TOPlist
Sledujte nás:

Děti a pohyb

Zpět
Autor:
Počet členů: 63
Založeno: 05. 10. 2010

Příležitostí k pohybu dětí je jistě mnoho. Pojďme se o nich vzájemně informovat a pomoci motivovat naše děti k větší pohybové aktivitě.

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

13. 11. 2010 13:24

Děti dokážou být k sobě velmi kruté. Co kdyby třeba vaše dcera pozvala svou třídu na závody. Až ji kamarádi uvidí v akci, určitě v jejích očích stoupne a bude po posměškách.

11. 11. 2010 10:23

Mám 11-letou dceru. I mi máme problémy s váhou a nejhorší je,že jen málo které dnešní dítě má tolik pohybu jako ona.Neříkám,že si nesedne k počítači nebo k televizy.
Od 4 let chodí na aerobik.Není žádná superzávodnice,ale já jsem šťastná,že i po těch letech ten sport miluje. Dnes už trénuje třikrát týdně a dělá převážně step aerobik .Nacvičují sestavu na závody a tak chodí domu opravdu spocená ale šťastná.Proto mě mrzí když si stěžuje, jak jí děti ve škole říkají,že je tlustá.Není. Není sice hubeňourek, ale má smůlu,že je velmi vysoká a na svůj věk vyspělá.Neholduje sladkému a miluje ovoce a zeleninu.Světlé pečivo nekupujeme,tak nevím kde je chyba.Jezdí na kole,na kolečkových bruslích a má ráda vodu.
Tak asi ty geny.Jak ovšem naučit děti aby se k sobě chovali lépe,že ne všichni jsou dokonalí,když k nám má občas hloupé připomínky i dětská lékařka.

02. 11. 2010 17:31

Děkuji mamince Marii za skvělý postřeh:-) Inspirujme se všichni a až dopíšete svůj komentář, zapíšete do sebekoučinku - hurá ven i s dětmi:-)

02. 11. 2010 12:34

Jen pro informaci pro děti a jejich vztah k pohybu je důležité období 1-3 let, kdy dítě prostě "opisuje" od rodičů. Pokud jsou rodiče sportovci, dítě si získává vztak k pohybu přirozeně a automaticky. Určitě se vyplatí děti co nejvíce "zatahovat" do pohybu s mámou a tátou najednou. Vozíky, které se připnou za kolo, lyže či ccyklosedačky lze v dnešní době i půjčit v půjčovně či za výhodné ceny sehnat i v dětských bazarech.

06. 10. 2010 15:54

Děkuji za hezké komentáře. Na kurzech opravdu vidíme, že obézní děti jsou velmi šikovné a často i pohybově nadané. Jde jen o to, aby si našly vhodnou formu pohybu, který je bude bavit. A - musíme jim i my jít příkladem a k pohybu je motivovat. Tanec je pro děti velmi motivující aktivita! Věřím, že vynaložené prostředky na finančně náročné kroužky se určitě vyplatí! A jaké máte zkušenosti s motivací k pohybu Vy? Podělte se s námi o své postřehy!

06. 10. 2010 08:43

Je důležité najít dětem pohyb, který je bude těšit. Moje 9-letá dcera je toho důkazem. Už od 18 měsíců jsme spolu navštěvovaly cvičení rodičů a dětí. To jí myslím bavilo. Pak pokračovala ve cvičení sama, ale začala strašně rychle růst a i přibývat. Hlavně v oblasti bříška (měří 167 cm a vážila 56 kg). A cvičení v tělocvičně jí přestalo bavit. Měla problém s těžištěm a na hodiny chodila s odporem. V květnu jsme byli na dovolené v Tunisku s animačním programem. Tak šťastnou, ale zároveň upocenou jsem jí dlouho neviděla. Každý večer tam probíhali večery s tancem a ona tam řádila. A tak jsme začali přemýšlet nad jinou formou pohybu. V září začala navštěvovat hodiny orientálního tance a zumby pro děti. A chodí tam s nadšením. Ze zumby chodí splavená, ale usměvavá. A za září shodila 2 kila a splasklo jí bříško. Sice to nebyly krožky z nejlevnějších, ale když vidím, jak jí to baví, nelituji.

05. 10. 2010 10:37

Dítě s kily navíc má často málo pohybu ne proto, že by ho pohyb netěšil, ale že nebývá za pohybovou aktivitu chváleno - není šikovné na fotbal - děti ho nechtějí do hry, nevyšplhá při tělocviku, učitel mívá občas nevhodné poznámky apod. Zkuste naplánovat s dětmi nějaký zajímavý výlet a pod, a uvidíte že i dětem s kily navíc je pohyb vlastní. Vidíme to na rodinných kurzech, kde je často dítě poprvé za pohyb chváleno, že je pohyb těší.

Více příspěvků

Naši partneři