TOPlist


Jak si nahrát profilovou fotku?

Informace

  • Registrace: 03. 04. 2017

Získané body

Jak sbírat body?

Počítadlo pohybu

Můj pohyb

Chůze:46.00 km
Kolo:0 km
Cvičení:0 h 44 min

Všichni uživatelé

Chůze:71830.79 km
Kolo:43554.00 km
Cvičení:3788 h 45 min

Přidat pohyb

STOBkolo

Více o STOBkolu

amenufus

Jak psát blog?

Měsíc vegetariánem

05. 06. 2017

Tento měsíc jsem se rozhodla podpořit v životním rozhodnutí svou sestru a stravovat se vegetariánsky. Mimojiné bych i ráda potrénovala svou výdrž, silnou vůli. Co si budeme říkat, v boji s kily navíc je silná vůle velkým pomocníkem a dříve jsem s ní měla docela potíže.

V rámci posledních měsíců, kdy se mi úspěšně daří hubnout jsem tak nějak necíleně začala maso hodně nahrazovat sójou, šmakounem, zkrátka potravinami, které jsem chtěla vyzkoušet, zachutnaly mi a přináší řadu výživových výhod.

Zvládnu to však celý měsíc? Především je zapotřebí sledovat příjem bílkovin. Začala jsem pravidelně sportovat, takže je zanedbávat nesmím. Třeba takové luštěniny mám ráda, ale narovinu, jsem líná je vařit :)

První velká zkouška přišla hned třetí den, svatební hostina. "Naštěstí" to byl jen raut, ale řeknu Vám, snad 90% všeho obsahovalo maso! Holt češi, masoužrouti. Můj manžel mě láskyplně v průběhu večera provokoval pravidelným máváním řízkem, ale zvládla jsem to na salátu a sýrech. Tento týden mě pro změnu čeká grilovačka. Ostatní účastníci na mě sice po mém vysvětlení koukali docela vyjeveně, ale věřím že moje vegetariánské špízy s halumi sýrem jim budou moc chutnat.

 

Držte mi palce :) Věřím, že díky tomuto měsíci opět objevím jídla, která bych možná jinak nevyzkoušela a najdou místo v mém jídelníčku.

 

Hodnocení (2 hlasů):

Komentáře

Komentáře je možné psát až po přihlášení. Pokud již máte účet, přihlaste se prosím. Pokud ještě účet nemáte, registrujte se

08. 06. 2017 17:49

martashi

Já jsem všežravec, vegetariána bych nedala :-))

08. 06. 2017 16:02

gumicka

Držím palce! Já jsem masožravec a asi bych to nedala i když je pravda, že jsem hodně omezila maso. Hlavně červené. Chci jen odlehčit trávení. Ale takové veganství - to už je masakr. To 100% vím, že bych nedala a vlastně ani nechci!.

08. 06. 2017 13:32

Fila Byla

Jsem moc zvědavá, jak se při tom budeš cítit. Kdysi před mnoha lety jsem také nejedla maso, ale poslední léta na něho mám hodně často chuť, i když hlavně drůbeží a ryby, ale když ho nemám, vyloženě mi chybí a neumím získat tolik bílkovin jinak. Držím moc pěsti. Třeba ti to změní život a vegetariánem zůstaneš :-)

08. 06. 2017 12:43

Majka63

Tak to Ti držím palce a doufám, že nás o výsledku budeš informovat. Docela mě láká to zkusit taky.

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Pharmind

Ankety

Kolik druhů pohybových aktivit pravidelně provozujete (mimo chůzi a běžné každodenní činnosti)?

Hlasovat