TOPlist
Sledujte nás:

Časté dotazy

Jak mám zadat novou potravinu do programu Sebekoučink?

Nový Sebekoučink

Pokud nenajdete požadovanou potravinu v databázi programu, zapíšete si ji do vlastní databáze potravin pomocí tlačítka „Přidat vlastní potravinu“, které naleznete v Jídlokoučinku po kliknutí na jídlo dne, tlačítko je umístěné nad databází vedle pole hledat.

Po otevření formuláře pro zápis potraviny povinně vyplníte Název potraviny a kategorii, dále opíšete údaje z obalu potraviny – energetickou hodnotu v kJ, bílkoviny, tuky, sacharidy, SAFA, cukry a vlákninu v gramech, a to na 100 g nebo 100 ml. Pokud nenajdete údaje o SAFA, cukrech a vláknině, zvolíte možnost přepočítat. Pokud se jedná o tekutinu nebo zeleninu, zaškrtnete příslušné tlačítko "Ano". Po vyplnění všech údajů potravinu uložíte. Uloženou potravinu najdete v databázi potravin v kategorii Vlastní potraviny a následně ji můžete použít při zápisu denního jídla.


Původní Sebekoučink

Program Sebekoučink nabízí možnost vytvoření databáze oblíbených a vlastních potravin – záložka „Oblíbené a vlastní“ nad databází potravin a pokrmů.

Pokud požadovanou potravinu v databázi programu nenajdeme, zapíšeme si ji do vlastní databáze potravin pomocí tlačítka „Přidat vlastní potravinu“, které nalezneme v databázi po rozkliknutí položky Vlastní potraviny v databázi a následně ji můžeme použít při vyplňování do denního jídla. Po rozkliknutí formuláře pro zápis potraviny povinně vyplníme údaje z obalu na potravině – to je počet kJ, bílkoviny, tuky, sacharidy v gramech a to na 100 g nebo 100 ml.

Hodnocení (3 hlasů):

Naši partneři