TOPlist
Sledujte nás:

Soutěž "Hravě žij zdravě" slaví 10. výročí!

Zpět
 

 

Když přišly lektorky sdružení STOB na nápad motivovat děti ke zdravému životnímu stylu pomocí moderních technologií, sotva by je napadlo, že soutěžní internetový kurz Hravě žij zdravě vydrží v oblibě školáků deset let.

 

A právě 19. 9. 2016 odstartuje již desátý ročník kurzu Hravě žij zdravě, jehož primárním cílem je preventivní působení na žáky základních škol proti vzniku nadváhy a obezity. Celý vzdělávací proces probíhá online v pěti lekcích a praktickém Deníčku. „Takové výročí si zaslouží řádně oslavit. Dárky ale dostanou učitelé a žáci, a to v podobě otevření nové lekce,“ říká Eva Říhová k novinkám v projektu. Přidaná lekce se zaměřuje na sůl a cukr v jídelníčku, na nakupování potravin, jejich skladování a boji proti plýtvání s nimi.

 

Kurz je propojený se soutěží pro páté ročníky základních škol o ceny podporující aktivní životní styl. „K dalším významným změnám v kurzu patří prodloužení soutěžní části skoro
o měsíc tak, aby vánoční svátky nenarušily dokončení všech lekcí,“ informuje Říhová.

 

 

Podobně jako v předchozích letech budou za svou práci a motivaci páťáků odměněni i učitelé vítězných tříd. Soutěžní část bude zahájena 19. 9. 2016 na www.soutez.hravezijzdrave.cz
a potrvá do 22. 1. 2017. Nesoutěžně je kurz přístupný všem generacím se zájmem o zdravý životní styl.

 

Hlavními partnery jsou Potravinářská komora ČR, Česká technologická platforma pro potraviny a společnost Plastkon product s.r.o. Odborným garantem je společnost STOB. Desátý ročník projektu Hravě žij zdravě 2016 byl podpořen z dotačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR: Národní program zdraví – Projekty podpory zdraví.

 

Eva Říhová, projektová manažerka

                                                                                                                             

Hodnocení (4 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

17. 08. 2017 10:45
Nesouhlasím, že mají děti málo tělocviku ani s tím, že je tělocvik zaměřen na gymnastiku. Ale je to asi o lidech, tak jako všechno.
25. 10. 2016 19:15
to je asi podvod já platila na 4 týdny a ještě není listopad a už mě utli
09. 10. 2016 14:40
RuzaD: myslím, že to je také způsobené tím, že v některých školách je stále tělocvik úzce zaměřený na gymnastiku a věci, které každému dítěti nejdou. Když mohou děti hrát třeba celou hodinu fotbal nebo basketbal, baví je to, takže se i na ten tělocvik těší a sport si nezošklivují :)))
07. 10. 2016 19:51
to je velice potrebne působit na deti uz ve skolnim veku.Rodice často nevedi jak se ma spravne jist a deti tloustnou. Prispiva k tomu i to,ze mají malo telocviku ve skole.

Naši partneři