TOPlist
Sledujte nás:

Jsem diabetik, mám zhubnout, ale nějak mi to nejde.

Zpět
Autor:
Ve skupině: Cukrovka a kila
Počet členů: 42
Založeno: 02. 11. 2010

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

01. 06. 2016 08:06

Komu se to nedaří, můžu doporučit kerbet.cz - přidali extra jídelníčky na hubnutí pro diabetiky

13. 02. 2014 01:31

Tak já jsem zhubla od konce července skoro dvacet kilo.

12. 02. 2014 08:29

dobrý den mám stejný problém diabetes 2,a hubnout mi nejde už nevým co stím??

02. 03. 2013 22:58

Ahoj hubňulky. Taky bojuji s diabetes 2.typu a s váhou. Loni mě vyřadila z evidence nutriční terapeutka z obezitologie s odůvodněním, že musí panu doktorovi vykazovat výsledky a u mne se jí to nedaří a dokonce jsem mezi 2.posledníma návštěvama přibrala kilo. No vzhledem k tomu, že jsem se u ní vážila oblečená i v botech (prý oblečení váží zhruba stejně) a poslední sezení se konalo koncem ledna (předchozí v září), tak ten rozdíl byl tak akorát na teplejší oblečení a hlavně ty zimní boty :).
Problémy s váhou mám už cca 25 let. Po vysazení léků na štítnou žlázu jsem přibrala 1x 10 a 2x 15 kilo. Endokrinolog mi řekl, že mám holt smůlu a, že mi může jedině přidat léky. Ale, že nezaručí, že zhubnu, ale na 99% opět přiberu pokud je vysadím :(
Ale vzdát to nechci - před 9.lety se mi v kurzu povedlo zhubnout 9 kilo a udržet to víc než rok. Pak ale stres z komplikované synovy operace udělal svoje a během několikatýdeního pobytu v nemocnici udělal svoje a většina kil byla zpět. Pro ty co mi napíší, že stres se nedá zajídat jen řeknu, že jsem na tom byla psychicky tak, že jsem snědla maximálně polovinu dětské porce, ale zato jsem po nocích bloumala po chodbách nebo pomáhala sestřičkám, když něco potřebovaly.

02. 03. 2013 21:25

vážená paní Niki
tento web slouží ke změně životního stylu pomocí správného chutného jídelníčku a radosti z pohybu - to jsme si konečně dnes vyzkoušely na sobotě plné pohybu - kde jsme se s radostí hýbaly - k obědu měly palačinky zapečené s cottage, ochutnaly jsme produkty ze šmakouna a tofu a mohly si zakoupit i další zajmavé produkty. A co jste zde nenašly? Potravní doplnky - v každém vašem příspěvku je reklama na neověřené produkty - pokud se to objeví ještě jednou, vymažeme vás z tohoto webu - přečtěte si v sekci O nás normy a zásady.

02. 03. 2013 17:07

Ahojky lidičky. Podle mé zkušenosti, kdy mi dlouho nešla vůbec kila dolů říkám - hubnutí znamená správné tráveni, mrkněte na www.okg-fit.cz/sila-prirody

16. 01. 2013 05:40

FIALENKA76 tak to jsme na tom stejně jenže já už žiju s 2.dia dobrých 15 let a s kilama bojuji už 30 let . jo jo efekt je pěkná mrcha , ted jedu 2. cyklus mám s tim potíže ale snažím se ,opravdu to chce psat co se sbaští jen tak získáš kontrolu nad sebou . Jinak s pevnou vůlí mám taky problém ,nesmím mít doma čokoládu :-))

30. 12. 2012 10:59

ahoj no mně našli diabetes 2,a také potřebuji schodit,nemám pevnou vůli ani nevěřím že to dokážu,a co vy??

27. 10. 2012 11:57

To máte štěstí v neštěstí. Prediabetes je ještě vratný stav, tj. pokud zredukujete hmotnost, začnete s pravidelnou fyzickou aktivitou, tak máte ve svých rukou možnost stav zvrátit a k rozvoji diabetu nemusí dojít.
Racionální jídelníček pri cukrovce není hlavně o omezení cukru, je o celkovém snížení příjmu energie, výběru vhodných tuků a hlavně zařazení PRAVIDELNÉ pohybové aktivit. Fyzická aktivita na určitou dobu zdvojnásobí počet inzulinových receptorů ve svalu, takže tam naskočí glukoza snáze, tj. pohyb je opravdu obdoba léku.
Nastavte si rozumný hubnoucí cyklus s reálně dosažitelným váhovým úbytkem. volte komplexní složené sacharidy, ohledně množství se řidťe semaforky. Hodně se zaměřte na glykemický index stravy, protože nízkým glykemickým indexem si šetříte produkci inzulínu.
http://www.stobklub.cz/clanek/glykemicky-index-pro-hloubave-mereni-gi/

18. 10. 2012 14:35

Ahojky,mam dotaz...zjistili mi cukrovku,jen se nejak nedovedu jeste v tech potravinach orientovat.Zacala jsem si na semaforkach psat co snim,ale asi jim dost potravin obsahujicich cukr.Cukrovka neni vysoka.jedna se pry o prediabetes,ale mam vsechny predpoklady,ze se mi v budoucnu nevyhne,nebot muj tatka ji mel a babi taky.Prosim o radu jak snizit prijemr cukru v potravinach.Dekuji

19. 04. 2012 05:10

ahoj tak jsem zpět mezi vámi vrátila jsem se z rehabilitačniho pobytu ,kde jsem byla 5 týdnů -dieta +cvičení a moje kila ustoupily pouze o 1,5kg takže žádná sláva začínám 2. cyklus

01. 04. 2012 08:40

MaSka ... děkuji za odpověď, mamka je PAD + na noc dlouhodobý inzulin, glukometr doma máme a už se naučila poznat na sobě hypo, takže bysme to měly zvládnout . Co se týká vyšši fyzické aktivity, tam to asi moc závratné nebude ... přeci jen mamce je 66 let, kromě cukrovky má ještě pár dalších potíží, takže to bude hlavně o tom jídelníčku.

31. 03. 2012 23:20

Rozložení živin při hubnutí dle STOB je vhodné i pro diabetika. Nevím jakou farmakoterapii maminka užívá tj. jestli si píchá inzulín či má tablety. Každopádně musí počítat s tím, že při redukci hmotnosti je u diabetika důležité stejně adekvátně snižovat i antidiabetické léky především upravovat dávky inzulínu právě, aby nedocházelo k nežádoucím hypoglykemiím. Pokud si maminka měří glykemii, tak by měla se změnou jídleníčku opravdu pečlivě hladinu kravního curku monitorovat. A totéž platí i v případě pokud začne s vyšší fyzickou aktivitou. Je nutné dělat velké glykemické profily, fyzická zátěž muže ovlivnit hladinu glykemie i v delším časovém odstupu. MaSka

31. 03. 2012 20:20

Lidičky, prosím vás, nevíte jestli skladba při diabetu je také 25% bílkovin, 30% tuků a 45% sacharidů? ... mamka mi tu naříká, že co já zhubnu to ona nabírá, ráda bych jí pomohla s plánováním stravy, ale bojím se jet klasicky podle stobu, abych jí nerozházela cukrovku nebo nevyrobila nějaký hypo..

16. 01. 2012 11:03

mosem já taky cestuji a ráda hodně do na jih za sluníčkem strava mi problémy nedělá a cvičení taky ne snažim se dodržovat pravidelně jidlo když někam musim jet ,tak mám s sebou pokaždé pití kus ovoce a musli tyčku ,takže se k vůli cukrovce nehroutím ,vic mi vadí ,že se mě kila drží ,jak židovské víra stale stojim na vaze +-kilo

14. 01. 2012 18:06

Paradoxem je to , že nám v republice chodí asi čtvrt milionu diabetiků, kteří ještě nevědí, že cukrovku mají, protože ona ze začátku nebolí, tož až její komplikace. A dle mého nezdiagnostikovaný diabetik je mnohem více rizkový, než ten u kterého je již dg. známa a ví s čím může a musí počítat. Navíc počtem diabetiků raketově roste, tedˇje to každý 10. Čech včetně dětí a kojenců.

14. 01. 2012 14:46

No, něco to vypovídá o lektorce, její povaze nebo odbornosti.
Myslím, že mnohem větším rizikem při cvičení je vysoký tlak.
Myslím, že na těchhle stránkách najdeš spousti lidí, kteří mají cukrovku, a právě díky změně stravy a také CVIČENÍ dokáží s touhle nemocí úspěšně bojovat. Já sám jsem diabetik, cestuji často a daleko, v tuzemsku i do ciziny, s možností vaření i bez, s větší či menší pohybovou aktivitou, a jde to !!! I když uznávám, jsou jistě úrovně cukrovky, které už mohou být při hodně aktivním způsobu života trošku riskantní, ale i lékařská věda a technika postupuje neustále vpřed. Prostě, cukrovka není stigma.

13. 01. 2012 23:12

Ahoj no právě proto že jsem diabetik a lektorka říkala žě se zařekla že diabetiky do kurzu nechce prý větší zodpovědnost atd,. tak jsem musela slíbit že budu opatrná a budu mit cukr pod kontrolou. Chodila jsem na kurz v Kralupech nad Vltavou,ale nebylo to ono ,prvně když jsem chodila k paní dr. Nové tak to bylo lepší ale ani na jednom kursu se necvičilo .

13. 01. 2012 22:13

Ahoj, jsem také diabetik 2. typu. Pokud koukneš na můj blog, tak uvidíš, že se dají slušné výsledky (jak váhové, tak v kompenzaci cukrovky nebo krevního obrazu) dosáhnout, i když nejsou všechny semaforky zelené, a i když se člověk nechová přímo asketicky, ale jen rozumě. Určitě se nenechej znechutit několika zapšklýma jedincema, kteří považují cukrovku za něco, co si pletou s leprou. Vycházej z toho, že jejich intelektuální kapacita zřejmě není dostattečně silná k tomu, aby to vůbec pochopili. A ty vytrvej, stojí to zato.

13. 01. 2012 07:54

Dobrý den,
jsem také diabetička a to I.typu. Začala jsem se sebekoučinkem minulý týden a už vidím výsledky. Zatím jsem zhubla necelé kilo, ale s začali si dávat mnohem méně inzulínu. Jsem na pumpě a tak jsem si dokonce musela snížit i bazální dávky. Je to super, tohle se mi dlouho nepovedlo a jsem na to moc pyšná. Doufám, že to tak půjde dál. Jinak semaforky mám někdy červený a někdy zelený nebo oranžový. Musím přijít na to jak to sladit, aby byly zelený všechny, ale to asi jen tak nebude. Všem držím palce, ať jim to jde jak si přejí.

13. 01. 2012 00:23

Absolutně nechápu, proč tě mezi sebe nechtěli....kde a který kurz to byl? Naopak u diabetika je zhubnutí ještě více žádoucí než u kohokoliv jiného, je to v plném slova smyslu léčba. Není smyslem mít všechny semaforky zelené, to by byla nuda.
Každé kilo a koor to diabetické dolů se počítá!!

11. 01. 2012 14:38

AHOJIK LONI NA PODZIM JSEM PROŠLA KURZEM A NECHTĚLI MĚ MEZI SEBE JELIKOŽ JSEM DIABETIK ,ALE ZŮSTALA JSEM A SHODILA POUHÉ 3,5KG ,SNAŽIM SE NA SEBEKOUČINKU NA SOBĚ ZAPRACOVAT ALE NEVIM ,NEVIM ,NĚKTERÉ SEMAFORKY SE MI ZELENAJÍ, ČERVENÁ JE TAM TAKY NĚKDY ZEŽLOUTNE ALE JE TO BOJ JITKA

28. 05. 2011 09:01

To Styxx: jak již psala Iva Málková, jde hlavně o druh sacharidů. Vzhledem k tomu, že sacharidy jsou např. všechny přílohy - tj. rýže, brambory, těstoviny, pečivo, ovoce, tak těch 45% opravdu není moc. Cukr v krvi neboli krevní glykemie bude ovlivněná při hubnutí i samotným úbytkem tuku, kdy první půjde pryč ten uvnitř břicha neboli viscerální, který jednoznačně má vliv na funkci vašeho zbytkového inzulínu. Přeji hodně zdaru, nezapoměňte na rozumnou pohybovu aktivitu a čekám zvědavě na další pokroky.
to : Marceladusi
Gratuluji k přechodu z inzulínu na tabletky! Nevím, jak je to dlouho, od doby, kdy jste zhubla uctyhodných 27 kg. Možná je ještě čas na udržení tak významného ubytku, abyste se vyhnula jo-jo efektu, než se znovu pustíte do dalšího hubnutí. Při hubnutí diabetika 2. typu platí obecně stejná pravidla jako při rozumném racionálním hubnutí. Zaměřte se nejdříve na pravidelný jídlení režim, dodržování kratších odstupů mezí jídly. Najděte si na našich stránkách článek o glykemickém indexu, který bude "snižovat spotřebu vašeho inzulínu". Určitě zvyšujte postupně fyzickou aktivitu, optimální je rychlejší chůze. Marie Skalská

25. 05. 2011 07:55

zjistili mi cukrovku 2.typu,píchala jsem si inzulín 6x denně a brala léky ráno a večer,snažím se dodržovat dietu,jsem bez inzulínu a beru jen půl tabletky na noc na podporu izulínu ,ale už delší čas jsem nezhubla nic,měla jsem 120kg a nyní mám 93,cítím se dobře,ale chtěla bych ještě zhubnout,jak na to

29. 04. 2011 13:28

původně mi program ukazoval 40%sacharidů a po dvou týdnech 45, má to nějaký důvod?

25. 04. 2011 20:13

Dobrý den
Vítám vás v našem stobklubu - 45% sacharidů z celkově přijaté energie není moc, normální poměr při vyšším příjmu je 60% sacharidů a 12% bílkovin - takže zde máte příjem sacharidů snížen. Důležité pro vás bude si i hlídta druh sacharidů ve vztahu ke glykemickému indexu - infonadjete též nanašich stránkách. Jinak při hubnutí u diabetu je stejně důležité jako snižovat sacharidy i snižovat tuky. tak moji radu berte jako první pomoc a fundovaněji vám poradí, když něoc nebduete vědět MUDr. Marie Skalská, která seu nás stará o diabetiky a vede také kurzy pro diabetiky. Mnoho úspěchů ve vyladování jídelníčku, aby vám svítily zelené semaforky, přeje Iva Málková

25. 04. 2011 16:56

Zdravím všechny. Nějak se v tom mém "hubnutí" vyloženě ztrácím :( Jsem stále ještě nestabilizovaný diabetik 2.typu a mám čím dál větší problémy, prostě neustále přibírám, proto jsem se rozhodla zkusit to se STOBem. Vyplnila jsem vstupní dotazníky a vcelku mě překvapilo doporučené rozložení stravy v sebekoučinku, které nějak nechápu - doporučuje mi denní příjem 5300 kJ 25% (77.9 g) bílkovin 30% (42.1 g) tuku a 45% (140.3 g) sacharidů. Potřebuji snížit nejen váhu, ale i cukr v krvi, a tak si myslím, že těch 45% sacharidů je trošku moc, ne?

03. 11. 2010 09:26

Budu ráda, když si zde budete navzájem pomáhat. Kila navíc vedou jednoznačně k diabetu. V kurzech vidíme, že pokud diabetik zhubne, zlepšují se mu nejen parametry jako glykémie, ale žije se mu cekově lépe. Přestože tedy kurzy, kam se může zařadit i diabetik, pořádáme již přes 3 roky, stále se nám nedaří, aby byly tak obsazeny, jako kurzy pro obézní, kteří ještě diabetes nedostali. O kurzech a zkušenostech těch, kteří kurzy prošli, se dozvíte na www.stob.cz, kurzy a poradny, rubrika diabetici s nadváhou. Napište nám, zda už jste kurz absolvovali a jak se vám vedlo a naopak, proč se vám do kurzů nechce.

02. 11. 2010 11:46

Snažíte se, bojujete s kilogramy , děláte "všechno možné", ale na váze to nic nedělá....Třeba jsou ostatní na tom podobně a třeba nám někdo poradí, jak na to.

Více příspěvků

Naši partneři