TOPlist
Sledujte nás:

Leden Měsíc omezení cukru

Zpět
Počet členů: 123
Založeno: 03. 01. 2017

Podělte se o své zkušenosti, rady a tipy, jak se vám daří omezovat příjem cukru, co se vám osvědčilo a co vám dělá největší problém. Na oplátku se můžete inspirovat zkušenostmi ostatních uživatelů.

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

12. 04. 2021 08:41

Ja osobne se chuti na sladke nezbavim a myslim si, ze to ani neni zadouci, protoze telo si to pak vybere. Dulezitejsi je zdrave mlsani :) moje oblibena je konopna proteinova tycinka s kesu mnam: https://www.semena-marihuany.cz/cs/konopne-potraviny/7151-proteinova-tycinka-s-kesu-40g-zelena-zeme.html

12. 04. 2021 08:41

Ja osobne se chuti na sladke nezbavim a myslim si, ze to ani neni zadouci, protoze telo si to pak vybere. Dulezitejsi je zdrave mlsani :) moje oblibena je konopna proteinova tycinka s kesu mnam: https://www.semena-marihuany.cz/cs/konopne-potraviny/7151-proteinova-tycinka-s-kesu-40g-zelena-zeme.html

17. 03. 2021 11:16

Dobrý den,
mohu všem doporučit Flavdrops. Mají různé příchutě, sladí bez kalorií a jsou opravdu bez ,,chemické pachutě,, sladidel. Nebudu psát kde koupit, aby mne někdo nepodezíral z ,,reklamy,,, kdo bude chtít, jistě si najde...koukněte i na recenze výrobku a zkuste... stojí za to, jdou do vody, na pečení, skvělé do jogurtu, tvarohu, kaší....

29. 01. 2020 20:30

Bosuh: Nejsem baba, jsem sifaka ale i tak zkusīm poradit, protože já s cukrem bojovala fest. Myslím si, že ti semafor nezpůsobuje jen to co píšeš. I když pravda, taky záleží jakou máš spočítanou spotřebu:-) Max. 200g ovoce. Pokud si k tomu přidáš na íc “jen” pomeranč, který momentálně může mít i 1/4 kila, a dá se v pohodě sníst, to se semaforkem řádně zacvičí:-( Takže osobněsi myslím, že tam máš”skryté” cukry z ostatních potravin, které jíš.Vždyť přece detailní rozbor v sebekoučinku ti ukáže přesně co ti ten cukr zvedá. Dívala ses na to?

29. 01. 2020 18:24

tak ti nevím.Nemlsám,zcela vyjímečně 1 čokoládovokávový bombon/to u kávy možná 2x za měsíc/,nedokáži se vzdát úplně ovoce-1 mandarinka ráno,někdy 1/2-1pomeranč odpoledne nebo večer a max 1/2 jablka,10-20g vlašských ořechů občas/2-3x do týdne/.Přesto semaforek s cukry i sacharidy skoro stále červený."babo raď" :D

08. 01. 2020 15:14

Mám tip pro ty, kteří nemají rádi vodu, mezi ně patřím. (Mám po vodě žízeň.) Dá se pít šťáva Hello light malinová, nemá cukr, ale sladidla, a je nízkoenergetická. A pak piju neslazené ovocné čaje, ty mi zaženou víc žízeň než voda.

08. 01. 2020 13:11

Máte někdo tip na omezení cukru? Já jsem hodně jedla přes vánoce cukrovíčko (normálně pečené, ne zdravé alternativy), teď mám pořád chuť na sladké, zkouším místo cukroví a čokoládových bonbónů jíst ovoce, ale na hubnutí to není, to jsem si vědoma. Mám stanovený počet kJ 7300 denně, a včera jsem hódně překročila.

08. 01. 2020 12:49

Vy se máte. Já mám na 165 cm 107 kg. Nefalšovaná obezita. A s tím mám pracovat. Po svátcích jsem nějaká nenajedená, taky jsem na těch 107 zvedla váhu o tři kila, měla jsem míň. A teď mi to vůbec nejde udržet si rozumné množství jídla. Hrůza.

07. 01. 2020 18:27

U mne bylo nejvic cukru vzdycky vecer v alkoholu. Reseni - pit pres den vic vody a vecer kybl zeleneho caje. V pripade strasne chuti na pivo/vino (ataky bazeni) mi v nouzi pomaha metoda "Jen 1/2" - diky suprovemu ebooku p. Malkove o emocnim jezeni

06. 11. 2017 23:26

Fakt už funguje, díky.

26. 10. 2017 22:43

Mi se taky potvrdilo, že když člověk během života hubne a tloustne, pak když to myslí vážně-už to nejde tak snadno.Před časem jsem byla velká sportswoman a hubnutí šlo raz dva.Zatím se tedy učím zdravě jíst a zbavovat se zlozvyků a to je peklo.Naštěstí mám pořád to cvičení v záloze, tak uvidím až pořeším zdravotní problém, snad se podaří znovu nahodit řetěz :-)

25. 10. 2017 17:20

Také se mi se Stobem podařilo zhubnout.Jenomže!To bylo za ze začátku,pak jsem ještě několikrát opakovaně absolvovala několik cyklů.Bohužel,jsem to hodně porušovala,a moc jsem si nepomohla,kila zůstala.Zvažuji nyní placený cyklus,to mě snad donutí dodržovat vše.

25. 10. 2017 15:28

......a jejda, pak nemá být ten měsíc cukru zadřený :-))

25. 10. 2017 14:06

Macatice: kam ty na ty vtipy chodíš :-))) ten je fakt boží :-)))

24. 10. 2017 22:39

No, přiznám se, že já bych s 5060 kJ na tom byla asi jako Sifaka s mými krmnými dávkami (teď teda mám 6300 kJ, ale snažím se být spíš kolem 6000).
Tak jsem zvědavá, jakou váhou se budeme pyšnit po Vánocích.
A teď ten slíbený vtip o zdravé výživě.

Žili byli jednou staří manželé, už dost přes osmdesát, ale stále ještě čilí a aktivní, protože celý život neholdovali žádné neřesti, nekouřili ani nepili alkohol nad míru, nepřejídali se, žili podle zásad zdravé výživy, ve volném čase pilně pracovali na zahrádce, kde pěstovali vlastní zeleninu a chovali drobné zvířectvo, a o své produkty se rádi podělili se svou rodinou i sousedy. Tak tihle manželé, jak spolu žili, tak spolu i zemřeli - při tragické nehodě autobusu vracejícího se z Mariánské pouti byli oba na místě mrtví. Samozřejmě že oba za svou věrnost sami sobě i příkladnou střídmost v životě okamžitě přišli do nebe, kde se jich hned ujal svatý Petr a vedl je k bohatě prostřené tabuli.
Stoly se prohýbaly pod tíhou uzených kýt, pečených bůčků, šťavnatých smažených řízků, špikované svíčkové se smetanovoiu omáčkou, chlebíčků přetékajících majonézovými pomazánkami, obložených mis plných skvělých tučných sýrů, klobásek a uheráku, a támhle krásně zavonělo čerstvě vyškvařené sádlo se škvarky.
Mužovi zasvítila očička, jazyk mlsně povystrčil z úst a už už se hnal k hostině.
"Ale, Josefe, to přeci nejde, vždyť to jsou samé nezdravé tuky a cholesterol!"
"Kdepák, paninko!" ozval se svatý Petr. "Tady jste v nebi, tady se tuku i cholesterolu tělo zbavuje tak rychle, jak jen je potřeba. Jen si dejte!"
Paní však chytila manžela za ruku a táhne ho pryč, takže ten sotva stačí popadnout jeden chlebíček a zakoiusnout se do něj.
U vedlejšího stolu jsou džbány a lahve plné nejrůlznějších vynikajících vín, aperitivů, tmavězlaté whiskey i jiných destilátů, orosené korbely s bílou čepicí, načančané sklenice s různobarevnými koktejly...
"Ale vždyť to je samý alkohol, nella lidstva, prázdné kalorie, po nichž se člověk jen zpije pod obraz a tloustne!" běduje žena.
"Žádný strach," uklidňuje ji zase svatý Petr a podá mužovi pohár s červeným vínem na zapití toho chlebíčku. "Tady jste v nebi, tady se člověk neopije, nanejvýš se mu lehce zvedne nálada, játra ten alkohol stačí odbourat. A už vůbec se tady netloustne!"
Žena však mužovi vyrve pohár, z něhož sotva upil, položí ho na stůl a táhne manžela pryč.
Ten zamíří ke třetímu stolu, plnému mis koláčů a pocukrovaných koblih, táců s dorty zdobenými čokádou a máslovým krémem, jsou tu ořechy naložené v medu, proslazené kandované ovoce, zmrzlinové poháry plné karamelu a jiných polev, kremrole se šlehačkou, obrovské větrníky a spousta dalších zákusků...
"Josef, pojď od toho!" úpí žena. "Vždyť je to samý cukr, doistaneme diabetes, zkazí se nám zuby a z toho tuku nás chytne žlučník...!"
"Ale klid," konejší ji svatý Petr, "tady jste přece v nebi! Tady žádné neduhy člověka netrápí, tady si konečně můžete užívat, co hrdlo ráčí, po životě plném odříkání..."
"No vidíš, ty náno," obrátí se muž na svou manželku, "nebejt té tvojí mnakrobiotiky, zeleniny, vlákniny, bioproduktů a zdravé výživy, mohli jsme tady bejt už před dvaceti lety!"

24. 10. 2017 10:46

No, tak to máme, holky, docela podobné :-)))

24. 10. 2017 09:47

Tak se přidávám i já. Před rokem a půl jsem při výšce 173cm měla 77kg a šok. Se STOBem, s vypočítanými 6100KJ jsem za rok zhubla na 67kg. Teď mám nastavených 5060KJ, ale to moc nedodržuju. Blíží se zima, tak se ze mě stává medvěd:-). Takže teď mám 69kg a do musím dostat dolů aspoň 3-4kg, abych měla měla rezervu na svátky ...
A je fakt, že se STOBem, jako jediným se mi podařilo v pohodě zhubnout. Kalorické tabulky používám na udržení váhy. A sem chodím taky kvůli vám děvčata :-)

23. 10. 2017 23:57

Macatice:leden mi teď taky jde :-) a na vtip se těším

23. 10. 2017 23:27

Já jsem se do ledna dostala až teď.
A jsem na STOBu ze stejných důvodů jako Yogii - před rokem a půl jsme měla těch přes 70 a hlavně to už hezkých pár let mělo setrvalou tendenci plíživě růst.
Já jsem předtím v podstatě nikdy dietu nedržela, takže se STOBem mi vyšel první pokus.
A teď tu zůstávám, abych mohla dělat ramena a machrovat na ostatní, jak je zhubnout snadné :-)
A dělat si ze všeho prču.
Samozřejmě, hned mě napadl vtip. Ale ten až zítra a do jiného měsíce,, aby se k němu dostali i ostatní, kdyby tenhle průchozí kanál byl jen výjimkou.

20. 10. 2017 13:36

Sifaka :jsem tu, protože až kurz Stob mě s váhou pomohl hybnout dolů, naučila jsem se spoustu věcí k tomu co a jak jíst a naučila jsem se tu spouští nových věcí a dozvěděla spoustu nových informací. Sama bych to nezvládla. Chystáš se do Austrálie? Úžasné! Doufám, že budeš psát i odtamtud. A držím pěsti s váhou.

20. 10. 2017 12:38

Taky už jsem horko těžko tady, tak něco připíšu.Nevím děvčata, co tu hledáte, s takovou váhou?!Co bych já dala za 76! :-)) O73 ani nemluvím....a to 6 cm, na výšku zas není tak moc :-((
Jinak moje momentální zkušenosti...od dovolené jsem se pořádně nevážila, jen opravdu sleduju, co dávám do pousy.Vždy si vzpomenu na dávky a kombinace, když jsem zrovna měla nastavený koučink.Kupodivu opravdu žádné sladkosti-na zmrzku už je zima, takže jen ovoce a proteinové tyčky.A ejhle, mám nějaká deka pod 84, za pár vážení tento týden.V lednu mě čeká velká cesta, takže do té doby mám 12 týdnů, kde chci ne tak úplně hubnout ale spíš roztáhnout plíce a zlepšit kondici.Tak jsem zvědav, jak se to bude dařit.
U klokanů jsem si dala roční cíl a vidím, že se mu docela přiblížím.I když velkou zásluhu má na tom projekt, to se musí nechat.Cukr byla velká překážka a Málkovic děvčata přišla na způsob, jak mě toho zlozvyku zbavit.Obdivuhodné a znovu jim děkuji.

20. 10. 2017 11:59

Macatice: taky jsem se teď na leden dostala. Máme to podobné, výška 160, před zhubnutím má váha 76,6 kg, po zhubnutí 56,6 kg. Super, jenže pak jsem zas přibrala na současných 59-60 kg, a to bych chtěla mít míň. Buď ideálně 55 kg, ale to by mne stálo asi hodně úsilí, nebo aspoň těch 56-57 kg. Já ale, jak zvýším dávky, tak mi to jde nahoru, 6 300 kJ by na mne bylo opravdu hodně, 6 700 už vůbec, sice to teď překračuju a mám je někdy taky, ale taky přibírám, a hodně nerada bych se zase dostala zpátky s váhou. Kalorické tabulky mne do 5 000 kJ pustí, samy mi ji i spočítaly.

20. 10. 2017 00:40

Tak jsem se na ten nešťastný leden po několika dnech dostala.
Já mám výšku 160, váha lavíruje mezi 57-58 kg, ráda bych do Vánoc cca 2 kila shodila, abych o svátcích měla "do čeho tloustnout). S hubnutím mi to ale eď moc nejde, vážím pořád tak ějak stejně.
Dávky jsem si teď nastavila na 6300 kJ, asi to zkusím snížit na 6000. Když jsem hubla před rokem (ze 73 nebo 72 kg), nastavila jsem si příjem na 5500 - míň mě sebekoučink nepustil, ba dokonce když jsem měla příjem byť jen o 1 kJ menší než 5500, nenačetly se mi žádné body.
Myslím, že v květnu, jak jsem byla pořád nachcípaná, jsem si zvyšovala dávky až na 6700, ale stejně jsem nechtěně hubla až skoro na 55 kg. Takže jak vidno - i jeden člověk má tu rovnováhu příjem-stabilní váha pokaždé někde jinde (a ne, nemyslím, že bych měla tehdy výrazně víc pohybu)
Letos v létě jsem si zvládla váhu 57 jakž takž udežet i bez zapisování do sebekoučinku a vážení každého sousta.

18. 10. 2017 13:35

Sifaka: tak to mne mrzí se zubem, to jsem tedy netušila, že jsem se trefila do bolavého, promiň :-(((.
Já mám 160, takže jsi vyšší :-). Klidně ti ten den , kdy jsem měla 4 400 najdu a přepíšu :-)

18. 10. 2017 10:30

Teda, asi to sem nepatří, ale určitě se zakusovat nebudu, a hlavně se budu stravovat přísně dle zásad STOBu, protože mně před pár dny opustil zub na strategickém místě :-(( a zubaři mají moc práce, takže budou jen:polévky, zelenina vařená, rybí pomazánky, mléčné výrobky, namočené vločky, no prostě není to nádhera? :-((
Co se týče výšky-mám 166 cm, jestli ti to nějak pomůže-taky žádná žirafa..........
Jak to tak čtu, tak bych fakt chtěla vidět člověka, který by mi uvařil ze 4400 kJ a já neměla hlad.Prostě tady mi rozum stojí.
Jako kulička myslím nejsem..zatím jen váleček :-))

18. 10. 2017 07:57

Sifaka: Já mám nastavené na 5 000 kJ, ale samozřejmě to někdy porušuju a když jsem se teď dívala do kalorických tabulek, kam si zatím jídlo ještě pořád zadávám (ale nějak nestíhám, takže se zpožděním), tak to mám za poslední dobu docela pestré - od 4 400 do třeba 6 700. Pokud mám ale dost pohybu, tak samozřejmě můžu sníst víc a víc zase spotřebuju a výsledek v kJ je nižší, než jsem skutečně snědla. Taky předpokládám, že budeš vyšší, takže můžeš mít víc. Já kdybych měla 84 kg, tak jsem kulička :-).
Tak dej vědět, jak dopadnul pokus č. 2 a jestli ti nebude chybět se do něčeho zakousnout.

18. 10. 2017 01:01

Yogii:...nevím jak je to s těmi většími dávkami Macatice má ale...někdo tu před časem operoval s 5500 kJ a podobně a já jsem psala,že z toho bych já osobně zemřela hlady už před obědem.
Takže když jsem si dělala ten pokus s celodenní stravou bez kousání dělala jsem to ve zkušební verzi koučinku.A tam jsem si nastavila, že bych jako z těch 84 kil nechtěla hubnout a chtěla bych si je nechat, případně :-)).Koučink mi s mojí profesí a nulovým cvičením spočítal 8000 kJ a s tím už bych mohla souhlasit a dlouhodobě fungovat.Takže bych ty lahve vlastně mohla mít dvě :-)
A pokud se tu učíme, že 100 g ovoce musí stačit, tak holt 200 g je moc, i když tak báječně chutná :-((...jo leda by někdo měl nastaveno 10 000 kJ, ale to by se tu asi nepotřeboval radit, že jo? :-))
Jo a k té celodenní stravě-ano, bylo to celkem chutné asi proto, že jsem změnila stravu dobrovolně.Možná jsem tam místo manga mohla namixovat třeba řapíkatý celer ale to až příště:-)
A vše ostatní jsem tam dala podle toho, co se tu letos v projektu učíme, jen nevím si rady se správným poměrem.Ale stejně to budu mít pokaždé jinak, dle toho co bude zrovna ve špajzu.Důležité je, že to jde a v nejbližší době udělám pokus č.2 na ranní 12 hodinové směně.Jestli s lahví vydržím a co podniknu večer doma.
Ještě musím napsat, že není dobré popíjení on-line ale spíš asi tak odlít si hrníček cca 3 deci a ten vypít a být si vědom, že je to jedno jídlo.Jen je blbý, že mi tam kouč nezapočítal vodu v kefíru, i když tu bylo řečeno, že je to pití.

17. 10. 2017 20:25

Eva001 : já diety nikdy moc nedržela, ale ovlivňují to, to ano.
To má tak někdo štěstí, že má jakoby soukromou tasemnici a sní všechno a je pořád hubený :-))

17. 10. 2017 20:20

Macatice : nojo, ty máš větší dávky mléka a hodně rybích výrobků, a asi i víc masa, nedivím se, že občas překračuješ bílkoviny. S většími porcemi to pak vypadá, že nemůžeš ovoce. Mně by tolik mléka zvedlo tuky, já raději mléčné výrobky. Každý to má nastavené jinak podle chuti :-)

17. 10. 2017 17:02

Těch hroznů bylo něco málo přes 200 g. A do toho asi půl litru mléka, podmáslí a pod.

17. 10. 2017 16:36

Holky, taky znám pár takových, co můžou sníst všechno a nepřiberou. Ale začínám věřit, že my jsme si to udělali těmi nesmyslnými dietami.

17. 10. 2017 13:14

Sifaka: ten tvůj pokus mohl být docela dobrý na chuť, když tak koukám na složení. Ještě to doladíš, dáš si patent a pak už budeš jen sklízet úspěch a peníze :-)))

17. 10. 2017 00:50

Jinak, dělala jsem ten pokus s tekutou stravou pro pracující ale střelila jsem to jen tak od boku, takže vám to sem jen tak od boku hodím.Ještě na tom budu pracovat, až si otevřu koučink dlouhý.Takže dělala jsem to z flašky kefíru, mrkve, banánu, manga, mandlí, vloček a konopného proteinu.To celé se vydrápalo na cca 3600 kJ.Vyzkoušela jsem to na noční směně, tedy od půlnoci.Láhev mi vydržela cca do 17 hodin do večera.Na oběd bylo v kantýně smažené prsíčko s brkaší.Ale večer kolem té 21 hodiny jsem měla fakt hlad.Takže ještě proběhla zeleninová dorážka.Opravdu to byl jen test a má i mouchy.Ale bez koučinku si to sama nespočítám.Takže je to spíš jen info pro vás, kdo jste chtěly výsledek-že jsem na vás nezapomněla :-)

17. 10. 2017 00:12

Sifaka : tak to já bych s mlékem spíš přešvihla tuky, ale cukry fakt ne, a to si dám třeba 100 g banánu ráno a během dne taky něco. To spíš jsem zvědavá na dnešní čokoládu s mandlemi a cukrářské piškoty :-(

16. 10. 2017 23:52

Yogii...nekecej! :-O......když jsem měla otevřený koučink, což teď nemám, dala jsem si např.větší střapeček hrozna, cca 150 g a bylo to v kelu!......teda ne v kapustě ale v pytli...trochu mlíka do kafe, jogurt na sváču a neexistuje, abych si ten den náhodou dala ještě mrkev nebo červenou řepu-a to je prosím zelenina :-((.....vůbec tomu nerozumím :-((
Jako, ne že by mi o to šlo, ale když jsem odbourala přidaný cukr, tak se celkem v pohodě vejdu ale toho ovoce opravdu neexistuje 200 g/den, a to mě štve.Ale co nadělám:-((

16. 10. 2017 23:35

Macatice : to snad ne! Kolik jsi těch hroznů měla? Kilo? Já z ovoce ani zdravých věcí cukry nikdy nepřešvihla. Když už, tak z čokolády nebo koláčů...

16. 10. 2017 23:21

tenhle tžden se mi moc nedaří dostet pod kontrolu cukry. I když emlsám přidaný cukr, dala jsem se na hrozny a dneska jsem navíc měla jablko. Když se to nasčítá s cibulí a mlékem, je toho cukru už moc.

15. 10. 2017 19:53

Sestra taky upekla koláč z cukety, bylo to něco jako perník, ale nebylo to tak dobré jako ten můj s margotkou.....Taky už dávám všude poloviční dávku cukru, ale tady jsem měla strach, že cuketa je mdlá a tak jsem tam dala plnou dávku a bylo to sladké až dost.

14. 10. 2017 20:46

85% čokoládu mám ráda a má teda tu výhodu že se jí nedá sníst moc naráz. To když už chci mláďat, tak si kupují v Lidlu 72% a ta teda není až tak hořká a chuťově je vynikající. Láme se na větší čtverce a na zahnání chutě na sladké stačí opravdu jeden kousek.

14. 10. 2017 20:42

Taky peču cuketovou buchtu s margotkou. Je výborná, v receptu upravují množství cukru, ale to dělám automaticky u všech receptů, minimálně 1/3 ušetřím. Rodina už si zvykla. Potom když jsme na návštěvě u někoho kdo peče klasicky, tak už nám to ani nechutná, jak je to přeslazené.

14. 10. 2017 20:19

Upekla jsem koláč z cukety, do těsta jsem přidala 1 nastrouhanou margotku a druhou jsem posypala čokoládovou polevu , kterou jsem natřela na upečený koláč. To byla taková mňmka, že se po plechu jen zaprášilo.

13. 10. 2017 21:14

Tak 85% čokoláda by u mě nezabodovala. Kdyby to byla mléčná... Ale fak je, že dneska Studentská pečeť v akci v Penny mě taky nechala chladnou.

13. 10. 2017 14:40

Sifaka: Jasně,že koupit a zobat po čtverečku.

13. 10. 2017 09:55

Sifaka: neváhej a kupuj :-)

12. 10. 2017 21:36

Já si dnes byla s kamarádkou sednout v kavárně a daly jsme si horkou čokoládu, ona samotnou, já s amarettem. Už jsem tuhle tekutou čokoládu neměla věky.

12. 10. 2017 21:27

No, já myslím, že Lindt čokolády jsou fakt dobré a že 85 % je docela dost, takže to je lék na ochutnání, nikoli čokoláda na snědení za pět minut :-). Takže máš :-) ale jen jednu

12. 10. 2017 20:44

Docela se musí pochlubit :-))...přišel mi leták"sleva čokolády Lindt 85% a pod.První co mě napadlo bylo, jestli si je opravdu musím koupit, když jsou zlevněné:-))...Za starých časů bych neváhala a jednu bych hned slupla cestou z obchodu :-))...........teď naopak váhám, jestli bych si aspoň nějakou neměla koupit pro stopové prvky, které opravdu v těch čokoškách bývají...co myslíte vy, děvčata?

12. 10. 2017 19:57

Můj děda taky snědl 10 knedlíků, a vypadal pořád jako sušinka.

12. 10. 2017 11:27

Bessi: to máš tedy těžký :-), asi je manžel stále ve vývinu :-))

12. 10. 2017 09:35

Macatice: kdybych jedla jako on, tak bych musela za pár měsíců bydlet v garáži, protože vrata by byly jediný, kterými bych prolezla :-)

Více příspěvků

Naši partneři