TOPlist
Sledujte nás:

Evropský den obezity 2018 a velký úspěch STOBu

Zpět
 

 

Jak to všechno začalo?

Evropský den obezity (EDO) je nezávislá celoevropská iniciativa, jejímž cílem je podpořit společnost k aktivnímu přístupu zvládání problému narůstající nadváhy a obezity a zapojily se do ní lékařské, lékárnické i pacientské komunity. Snaží se apelovat na to, aby obezita a nadváha začaly být vnímány jako akutní celospolečenský zdravotní problém, který v současnosti nabývá epidemických rozměrů, a nikoliv jen jako kosmetická záležitost stovek jedinců.

Úplně poprvé se konal tento den v mnoha evropských zemích v r. 1994, kdy ho pořádala společnost Eurobesitas a přenášel se satelitem, což bylo dost ojedinělé na tehdejší dobu. Zde byl zárodek i Dne zdraví, který pořádá STOB – letos již po dvaadvacáté 20. října 2018.

Po několikaleté pauze se události ujala EASO - Evropská organizace pro studium obezity a koná se letos po deváté. Při této příležitosti se bude 15. 5. konat v Praze tisková konference, kde bude mít své čestné slovo i naše Iva Málková a bude opět hájit psychologický přístup při léčbě obezity.

Obezita v číslech

Obezita je závažným tématem dnešní doby.

Odhaduje se, že v roce 2025 se bude nadváha či obezita týkat až 2,7 miliardy dospělých, z nichž 177 miliónů těžce obézních bude potřebovat léčbu (pozn. na planetě je cca 7,5 miliardy obyvatel).

Na obezitu se již nyní ročně vydávají sumy šplhající se do řádů biliónů dolarů. Data z průzkumu STENMARK z roku 2013 ukazují, že v České republice se nadváha týká 34 % dospělých a obézních je 21 %. Přímé náklady na léčbu nemocných obézních tvoří asi 10 % z celkových zdravotních výdajů, tj. jde o desítky miliard korun ročně.

Obezita a jaká jsou řešení?

Možná netušíte, že v České republice mají lidé s nadváhou a obezitou ve srovnání s mnohými evropskými zeměmi možnost velmi kvalitní terapie. Na konferencích vždy ráda slyším, že se prací našich odborníků inspirují mnozí evropští odborníci a lékaři.

Jednou z možností léčby nadváhy a obezity jsou samozřejmě i naše osvědčené skupinové kurzy hubnutí a individuální péče odborníků vyškolených v metodice STOBu.  

Člověk moderní a internet

Protože „člověk moderní“ konzumuje internet a sociální sítě více a více, ukazuje se velmi efektivní tvorba edukačních a interaktivních internetových programů, ideálně takových, kde se uživatelé mohou dlouhodobě podporovat.

Připomíná Vám to něco?

Ano, to je přeci náš STOBklub… :-)

Věřte, že pro nás není větší odměna, než číst Vaše komentáře, sledovat, jak se motivujete, vzájemně podporujete a sdílíte své zkušenosti!

A STOBklubem naše internetové aktivity nekončí.

Vytvořili jsme také online kurz Hubnutí na míru se STOBem a připravujeme pro Vás celoroční internetové projekty. V loňském roce to byl Prožij rok zdravě a v letošním roce je to Výzva 52.

Náš velký úspěch

Dovolte nám se tak trochu pochlubilt a zároveň i poděkovat všem, kdo se na realizaci projektu podílejí, a i Vám, jež náš projekt podporujete a aktivně se zapojujete.

Zmíněné celoroční projekty (Prožij rok zdravě a Výzva 52) byly oceněny jako nejlepší v evropské soutěži v kategorii Nejlepší edukační program pro veřejnost, z čehož má celý náš tým obrovskou radost.

Iva Málková pojede společně s Lenkou Vymlátilovou 25. 5. do Vídně, kde na konferenci ECO 2018 (European Congress of Obesity) Iva přebere ocenění za tento projekt.

Do konce letošního projektu zbývá ještě více než 6 měsíců, tedy se můžete těšit na 30 nových výzev! Pokud jste se ještě nezapojili, neváhejte a učiňte tak. :-) Doporučte projekt i svým přátelům, kolegům nebo rodinným příslušníkům.

A prožijte i zbytek roku ve zdraví a společně s námi.

Děkujeme za Vaši přízeň a podporu. :-)

Hodnocení (22 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

20. 05. 2018 19:39
Moc paní Ivě Málkové gratuluji a přeji,aby si i nadále udržela takový elán,se kterým nás vede k pěkným výsledkům.
18. 05. 2018 16:28
Také gratuluji k velkému úspěchu. Je opravdu zasloužený, protože jste pomohli mnoha lidem, nejenom po stránce zdravotní, ale i psychické. Díky Vám a Vašim spolupracovníkům, našli opět ztracené sebevědomí a radost ze života. Dokonce i nám, starší generaci jste dokázali pomoci, protože STOB je projekt, který si myslím, nemá v tomto rozsahu a způsobu provedení obdoby. Ještě jednou tedy díky za vše a veliká gratulace k zaslouženému ocenění.
18. 05. 2018 11:08
Skvělý úspěch, zasloužil by si větší ohlas v médiích
13. 05. 2018 22:43
Je to skvělý úspěch, moc si jej zasloužíte...
13. 05. 2018 08:36
Děkuji za milé komentáře. Ocenění sice převezmu, ale jsem moc ráda, že štafetu převzali mladí. Mé mateřské srdce jak ve vztahu k dcerám a jejich partnerům, tak ke STOBu, což je třetí dítě, je šťastné. A samozřejmě cením i další spolupracovníky - Terku, Kristynu, Lenku, Nikolu a další.
12. 05. 2018 06:49
Dekuji a gratuluji
11. 05. 2018 23:02
My už dávno víme, že Stob je prostě nejlepší!
11. 05. 2018 21:02
Mezinárodní ocenění je určitě zasloužené, máte se čím chlubit, pomáháte hromadě lidí, všichni jsme Vám za to vděčný a proto Vám všem gratuluji a děkuji za vše co pro Nás děláte.
11. 05. 2018 15:06
Je to skvělý úspěch, moc Vám to přeji.
11. 05. 2018 13:14
Taky se připojuji k blahopřání Stobu !
11. 05. 2018 10:58
Gratuluji k ocenění, STOBklub je je skvělý! :-)
11. 05. 2018 10:36
Jééé, to je tak hezké číst...:-) Opravdu moc děkuji za nás všechny, jsem rádi, že Vás tady máme...:-)
11. 05. 2018 10:11
Gratuluju a hlavně děkuju...bez vás by se mi to, takhle si měnit život k lepšímu, nikdy nedařilo :)
11. 05. 2018 09:08
Moc gratuluji !!!! Jsem šťastná, že se můžu do projektů zapojovat.Všichni tvůrci zasluhují tu největší pochvalu, obdiv !!!!!
11. 05. 2018 06:59
Určitě ae chlubte, je čím :-)! Veliká gratulace ! Jsem moc ráda, že se můžu zapojovat do projektu, hodně nás učí a mění k lepšímu, zdravějšímu životnímu stylu :-)!
11. 05. 2018 05:22
Patří všem v týmu velká gratulace.Vždyť ocenění a mnoho spokojených lidiček tady......co víc si přát
10. 05. 2018 23:29
Jak trochu se pochlubit?Chlubte se hodně, máte čím...s náma je to docela fuška!:-) Díky.
10. 05. 2018 22:09
Ty projekty si ocenění bezesporu zaslouží, jejich tvůrci odvádějí pořádný kus práce.
Gratuluju a doufám, že vás to poziivně namotivuje k další činnosti a přeju hodně zdaru! A jistě nejen ja :-)
10. 05. 2018 21:37
Však to my tady všichni víme, že jste super a nejlepší. Gratuluji a mám radost s Vámi.
10. 05. 2018 21:04
Gratuluji k zaslouženému ocenění a přidávám se k díkům za práci, kterou pro nás děláte.
10. 05. 2018 20:39
Díky STOBe a gratuluji.
10. 05. 2018 20:22
Gratuluju STOBu k významnému ocenění, děkuji mu za práci, kterou pro nás vytváří a tím nám nesmírně pomáhá a hlavně přeju Ivě i Lence ve Vídni krásný pobyt a příjemné pocity. D.
10. 05. 2018 19:41
Mezinárodní ocenění je skvělá věc a celému týmu STOB ho moc a moc přeju. Myslím si, že stejné ocenění si zasluhuje prostor, ve kterém žije STOb komunita lidiček, kteří k sobě mají blízko a tím se hubnutí stává ne povinností nebo něčím nuceným ale hrou, platformou, která je svým členům nesmírně milá a příjemná a já za ni moc děkuju
10. 05. 2018 13:04
hanajabu: děkujeme, je to pro nás velká odměna za celoroční práci...:-) samozřejmě vaše komentáře a podpora je pro nás naprosto klíčové a denním chlebem, odborné ocenění je taková velká třešinka na dortu...:-)
10. 05. 2018 12:18
Gratuluji, a určitě nebudu sama, k ocenění vašeho projektu na konferenci ve Vídni!

Naši partneři