TOPlist


Jak si nahrát profilovou fotku?

Informace

  • Registrace: 20. 01. 2011

Výzva 52

Aktuální výzva:
Zkouším nové svěží chutě

Počet bodů v týdnu: 13
Celkový počet bodů: 903

sebekoučink Sebekoučink

Zaplacený cyklus 2017/1 archivován automaticky dne 12.06.2017

Získané body

Jak sbírat body?

Počítadlo pohybu

Můj pohyb

Chůze:0 km
Kolo:0 km
Cvičení:0 h 0 min

Všichni uživatelé

Chůze:73474.95 km
Kolo:45088.54 km
Cvičení:3819 h 12 min

Přidat pohyb

STOBkolo

Více o STOBkolu

dolevina

Jak psát blog?

Snad to překonám.

13. 01. 2018

Snad ani nepatřím mezi ty, co se snaží na něco vymlouvat nebo své jednání ospravedlňovat, ale tohle je fakt. Moc ráda jsem chodila a i když mám sice řidičský průkaz, auto neřídím, chodím všude pěšky. Mé zaměstnání a pomoc dceři s dvojčatama , to byly příčiny, že jsem se za den nachodila opravdu hodně. Pak ale před dvěma lety jsem dostala takový ten zápal plic, co se dovede dobře schovat, neměla jsem teploty, kašel, jen jsem byla čím dál tím víc unavená, až to došlo tak daleko, že se mi na plicích hromadila voda, no a já zkončila v nemocnici. Jakoby se tím něco otočilo. Cítím se dobře i podle lékařů jsem v pořádku, ale na chůzi jakobych zanevřela, je pro mne problém dojít do města, opustily mě moje toulky po lese, které jsem měla na chatě tak ráda. Nevede se mi to překonat. Na podzim jsem zatnula zuby, postupně si přidávám cíle , kam musím dojít a hlavně jsem začala chodit cvičit do skupiny stejně starých žen, kde, jak říká cvičitelka, každou něco bolí. A tak mi drahé kolegyně držte palečky, ať se mi to povede a já zase budu chodit s radostí a bez problémů, která si ostatně asi jen namlouvám.

Hodnocení (5 hlasů):

Komentáře

Komentáře je možné psát až po přihlášení. Pokud již máte účet, přihlaste se prosím. Pokud ještě účet nemáte, registrujte se

16. 01. 2018 22:14

Hanuja

Ty to zvládneš a každý pohyb se přece počítá.

16. 01. 2018 16:39

Jirina55

My pejskaři máme výhodu. Naše cvičební nářadí nám nedovolí se nehýbat. A zítra si jdu pro chytré hodinky. Vybrala jsem si sportovně založené. Mají fit program a napomínají své nositele - je čas jít. Začni po kouskách a ono to půjde. Fandím ti

16. 01. 2018 16:34

jesus

jste statečná

16. 01. 2018 12:11

Majka63

Myslím, že jsi na dobré cestě. Už to, že někam chodíš cvičit, je fajn. Nejhorší je uzavřít se do sebe. Měla jsem loni na podzim takovou krizi, nechtěla jsem ani lézt na stránky Stobu, měla jsem pocit, že obtěžuju všechny kolem sebe. Ale nějak se to po svátcích překulilo a je mi líp. Hlava začala spolupracovat a přesto, že mě už 3 týdny bolí namožený kotník, snažím se aspoň o minimum pohybu a o dodržování nějakých jídelních pravidel. Není to žádný zázrak., ale třeba bude. Držím ti palce, ať Ti slouží zdraví a uvidíš, že se to všechno zase zlepší. Chůze je ohromný lék na duši.

14. 01. 2018 14:04

Macatice

Je dobře, že ses zase, tak říkajíc, "pustila do života". Ono mi to připadá, že ta fyzická indispozice vznikla trochu i z psychických důvodů a ztráty motivace. S dvojčaty bylo pohybu dost.. Proč už s niminechodíš? Vyrostla, už tě nepotřebují, mají své vlastní zájmy? Je fajn, že ses zapojila do skupiny aktivního cvičení, kde nejsi sama. Nevím, kde žiješ, ale třeba se v tvém okolí dá najít nějaká "turistická" skupina, která chodí na výlety - ať už to bude turistický oddíl (Klub českých turistů) nebo nějaká seniorská organizace nebo třeba aktivia místního - jak se teď říká tomu, co kdysi bylo národním výborem? - radnice, zastupitelství? Vím, že rodiče, dokud ještě mohli chodit, měli kalendář vycházek s PIS (pražská informační složba) nebo s Pragovkou (to byl myslím turistický oddíl). Místní kulturák taky může být zdrojem "výletních" akcí.
No, někdo doporučuje koupit si pejska - že ten tě donutí chodit na procházky. Ale to už je velmi zodpovědné rozhodnutí,

14. 01. 2018 11:39

Hanakomo

Moc ti věřím, nech tomu chvilku čas

13. 01. 2018 15:17

nevzdavatse

jasně, že držíme palce a jasně, že to dokážeš ani na sebe nemusíš být moc přísná :-). I tady platí, "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Mít radost z toho , co se povedlo a vědět, že i ten jeden malý krok je pořád víc, než nic. Vím o čem mluvím, i mne zdraví pěkně "vypeklo". Jasně, že "to dáme". Sama pro sebe používám "pracovní termín" "Tančím, jak nejrychleji dokážu".

13. 01. 2018 13:32

bessi

Neboj, to překonáš a zase bude dobře. Přijde jaro a bude ti to šlapat samo. Tyhle problémy s chůzí jsem měla taky. Dojít na zahradu pro mě byl problém a jen při té představě mi bylo špatně (psychicky). Takže ti držím palečky, ať se ti to povede brzy překonat :-)

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Pharmind
Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům hypsik, milapinova, ifucikova

Ankety

Kolik různých druhů zeleniny a ovoce jíte?

Hlasovat