiny (9 žen, 1 muž), která se s Ivou Málkovou zúčastnila pobytu v ajurvédském centru Siddhallepa a po návratu chce uplatnit individuální stravovací doporučení a až na Alenku D. a Helenku nejml. snížit hmotnost skupiny.

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

14. 01. 2013 00:00

Zdravím všechny!
Ivi, Den zdraví jsme si se Soňou užily, jen je to pro nás trošku daleko, tak jsme musely odejít bez osobního setkání. Měla jsi plný "barák" lidí, byly jsme součástí (spokojenou) davu.
No - není to moc k chlubení, trošku jsem poslední dobou lumpačila a nějaké kilo mi naskočilo zpátky, tak jsem dnes začala nový cyklus. Tož, uvidím, co bude dál!
Všem přeji parádní rok a nějaká kilča dolů.
Alena

26. 10. 2012 21:50

ahoj jonásku
je mi líto že jsem tě stačila jen zahlídnout v tělocvičně a pak jsi mi zmizela z očí - tak snad jste si to užily a zase někdy někde

17. 10. 2012 21:51

Ahoj ztracené a znovuobjevené holky - chcete tedy sraz v 11 hodin? bdue to v 1. patře hned u vchodu po schodech nahoru - to vaše kolena zvládnou tak se těším - já jsem dala právě do tisku knihu, kterou jsem začala psát na Srí lance a ted žiji Dnem zdravím, dneska jsme na vás chystali s programátorskou firmou pro zvýšení motivace novou akci 7S - mimochodem Bohunko majtielem je Trávníček který zná dobře Davida - ted byl s Berdychem v Japonsku
tak zatím ahoj iva . jdu chystat nové pobyty na rok 2013 které chci mít připravené na Den zdraví

09. 10. 2012 06:54

Ahojky děvčata, mooooc se se Soňou těšíme do Prahy, naštěstí jsem nahlédla na stránky STOBu a zjistila změnu termínu, máme sice v neděli školení, ale zařídíme!!!
Teda holky, užíváte si! Soňa také byla již na několika pobytech u moře, já to mám tak, že jem si letos vše vybrala a zřejmě i na příští rok, ale v listopadu jedeme cvičit s milovanými manželi Zemanovými na týden do Luhačovic, těším se na to celý rok. Těším se, že nám Bohunka víc řekne o semináři a inspiruje nás pro příští roky. Moje koleno stále zlobí, takže pohybu je méně, i když na nohách jsem od rána do večera. Léto (ovoce) mě trochu rozhodilo ve stravování, přibrala jsem dvě kila, ale snad brzy srovnám.
Od neděle mám nový titul - důchodkyně.
Tak brzy na viděnou, snad to do poledne zvládneme.

27. 09. 2012 08:18

Halo halo, tak jsme zůstaly samy dvě s Ivou ! Kde jste děvčata, Alenko se Soňou ? Uvidíme se v Praze na Dnu zdraví? Já si stále léčím kolena, ale statečně se držím, ikdyž při nedostatečném pohybu váha by se chtěla tlačit nahoru. Těším se na vás v Praze !

14. 08. 2012 23:23

Ahoj Bohunko - tak gratuluji že se to Petře velevydařilo a je prima, že se stáváš odborníkem na ajurvédu
do Poříčí jezdíme již 20 let vždy ve stejném termínu - tak příští rok uděláme návštěvu
ahoj iva

31. 07. 2012 13:39

Zdravím všechny po návratu z ayurvédského semináře s MUDr.Lebenhartem ( přednášky, vaření, cvičení, jóga, workshopy a pod.) ve Zdebořicích Dozvěděla jsem se o fungování všech orgánů v těle v souvislosti s psychikou,působení homeopatik a pod. Stravovali jsme se ayurvédsky, takže znám nové recepty, pobyt byl bez kávy, alkoholu, masa, skoro jako na Srí Lance! Bylo to výživné a jsem moc ráda, že jsem hlavně osobně více poznala pana doktora. Vřele doporučuji knihu " Svlékl jsem bílý pláštˇ ". Ivo, zatím přes kaluže neskáču, ale cítím se už zase spokojeně. Vidíš, bylas hodně blízko nás, mohla jsem do Poříčí zajet, anebo ty k nám. Snad jindy. Teď také držíme palce Petře, je to na nervy a divím se Davidovi, jak dokáže být v klidu. Přeji krásné dny a dejte o sobě vědět !! Boh.

30. 07. 2012 23:37

Ahoj Bohunko
Sicílie bude letecky a jsem zvědavá jak se ti bude líbit na Šumavě - to je s Frejem nebo s kým?? a moc ti přeji, že zase budeš skákat přes kaluže - já jsem po krásné týdenní dovolené v Poříčí u Strakonic - dke byla kola, voljebal tenis a tělo také docela drželo - a ted moc držíme palce Petře - aby také překonala sama sebe jako dnes a jako se překonáváme všichni úměrně svému věku a kilům a zdatnosti

17. 07. 2012 17:29

Ahoj děvčata, sláva ayurvédě a homeopatii ! Stěžovala jsem si na potíže s kolenem, které se nevylepšovaly a můj ortoped si se mnou nevěděl už rady. A tak jsem znovu vyhledala MUDr. Lebenharta v Klatovech ! Mažu si kolena ayurvédským nahřátým olejem, mám homeopatické kapičky Guna - Arthro a kuličky a jupíí, jsem téměř bez bolesti a začínám normálně chodit. 3 měsíce jsem byla skoro bez pohybu a tak jsem ráda, že zase začnu jezdit na kole , chodit s hůlkami a vůbec..... odložila jsem i francouzskou hůl !!! A co se děje děvčata s vámi ? Moc se těším na nové zprávy !! Ivo, ta Sicilie je prosím letecky ? Mějte se všechny co nejlépe !
P.S. Koncem července se zúčastním 4 denního ayurvédského pobytu na Šumavě, sdělím informace ! Boh.

26. 06. 2012 22:24

Ahoj holky - jednou jsme dole jednou nahoře - a když dole - tak si vzpomeňme na to krásné moře a palmy a bude zase lépe, pohybový aparát je nevyzpytatelný
Na Sicílii jsem našla krásné místo - oáza klidu - písečná kosa - kde si užijí na jedné straně moře ti, kteří mají rádi rybník a na druhé ti, kteří chtějí vlny, pláž je pod skálou - romantika. taky mnoho zajímavých výletů - Etna, Palermo, Liparské ostrovy, Taormina. Podél moře se dá chodit kilometry s hůlkami. Ubytování je jednoudušší, ale čisté. Podívejte se do mé fotogalerie zde na stobklubu

11. 06. 2012 06:46

Kaliméra po návratu z Rhodosu z velké výpravy s rodinou dcery Kamily a jejich třemi hošíky ( 7,4,1,5 !) Navíc už nemohu říkat jak jsem čilá a svěží, neb po návratu z Toskánska mě začalo bolet moje neoperované zdravé koleno, bolest je velká i po celou dobu u moře. Léčba zatím není účinná, tak se trápím, pajdám a nemám žádný pohyb. Naštěstí váha se jakž takž drží mezi 78 - 79kg, jak byl plán ! Tak jsem si postěžovala na selhání těla a obdivuji tebe Alenko, co dokážeš i v takové náročné rodinné sestavě !!!! Ivo, dej vědět prosím, jaká byla Sicilie. A jak se má Soňa, Helenka, Alenka.... S Blankou jsem v kontaktu . Držím palce nám všem, ať se máme spokojeně a ve zdraví ! Hezké léto ! Boh.

13. 05. 2012 19:20

ahoj akční jonásku - našše heslo pomalu, ale jistě, takže si vedeš výborně - a už vymýšlej recepty cukrárny
my jsme zhubliy ve sturovu 43 kg

11. 05. 2012 15:08

Ahoooj!!!
Všechny vás srdečně zdravím, bylo mi po vás smutno, ale dějí se u nás hooodně zajímavé věci, a tak sednout k počítači byl či je přepych. Máme doma dočasně přistěhovanou 4 člennou rodinku s dětmi 1 rok a 3,5. Takže celkem v domě 4 děti (další dvě 1 rok a 4 roky). Do toho jsem začala "trošku podnikat " a mladí začali provozovat cukrárnu na zámku v Miloticích, také 20 arů pole za domem je prostor pro velkou realizaci, ale nikomu se moc realizovat nechce, takže Hokaido, hrášek, brambory a velké dýně (narostou-li)a k tomu základní zelenina a bylinky...
Ivi, slíbila jsem k 1. květnu z 88 kg na Srí Lance klesnout na 79,9, poslední měsíc jsem se zpomalila a jsem na 80,3kg.Tak to si ten krokoměr nezasloužím, ale snažím se dál, jen je to dost těžké (vařím denně pro 6 dospělých a děti.Z jasných dúvodů jsem se také nepřihlásila Ivi na kurz lektorů, uvidím na podzim, láká mě to!!!
Krásné léto, Blance blahopřeji k vnučce, Bohunce přeji krásnou dovolenou a všem, kteří ještě někam pojedou též. Alena

10. 05. 2012 22:13

Ahoj Bohunko a všichni ostatní - jak se vám vede? Já jsem s 38 ženami a 5 muži ve sturovo a zdarně hubneme
pokud bude Sicílie dobrá, tak tam uděláme pobyt i za rok
právě jsem přijela z kina - tak jsem zavzpomínala na tebe Bohunko - byly jsem na železné lady
užij si rhodos a kdybys zyvítala do stegny - tak tam jsme byly mnohokrát ahoj iva

01. 05. 2012 22:10

Ciao, děvčata, píšu po návratu z poznávacího pobytu poToskánsku, které je nádherné ( Florencie, Luca, Pisa, Cincve Tere), ale bílé pečivo, hodně draho, deštivo a chladno - u nás horko). Je ale dobré poznat kulturní i přírodní krásy a vrátit se ke svým hodnotám. Dost mě mrzí Ivo ta Sicilie, urřitě bych ráda jela, ale máme s rodinou mé dcery a jejími třemi hošíky ve stejném termínu Rhodos. Tak někdy jindy. A co nové recepty, děvčata ? Těším se na nové zprávy od vás !!!! Papa. Boh.

25. 04. 2012 13:28

Vitám ztracené duše a Blance gratuluji k dalšímu babičkovství. Já měla tento víkend výcvik nových lektorů a tak jsem zaskočila na chvíli na výstavu Biostyl až v neděli odpoledne - ale celé tři dni byly růrzné přednášky od šarlatánsksých až po vědecké - a bylo i mnoho přednášek o ajurvédě a stánek s produkty včetně zubních past a krémů ze sidellhepy a kořeněných kešu - tak jsem zakoupila a ještě neotevřela ( tedy kešu)

20. 04. 2012 17:08

Haló všechna děvčata ( náš hoch stále nikde), zdravím po velikonocích, kdy nějaké deko naskočilo, ale vůbec to nevadí ! Myslím, že když se správně stravujeme a v přiměřeném množství, není nutné váhu upřeně sledovat. Přečetla jsem knihu MUDr.Lebenharta " Svlékl jsem bílý plášť ", myslím, že je pro nás a na odpočinek kniha Spasitel ( Ivo, autor je Nesbó,zaujal tě na Maledivách, pamatuješ ?) Doufám, že se sluníčkem budeme mít i více pohybu, optimismu a dobré nálady ! Mějte se jak lze nejlépe !!! Boh.

20. 04. 2012 09:11

Ahoóój, tak se nám včera konečně narodila Adélka a věřím, že ted´, kdy nebudu mít takové nervy půjde vše lépe a s úsměvem. Ivo díky za podporu, ale neměla jsem náladu jít mezi cizí lidi / tedy kromě tebe/.Zdravím všechny.Pa.

17. 04. 2012 23:24

ahoj kde jste kdo? kdybyset si chtěli udělat výlet do Prahy - tak je na Výstavišti Praha 5 výstava Biostyl - a estetrika a v rámci toho je spousta přednášek a některé i o ajurvedě - STOB tam bude mít také stánek - přjdte se podívat - já tam budu v neděli od 14 hodin

09. 04. 2012 22:36

ahoj Blanko
když budeš mít chut si přijít pro podporu, tak budu ve čtvrtek na pokračovacím kurzu v Plamínkové od 17 do 20 hodin a asi i ve středu večer a kde máme Alenku???

04. 04. 2012 23:28

ahoj Blanko - tak jsem dorazila do Plamínkové v 16.30 tak doufám, že jsem tě nepropásla a že už si zase mnohonásobnou babičkou - jinka já jsem se dnes vyskotačila - napřes s Helneou Merašicku aerobik a pak s Nikolou tance - a byla to radost pohledět - jak měly všechny ladné pohyby a úsměv na tváři

03. 04. 2012 14:33

Ivo děkuju za podporu, v úterý hlídám, ale ve středu se snad stavím v 16,00 v Plamínkové. Pokud zrovna nebude dcera rodit. Čekáme miminko každým dnem.

01. 04. 2012 20:38

ahoj blanko - vzdyt víme, že krize patří k životu - nechšeš přijít nabrat sílu třeba v uterý budu v Plamínkové - začíná zde pokračoací kurz od 17 do 20 hodin - klidně piřjd jen na první hodinu a obnovíme síly, budu tady i ve středu - od 16 a 17 je zdravotní cvičení, od 17 aerobik a od 18 a 19 tance - tak se ukaž pokud tě neskolí nemoc - a jinak až vysvitne slunce - tak vyraž s holemi a představuj si, jak jsme se cachtaly v moři a že život je krásný

31. 03. 2012 16:57

Ahoj Ivo a ostatní. zrovna mám tochu krizi, nějak mi nic nejde a v tom si otevřu skupinu s tvým příspěvkem a potěšilo mě to. Knížku si seženu a zavzpomínám i když začínám ajurvédu brát trochu s rezervou. 2 měsíce mi bylo fajn, byla jsem plná síly a energie a minulý víkend jak když švihne proutkem všechno zmizelo. Jsem dost nastydlá s rýmou a kašlem a ani tripala a ajurvédská medicína nepomohly. To znamená že nemám pohyb a ani nehubnu, ale ty svinský chutě na jídlo mě nepřešly.

31. 03. 2012 00:17

Ahoj všichni - tak jak si vedete? včera jsem byla zas po delší době v knihkupectví - dávkuji si to, protože moc ráda nakupuji knihy a měli tam knihu od Tomáše Lebenharta Svlékl jsem bílý plášt - tak kdo chcete zavzpomínat, tak si počtěte

21. 03. 2012 23:11

ahoj
tak všechny akce jsme zvládli - i když se s některými názory Cajthamlové nemůžeme ztotožnit, tak alespon byla diskuse. Motivační rozhovory - nemusíme být dokonalí - tak i když občas porušíte - nevadí - každý malý krůček je fajn a kolísání patří k životu. No a počasí .- vyražte na kole nebo s hůlkami - zkuste 10 000 kroků denně.
A kdybyste si chtěli udělat radost, tak máme koncem měsíce víkend v Bystřici.

15. 03. 2012 18:00

Bohunko, díky za informace z konzultace v Klatovech, věřím, že všichni jsme si aspoň některá doporučení ajurvédských lékařů vzali k srdci a že si držíme či snižujeme váhu. Uvidíme na Dnu zdraví!!!
Ivi, budu zítra držet pěsti!
Užívejme si všichni teplé dny, které jsou před námi.
Alena

15. 03. 2012 15:19

Ahoj všichni
znovu jsem si ověřia, že se nemá cenu cpát váhou pod nějaký bod, už mám 73 - ale cítím se stále moc dobře a koleno drží, i při tenise. Já už jsem zase ve víru práce - zítra je konference o obezitě z psychologického pohledu - mám předníšku po Cajthamlové, tak uvidíme, zda bude něco nového. V sobotu máme seminář o motivačních rozhovorech - o kole změny - tak přeji všem at jsou v tomto kole na příčce udržení a ne relapsu - tedy návratu k předchozím špatným návykům. K té detoxikaci - ted se zase před velikonocemi chtějí všichni detoxikovat - já si stále myslím, že nejlepší detoxikace je jíst zeleninu a méně živočišných tuků a nevhodných sacharidů

15. 03. 2012 09:52

Srdečné pozdravy, i štíhlé Ivě po návratu z tepla a plním slib, že budu referovat o konzultaci s ajurvédským lékařem v Klatovech. MUDr.Lebenhart jezdí každý rok do Siddhalepy, sám se podle jejích zásad stravuje a žije a vypadá skvěle.Má přívětivou ordinaci s ratanovým nábytkem a on sám jevstřícný. Přinesla jsem mu doporučení od mého doktora a připravila otázky co a jak opravdu dodržovat a nakolik je to důležité.A vysvětloval, jak nedoporučované potraviny zahleňují Kaphu,jak je důležité organismus detoxikovat a nikoliv zanášet nevhodnými potravinami. Citron ale v čaji doporučuje i různé všechny ořechy ( ale studená rajčata a naše banána opravdu ne). A pokud něco nevhodného, tak velmi málo. Ale samozřejmě záleží na každém, jsou to doporučení a můžem si vyzkoušet, zda a jak fungují. Já se cítím pořád skvěle, udržuji si váhu a těším se na jaro, kdy bude více pohybu a méně kil. Mějte se krásně ! Boh.

14. 03. 2012 07:53

Všechny srdečně zdravím, souhlasím s Bohunkou, vyřešila jsem potíže s teplou vodou, která mi po návratu nechutnala tak jako Siddhalepě. Investovala jsem do velice kvalitního filtru a chuť je tady...Zato moje želvička se nějak zarazila, doufám, že ji sluníčko trošku popostrčí, míry se mění, ale váha se pozastavila...
Bohunka má pravdu v tom, že inspirace k jídlům je stále třeba, já se snažím stále naplňovat u hlavních jídel Ivinu radu - polovina talíře zeleniny.Tak se povážlivě tenčí zásoba kysaného zelí, letos jsme šlapali (doslova), 40 kg. I když ajurvéda kysané nedoporučuje, upřednostňuji v tomto případě domácí produkt a baštím ho.
S láskou vzpomínám... Alena

04. 03. 2012 23:16

Ahoj všichni
tak už jsem zase doma u stroje - bydlela jsem v apartmanu jako vždy se štěpánkou - která zhubla od lonských Kanárů 34 kilo sice trochu nepřirozeně ketogenní dietou - proteinovou - pytlíkovou - tak abych s ni držela basu tak jsem to také týden jedla - takže jsem se dostala pod 72 kilo - ale vím, že to budu držet těžko - zvláště když mě doma přivítali sladkostmi, ježto jsemměla narozeniny a sladkého jsem se dlouho netkla - takže jsem se tkla
ale cítím se stále dobře - koleno nebolí - trochu jsem dala zabrat zádům, když jsme blbli na vodě v takové kouli, kteoru jsem se snažili roztočit jako křečci a dost jsme se tam plácali
dnes jsem dělala k oběcdu rychlo salát z Bonduelle - fazole bílé červené hrášek okurky žampiony, kuřecí prsa na cibulce a těstoviny a čendovi majonézu a mocho rocho z kanárů - dala by se dát zakysaná smetana nebo jogurt

01. 03. 2012 16:43

Aju bowan! Zdravím naši partu i nově Soňu s helenkou ! Zjišťuji, že není úplně jednoduché setrvat v nových ajurvédských návycích a nesklouznout do starých zlozvyků v jiném prostředí ! Zatím se držím, ale uvítám podporu i v návrzích různých nápaditých receptů. Můj dnešní den : snídaně : 3 lžíce oves.vloček, spařit horkou vodou, přidat med, skořici, mandarinku a pár ořechů. Oběd: krůtí prsa na kostky, dát kurkumu,curry, chilli, skořici, zázvor, hořčici, kokosové mléko, povařit a k tomu rýži basmati s dušenou zeleninou !, večeři plánuji zeleninový salát s tuňákem. A jak dál ? Babo raď ! Vítám jarní sluníčko a vaše nápady !! Boh.

01. 03. 2012 14:08

Vzkaz pro Ivu:
Osmička na desítkové pozici mé hmotnosti se začíná o svou pozici obávat. Číslice na jednotkové pozici se z 8 na Srí Lance změnila na 3. Chystej balicí papír, věřím, že ho v dubnu budeš potřebovat.

01. 03. 2012 13:59

Vítám mezi námi Soňku, která se pod nickem sona54 připojila ke STOBu. Jelikož je to, jak víme šikovná děvčica, určitě se jí podaří také nám něco napsat. Zatím prozradím, že úspěšně, uplatňujíc nabyté znalosti na Srí Lance a v knize Ajurvéda česky (Pavol Hloška), hubne!!!

28. 02. 2012 05:46

Vy se máte, závidím (ale přejícně)! Tady také modrá obloha, ale teplo jen za oknem, venku ještě zima...

27. 02. 2012 23:52

Ajá kdyby to šlo, tak bych vám poslala kus modré oblohy - dnes jsme byli na výletě s holemi a zakončili na hezké pláži - ušli jsem už mnoho desítek kilometrů

27. 02. 2012 14:23

Omlouvám se za zkomolení jména, Helena je správně...

27. 02. 2012 14:22

Kelena: tolik jsi toho se svojí váhou dokázala, já v životě shodila aspoň metrák a pořád jsem obezní, když se podívám na naše foto ze Srí Lanky, vidím na ní štíhlou Helenu. A technika, ta nás zlobí v našem věku téměř všechny, v pátek jsem v Kauflandu u pokladny dala 3x špatný PIN a ne a ne si vzpomenout (jémine, kdyby se mi to stalo v siddhalepě!!!) a v peněžence 30 Kč. Vidím-li slunce volám, neblbni, zalez, ještě se mi nechce umývat okna, ještě si tě užijeme. Dej si na monitor nějakou fotku ze Siddhalepy a budeš mít hned po ránu dobrou náladu. Heluško a všichni ostatní, krásné dny.
Kdyby to šlo, poslala bych vám po PC krásnou vůni chleba z kvásku, který je právě v troubě.Snad někdy příště!!!
Alena

26. 02. 2012 20:00

Alenko,děkuji za uvítaní ve skupině,já bojuji s technikou,s váhou,se zdravím s počasím snad se vším,ale přesto se na Vás všechny těším,hezké dny a báječné lidí okolo...paaaa

26. 02. 2012 12:41

Ahoj holky a kde je kluk?
my se máme dobře -je tu sice výrazně chladněji než na Srí Lance, ale vlny v moři jsou stejné. Dnes je vymetená obloha - slunce, jen trošku více fouká - právě jsme se vrátili z tury - místo ranního cvičení máme pochody - pro Bohunku a Blnku nejen k majáku, za San Augustin, ale i od nás podchodem pod dálnicí do hor plných kaktusů. Právě začal karneval, takže božský klid Srí Lanky tu není - ale lid - 27 žen a jeden muž (Radek Ungr) je spokojen
já se stravuji neajurvédsky - vícce živočišně bílkovině - ale váhu si díky pohybu držím a cítím se stále dobře - ani koleni při pohybu nebolí - tak přeji aleninu kolenu vše dobré
a vítám mezi námi jednu z helen
posílám trochu tepla

24. 02. 2012 21:28

To je milé, rozrůstáme se...Helenko, také tě zdravím. Alena

23. 02. 2012 19:09

Chci pozdravit naši Ivu a popřát hezký pobyt na kanarech,a taky pozdravit naši skupinu ze Srilanky..paaaa

23. 02. 2012 14:57

Kromě dalšího hubnutí jsem po Siddhalepě měla cíl, naučit se péct kváskový chléb s tím, že si kvásek vyrobím dle návodů z Internetu. A hle, dostala jsem od příbuzného krásný kvásek. Včera jsem z něj upekla svůj první kváskový chléb a povedl se!!! Pekla jsem ho v pekárně, dnes peču v troubě a jsem moc zvědavá na dnešní výsledek. Moc ho při tom mém režimu nesním, ale 1 krajíček (50g) denně si dám, tak proč ne co nejzdravější!
Myslím na Ivu, jak si užívá teplo na Kanárech a píše...snad! Zdravím všechny. Alena

21. 02. 2012 14:18

Tedy, Alenko, klobouk dolů za vyčerpávající informace o umeo švestičkách /vlastně meruňkách jak jsi zjistila/. Umeo ocet používám již dlouho, ale sušené umeoboši jsem si přivezla z Kalatury a vlastně jsem nevěděla, co s ním. Díky tobě ho použiju do čočky a budu experimentovat, když je to tak zdravé.Ani jsem netušila jaký poklad si vezu.Jsi rozený spisovatel, jen tak dál.Ale také ti přeju ať se koleno brzy spraví a můžeš se pohybovat alespoň v rámci možností. Dnes jsem byla na obědě s kolegyněmi z práce a dala si lasaně. Byly dobrý, ale mastný a vůbec mi to neudělalo dobře. Už se těším večer na dušenou zeleninku. Ukazovala jsem fotky a na chvíli se vrátila do kouzelné zahrady plné pohody a klidu /až na Rusáky/. Zdravím Blanka

20. 02. 2012 15:42

Vzhledem k tomu, že jsem se zamotala do umeboši, nedokončila jsem informaci o obědě, k čočce (40 g v suchém stavu, v mini kastrůlku vypadala červená čočka velmi smutně) jsem měla vařenou brokolici (200 g) a 1 vejce. Rýže se mi již do příjmu nevešla, ta bude zítra!
A ještě jedna každodenní vzpomínka na Siddhalepu, manželovi jsem přivezla bylinkovou zubní pastu, zatím používá svou, tak si nejsem jistá, zda mu zbude na "ochutnání", je moooc příjemná.
A také jsem vnoučata na "pozadí" monitoru vyměnila za foto listů palem nad lehátkem na pláži, kde jsme tak skvěle relaxovali.
Pokud se divíte, že píši tak dlouze, tahali mi dnes již potřetí vodu z kolene, tak mám klid na lůžku (spíše u stolu).
Pá Alena

20. 02. 2012 15:31

Bohunko, díky za zajímavé informace. A blahopřeji k užitečnému účtu!!! Po návštěvě doktora Lebenharta nám určitě napiš jeho názory. Já jsem si dnes udělala oběd jak v Siddhalepě, čočku s kurkumou, umeboši a kari. Umeboši je to sušené ovoce, které jsme nacházeli v dálu a které nám ukazovali v zahradě na sítech, říká se sušené švestičky, ale ve skutečnosti jde o odrůdu meruňky.
1. Složení ume Ume obsahují bílkoviny, minerály a tuky v dvojnásobném množství oproti jiným druhům ovoce. Jsou zvláště bohaté na vápník, železo a fosfor. Jsou také mnohem bohatší na organické kyseliny než jiné ovoce. Tyto kyseliny se procesem výroby nerozkládají.
2. Alkalizující účinek umeboši Konzumujeme-li umeboši pravidelně, můžeme si zachovat slabě zásadité pH krve (asi 7,35). Síla tohoto alkalizujícího účinku umeboši je způsobena těmito třemi faktory: Obsah kyseliny citronové usnadňuje vstřebávání zásaditých minerálů jako železo, hořčík apod. z jiných potravin v tenkém střevě. Kyselina citronová se váže na tyto minerály z jiných potravin a vytváří snadno vstřebatelnou sůl. Umeboši samy o sobě obsahují velké množství zásaditých minerálů jako železo, mangan, draslík apod. Tyto minerály jsou tráveny za přítomnosti kyseliny citronové, takže jejich vstřebání je zaručeno. Kyselina citronová rozkládá kyselinu mléčnou v naší krvi a tkáních.
3. Antiseptický a antibiotický účinek!
Na začátku 50.let oddělil Dr. Kyo Sato (Hirosaki University) z umeboši antibiotické látky. S tímto extraktem byl schopen zničit průjem a stafylokoky. Jeho objev se nestal tak populárním jako penicilín a jiné antibiotika, tehdy již běžně používaná. V roce 1968 byla z umeboši oddělena látka , která je schopna usmrtit bakterie tuberkulozy.
4. Další složky umeboši: Kyselina pikriková: Tato kyselina podporuje a stimuluje funkci jater. Druhotně pomáhají umeboši játrům odstraňovat umělé chemikálie z našeho těla. Kyselina katechinová: Tato kyselina urychluje peristaltické pohyby střev, má také antiseptický účinek a podporuje trávení bílkovin. Kyselina pektinová: Tato kyselina se nachází ve slupce umeboši a má projímací účinek.
5.Obecné fyziologické účinky Prevence únavy: únava je většinou způsobena hromaděním kyselin ( kyseliny mléčné a pyruvické), které nejsou v našem těle dostatečně rychle odbourávány. Jak jsme už uvedli, umeboši obsahuje složky zajišťující rychlé odbourání přebytečné kyselosti v našem těle. Prevence stárnutí: stárnutí je jednoduše řečeno proces oxidace. Umeboši mají protioxidační účinek na naši krev. Podpora detoxikace: protože umeboši podporují metabolismus, je zajištěna neustálá tvorba aktivních buněk jako např. ledvinových nebo jaterních buněk. Tak mohou tyto orgány vykonávat své detoxikační funkce co nejúčinněji.
Ve obchodech se zdravou výživou se prodává Umeocet, vyrobený z tohoto ovoce, je chuti slano-kyselé a výborně ochucuje jídla rozličného druhu, vč. salátů. Snad to není reklama, chci jen podpořit společnou chuť zdravě se stravovat s využitím prvků ajurvédy.

17. 02. 2012 15:46

Ahoj skupino, (ale zatím jen částečná !) postrádám Helenku ze severní Moravy ! Jinak možná všechny nevíte, že můj doktor ze Srí Lanky přijede na nějaký čas do Znojma zaučovat personál v ajurvédě ( myslím v hotelu Savoy).
Já jsem se objednala na 12.3. ajurvédskému doktorovi v Klatovech MUDr.Lebenhartovi, jezdí každý rok do Siddhalepy, tak jsem zvědavá na jeho názory ohledně uplatňování zásad výživy v našich podmínkách . Budu referovat ! Jinak se cítím stále skvěle, svěže a můj muž mi zakládá účet na další péči o tělo a duši, když mi to tak prospívá ! Je to předčasné, zatím se snažím svoji váhu při nedostatečném pohybu ( jsme zavaleni sněhem !!!) udržet ! Ale představa, že naše parta ještě něco společně pro zdraví podnikne mě naplňuje radostným pocitem !! Mějte se jak to lze nejlépe ! Bohunka

16. 02. 2012 23:29

Děkuji - vyrážíme zítra v noci, takže nám v 1.20 mávejte a už uvidíme v sobotu východ slunce chodice s holemi po pláži a to mi bude inspirací pro další část knihy.Mám z vás radost, že vytrváváte v dobrých mravech - dnes u mě byla Helena "starší" a též udržela své zhbunuté kilogramy. Jinak se chystá za pár dní kofola se stevií . tak to bude asi pití pro mě

16. 02. 2012 14:13

Ivi, šťastný odlet na Kanáry a hodně dalších napsaných stránek nové knihy.

16. 02. 2012 14:11

Při úterním vážení kilo dolů, od návratu z ostrova snů již třetí. A hodně jich přede mnou...

Více příspěvků

Naši partneři