TOPlist
Sledujte nás:

Datum registrace: 25. 01. 2011

Jak si nahrát profilovou fotku?

Arabela

Původní Sebekoučink

21 %
0 kg 7.3 kg

Již zhubnuto: 1.5 kg

Získané body

Tento měsíc: 0
Celkem: 8524
Zobrazit více

 

?

Jak sbírat body

Počítadlo pohybu

Můj pohyb
Chůze: 0 km
Kolo: 0 km
Cvičení: 0 h 0 min
 
Všichni uživatelé
Chůze: 133492.25 km
Kolo: 67850.90 km
Cvičení: 5535 h 38 min

Přátelé

Arabela

Jak psát blog?

Upozornění: Jedná se o blog uživatele STOBklubu, který neprochází kontrolou a nemusí splňovat zásady STOBu.

Vláknina - jak dodržovat doporučené množství

01. 10. 2020

Ahoj, 

založila jsem si Nový sebekoučink, protože chci zejména pořešit množství vlákniny ve stravě. Doporučené množství je 30 g za den. Včera jsem sice dosáhla doporučených 30 g, ale je to těžké. Zkomzumovala jsem cca 850 g zeleniny. To není dlouhodobě udržitelné. Teď je sezóna rajčat, paprik, cuket..., ale ta je již u konce. Koukala jsem do tabulek a luštěniny jsou výborným zdrojem, ale konzumaci si nechávám na víkend ze společenských důvodůsmiley.  Dále jsou bohatým zdrojem ovesné vločky, celozrné pečivo, ale já se snažím omezovat množství sacharidů, to se mi osvědčilo - více bílkovin - míň mně honí mlsná. Uvažuji o zakoupení vlákniny ve formě potravinového doplňku.

Prosím o rady a tipy, jak se vypořádáváte s vlákninou vy..

Hodnocení (2 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

02. 10. 2020 00:37
Kysané zelí (teda ono asi zelí obecně, ale ptáš se, co já - a to kysané nemusím krájet, vařit...

A vláknina je jediný potravinový doplněk, který používám. Psyliium, je rozpustné, kupuju to, jak vždycky v obchodě říkám, bez barvy, chutě a zápachu, velkou krabici (rozuměj, největší balení), stojí myslím něco přes stovku, ale když si dávám denně lžičku do jogurtu nebo pomazánky, na chuti se to neprojeví, jen to nabobtná. Prostě se to dá přidat do všeho, co má kašovitou, kkrémovitou strukturu, vypije to dost vody, chce to nechat pár minut nabobtnat, řídké věci pak zhoustnou.
Stačí lžička, maximálně dvě denně.

Jo, a taky používám cibuli. Při vaření bez ní ani ránu a do pomazánek to samé.

Z vlákniny jsem dřív zkoušela i otruby (ale ty mi nechutnaly, dělaly jídlo takovým drsným. a jednou jsem si koupila jablečnou vlákninu, a to bylo už úplně nechutné. Ale jestli chceš mít nějakou kombinaci rtozpustné a nerozpustné, můžeš si malé množství otrub nebo jablečné vlákniny pořídit, ty otruby do vaření nejsou tak špatné.

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Meggle
Soutěž byla ukončena, gratulujeme výhercům. Výhru je nutné si vyzvednout na Dni Zdraví 22.10.2022 v Praze na Pankráci. Více info zde

Ankety

Jaké nové recepty byste chtěli na STOBklubu?

Naši partneři