TOPlist
Sledujte nás:

Co dělat, když je v rodině jeden, který potřebuje hubnout a druhý, který nepotřebuje, spíš potřebuje přibrat

Zpět
Autor: PetraPo
Počet členů: 354
Založeno: 26. 02. 2014

Možná to znáte - mám syna, věk 18, hubený, vysoký, sportuje, takže u něj jde spíš o to, že by potřeboval energetický příjem zvýšit a u mě je to právě naopak :-( Nějak mi dochází inspirace na večeře a případně obědy o víkendu - jak vařit tak, abych nemusela vařit nadvakrát a on dostal to co potřebuje a já to, co nepotřebuju :-)

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

03. 11. 2019 11:59

Tak u nás ještě navíc manžel na sladké, ten na cukry jede a je štíhlý. Já jsem na těstoviny a brambory, on na brambory a knedlíky. Já mléčné výrobky, on ani náhodou. Prostě v jídle a chutích se nesejdeme. Já nejím maso, jen výjimečně, on ano. A tak bych mohla pokračovat. Takže manželovi vozí obědy firma, já si beru ty zdravější ve školní jídelně a jinak si připravuji stravu svoji. Což je to, co mi nejde. Prostě začarovaný kruh.

08. 09. 2014 22:01

můj manžel je také hubený, ale naučila jsem se vařit jenom pro něho a sama si už nedám

25. 06. 2014 14:00

Jo,jo, přílohy to lehce řeší, ale někdy mám pocit, že jsem v koncích :-( (teda s vymýšlením především teplých jídel). Kuba se naštěstí přizpůsobil, ale přece jen je rozdíl mých 5400 KJ na den a jeho skoro 14000 :-) Nechal si tady z legrace spočítat doporučený příjem a při jeho aktivitách mu to vyšlo takto :-)) Navíc, jak on říká - jí jednou denně - pořád :-))

24. 06. 2014 11:31

Tak to je presne muj prípad. U nás jsou vsichni "hodne" stíhlí, hubnout potrebuju jenom já. Deti uz jsou z domu, takze to mi nevadí kdyz prijedou uvarit na dvakrát. Ale manzel je stíhlý, ten si muze dovolit sníst vse. Postupem casu uz se naucil se mnou jíst více zeleniny, ale obcas z legrace drzkuje ze jeste zezelená. Ale musím ríct ze spoustu receptu ze Stobu mu chutná taky. Kdyz se to naplánuje, tak to pro me ani tak velký problém není, casto míváme stejné jídlo, ale já s mín prílohama a v dietnejsí verzi. Jak uz psala Terminátorka, také prilepsuji slaninkou atd. Musím ríct, ze co jsem se zaregistrovala na Stobu , varíme a jíme mnohem zdraveji :):)

24. 06. 2014 11:18

mám doma dva rozmlsané chlapy, který jsem každému vařila něco jiného, pak jsem začala "vyvařovat" i pro sebe, dělat tři různá jídla každý den mne unavilo:), pomalu jsem to převedla na jedno jídlo pro všechny, nyní všichni jedí to co já :), ale oni víc + nějaké to přilepšení ve formě slaninky, klobásky atd., jsou v podstatě hubeňouři, takže si to můžou dovolit... ale trvalo to cca 2 roky, musela jsem nenápadně :):):)

24. 06. 2014 10:12

Bílkovin potřebuje taky dost, kvůli sportu. Přidávej mu přílohy - bílkoviny se nedají navyšovat donekonečna, to není úplně ideální. Ten vyšší příjem se dosahuje zvýšením sacharidů, přednostně samozřejmě komplexních: takže vlastně to, co jíš ty, ale ve větším množství, když to hodně zjednoduším :-) Plus svačina navíc, klidně i jedna večerní (tvaroh a podobně).

24. 06. 2014 09:33

Díky za tip, mrknu na ni a případně zakoupím. Doteď jsem to řešila dvojím vařením :-(, ale nebaví mě to a hlavně mi to zabírá čas :-), případně druhými večeřemi pro syna. Jinak to vede k jeho neustálým návštěvám ledničky a jeho vyčítavým pohledům, že už doma "zase" není nic k jídlu :-))

23. 06. 2014 23:55

v knize Nakupujeme s rozumeme vaříme s chutí máte právě recepty, které se liší u pokrmu o cca 1 000 kJ s návodem jak jídlo obohatit o kalorie právě v závěrečné přípravě pokrmu - více na www.stob.cz pomůcky

Více příspěvků

Naši partneři