TOPlist
Sledujte nás:

Stravování na kolejích, na privátu

Zpět
Autor: EmmaBelle
Ve skupině: Studium a kila
Počet členů: 128
Založeno: 06. 06. 2011

Ahoj holky, ďalší půl rok mě čeká rok bakaláře, půjdu na opačný konec republiky. Jde o to, že přemýšlím, jak to budu dělat se stravou - ptz 3 dny budu ve škole od rána do večera a další dny zase od rána do večera v práci. Jde tu také o finance, ptz studentský život je dost náročný a mám dojem, že občas jsou lidi rádi, že si můžou koupit aspoň suchý rohlík (ty ti, kteří si na své studium musí vydělat sami). Jak tohle řešit?

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

26. 08. 2015 16:30

Do školy si vždy večer dělám krabičky. Hodně vozím věci od maminky a babičky ze zahrádky - ovoce, zelenina, vejce. Hodně jím kus kus, rýži, těstoviny, ty se dají nakoupit poměrně levně. Do toho když mám někdy navíc tak maso, tofu. Jinak mám ráda i fazole nebo čočku - super zdroj bílkovin a když je člověk jí pravidelně a nekombinuje s živočišnou bílkovinou ani nenadýmají :)

16. 01. 2014 12:41

ad vickulka: já vždycky zírám na lidi jako Vy. Upřímně by mne zajímalo jak to všechno stíháte - já když jsem dělal vysokou (ČVUT Fel) tak si neumím představit že bych stíhal jinou školu stejně dobře (jenom přejezdy po Praze kolik zabraly času), laborky, seminárky to nemluvě o brigádě.... A Vy hned dvě a ještě k tomu Brno a Praha + 2x týdně squash a ještě práce. Tedy jste podle mne žena Supermanka...

18. 11. 2013 22:07

já mám asi největší problém s leností k umývání nádobí (zvyklá na myčku, žejo) a ještě víc s velikostí (malostí) kuchyně. Potřebovala bych inspiraci pro vaření v jednom hrnci nebo pánvičce, ale zároveň aby to nebylo monotónní (kuskus se zeleninou, minutka z kuřecího, špagety s kečupem.....) Kdo máte co prosím odzkoušeno?

10. 10. 2013 20:11

no přidám svojí troškou do mlýna....dělám dvě výšky (praha, brno) a k tomu chodím do práce (0,75 úvazku), takže si asi umíte představit, jak jsem na tom s časem. Ale...prostě jsem si řekla, že mám před vším přednost a alespoň jednou týdně jsem na squashi, když to jde tak dvakrát a občas na plavčo a momentálně blbnem skoro denně doma u xboxu (mimochodem ten xbox kinect vřele doporučuju), ale nejhorší je to naplánování jídla a příprava, to mi fakt nejde a nestíhám, problém je i že bydlím s přítelem a ten ty moje "mrkvičky" moc nemusí, ale jak píšou ostatní nakoupit levně a kvalitně je sice problém, ale vážně to jde. takže hlavu vzhůru, rozhodně v tom nejsi sama:D a já věřím, že nám to všem půjde;)

08. 10. 2013 14:45

Můžu se podepsat skoro pod všechno. Já jsem se na výšce pěkně zkazila a taky nabrala. Problém by ani nebyl v tom, že není čas na přípravu, nákupy. Ale - věčné ponocování, noční svačinky, pivo a další = rovnalo se u mě následnou dopolední nechuť k jídlu a poté nákup nezdravých ňamek na spravení, na chuť... Jakmile jsem přestala i pravidelně cvičit byl konec. Ne, že bych se nějak vyžrala, ale za tři roky = osm kilo nahoru. Už určitě na výšce jsi, ale nezkoušej to mojí cestou :D. Nakoupit se dá kvalitně, levně i v akcích --> prostě vyměníš "pár piv" za lepší stravu. Luštěniny, zelenina, kuskus, polévky + jídla v menze a není problém. Do peněz lezou spíše ty nedobroty. Jináč asi jdu s křížkem po funuse, určitě už si na vš zorientována. :)

08. 03. 2013 08:09

missha: bych normálně posvačila na přednášce ;-)) a na oběd máš určitě hodinu volnou ;-))

06. 03. 2013 08:21

nemám problém s tím, že bych si nenakoupila a neuvařila, jen jak trávím většinu času ve škole, spíše nemám kdy to sníst :-) ráno se tedy poctivě nasnídám, ale jak mám školu od rána do večera, tak 2x týdně si dělám svačinky s sebou a po zbytek týdne se odbydu jablkem nebo musli tyčinkou.

26. 02. 2013 22:52

Já mám problém nejen s financemi, ale i časem a již zajetou špatnou životosprávou od doby, co jsem na vysoké. Jím sice v podstatě jen těstoviny se zeleninou a piju černý čaj, jenže mám problém, že místo snídaně radši dýl spím tak se většinou najím až odpoledne po příchodu ze školy a poté večer, prootže mám po celém dni velký hlad. Dříve jsme spíš hubla, ale v poslední době mám pocit, že jen tloustnu.

22. 01. 2013 16:32

Mám štěstí, že mám na koleji mrazák, je to velká výhoda. Vždycky obhlídnu letáky na netu, kde je co v akci a takhle nakupuju, abych utratila co nejméně. A když mám mražák, tak například, když je nějaká ryba v akci nebo tak, můžu si koupit do zásoby více. Ale je fakt, že i tak je to s financemi nahnuté, protože co si budeme říkat, ty zdravé věci jsou většinou dražší než ty nezdravé. Ale největší problém je ten s časem...to je naprostá pravda a rozvrhnout to jde těžko, zvláště když ještě člověk pracuje a studuje zároveň....moc dobře znám z prváku - Ráno do školy, odpoledne do práce, vrátila jsem se na kolej v 11 večer a odpadla a další den znova, jen třeba obráceně...

06. 01. 2013 10:34

Já mám všechno rozvržené. Když přijedu na kolej, hned jdu nakupovat jídlo a to tak, že už přesně vím, co budu celý týden jíst k snídani, co si budu brát s sebou do krabiček na svačiny - pečivo se zeleninou a sýrem, občas šunka; jogurty, ovoce... Hodně se to odvíjí taky podle slev v obchodě. Ráda si procházím slevy na internetu a podle toho potom volím hypermarket, kam jdu nakoupit. Na obědy chodím do menzy a večeře si vařím na koleji, většinou to jsou těstoviny/rýže se sojovými kostkami (bílkoviny) třeba s povařenými rajčaty, kečupem nebo něco takového. Když přemýšlím a dobře vybíráš, dá se udělat týdenní nákup v pohodě za 150.

29. 10. 2012 17:26

Tak já jedla ne úplně nejzdravěji na koleji. Vařit se dalo, k pečení jsem zakoupila stolní troubu. Ale lednice jen pidi, mrazák žádný, takže leda vařit každý den v malých dávkách...to pro mě není. Takže jsem měla dost ovoce a mléčné výrobky, nějaké suchary, gumídky, já nevím co všechno...na privátě je to lepší. Hlavně kvůli lednici s mrazákem!!! A krabičkám:)) Ale s penězi pořád nevycházím a to taky obhlížím akce...

21. 10. 2012 21:39

Já se snažím si všechno rozvrhnou. Třeba v pondělí jsem celý den ve škole, takže už v neděli si chysám svačinky. Máme na katedře naštěstí mikrovlnku, takže se zadaří i něco teplého :D Samotný plánování mi zabírá taky dost času a taky, přiznám se, někdy se plán nevydaří. V sáčku se zeleninou zůstane mrkvička atd. Snažím se no... co je horší je čas a chuť na sport moc není, tak jsem ráda když musím běžet do školy :D Abych ušetřila kupuju jídlo jen tak tak. Nesmí ho být hodně, ale musí být kvalitní (jakože nějakej fakt levněj jogurt co v něm stojí lžička protože je plný E-ček se u mě nevidí). Snažím se aby kupovat věci v akci a přesně plánuju kdy je sním.... ale někdy se to fakt s****. A jestě nemám na koleji mrazák... to je fakt opruz. Spolubydly strašně mlsají a přitom jsou štíhlé, naštěstí mi to už ani nepřijde, jen ty jejich hlášky: Neleze ti to už krkem si to pořád vážit?

20. 10. 2012 20:20

Zjistila jsem, že největším problémem nejsou ani tak finance, ale nedostatek času, kdy by si člověk mohl dát pravidelně všech pět jídel. Dalším mým osobním problémem jsou dlouhé volné bloky mezi přednáškami, kdy nemá člověk co dělat a courá po krámech nebo si jde sednout někam do tepla, což u mě většinou obnáší právě nějaké to jídlo navíc. :-D

Více příspěvků

Naši partneři