TOPlist
Sledujte nás:

Datum registrace: 08. 01. 2011

Jak si nahrát profilovou fotku?

lenkavy

Sebekoučink

Váš cyklus již skončil. Pro pokračování v Sebekoučinku si založte nový cyklus.

Získané body

Tento měsíc: 30
Celkem: 1068
Zobrazit více

 

?

Jak sbírat body

Počítadlo pohybu

Můj pohyb
Chůze: 0 km
Kolo: 0 km
Cvičení: 0 h 0 min
 
Všichni uživatelé
Chůze: 133678.85 km
Kolo: 66329.00 km
Cvičení: 5549 h 34 min

Přátelé

Stob skupiny

 

?

Jak se připojit ke skupině

Lektoři

?

Jak si přidat lektora

lenkavy

Jak psát blog?

Slovenský obezitologický kongres CHOPOK

19. 07. 2018

Může se zdát, že si v poslední době s Ivou jen užíváme a jezdíme po kongresech.

Kongresy jsou takovou třešinkou na dortu.

Každé pozvání je velkou poctou a odměnou za mravenčí a systematickou práci, kterou STOB po celé roky dělá.

Nechci určitě slíznout smetanu sama, protože píši tyto řádky nebo protože jsem se kongresu účastnila.

Je to určitě výsledek práce celého STOBího týmu a beze sporu velká zásluha Ivy a její rodiny, jež po celé roky střeží odbornou úroveň svého programu a nepodlehli žádným zaručeným a rychlým receptům na hubnutí.

Je nám tedy velkým potěšením, že se o STOBí práci ví a je i mezi lékaři a odborníky považována za kvalitní a smysluplnou.

Po Vídeňském kongresu jsme tedy rádi přijali pozvání pí doc. Mudr. Belovičové, jež STOBu vyčlenila na obezitologickém kongresu hodinový blok.

Má nejcennější kongresová fotografie, zleva: Já společně s pí MUDr. Alenou Šteflovou, PhD. MPH, náměstkyní MZd, dříve ředitelkou národní kanceláře WHO v Praze, naší Ivou, pí doc. MUDr. Márií Belovičovou, PhD.mim.prof., prezidentkou Slovenskej spoločnosti praktickej obezitológie a organizátorkou konference a pí prof. Mudr. Marií Kunešovou, PhD., vedoucí odd. obezitologie na endokrinologickém ústavu, profesorkou vnitřního lékařství 1.LF UK Praha, spoluzakladatelkou České obezitologické společnosti (ČOS), členkou mnoha spolků a řešitelkou grantů v oblasti obezitologie a metabolismu lipidů  

NÁŠ KONFERENČNÍ BLOK

Zahájila jej Iva Málková, jež prezentovala základní myšlenky a aktivity STOBu včetně letošního projektu Výzva 52.

Ani Slovensku se nevyhýbá epidemie obezity. Proto i zde lékaři projevují zájem o zavedení redukčních kurzů s cílem, aby slovenští pacienti měli ve své blízkosti lektora, který jim pomůže úspěšně nastartovat hubnutí a vybaví je informacemi a odhodláním nad kilogramy navíc vyhrát zdravě a natrvalo.

Druhá přednáška zazněla z mých úst. Byla to má konferenční premiéra a stresu jsem si tedy „užila“. V přednášce jsem sdílela své 10leté zkušenosti s vedením kurzů STOB a také dílčí výsledky své disertační práce jež samozřejmě souvisí se sledováním efektivity redukčních kurzů STOB, jak jinak…:-)

Třetí a poslední přednáškou uzavřela blok spolupracující slovenská psycholožka PhDr. Eva Slovenská, která hovořila zase o svých zkušenostech, jež má s klienty na Slovensku.

Dále jsme opět poctivě seděly na zadcích a vyslechly řadu zajímavých přednášek od předních českých i slovenských odborníků.

A co nového jsme se dozvěděly? O tom zase příště.

Dnes Vám ale ještě prozradím, že jsme si našly čas i samy na sebe a udělaly si malý výlet do Ledovcové jeskyně a vyšláply si jeden „kopček“, abychom se pokochaly krásnými výhledy.

   

   

Hodnocení (8 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

30. 07. 2018 11:58
Děkuji Lence za hezký blog a že se jí povedlo velmi dobře vstoupit do oborných kruhů a zaujmout svým vystoupením lékaře, kterým je potřeba stále připomínat důležitost psychologického přístupu při léčbě obezity
22. 07. 2018 04:43
Náhodou digitální dieta je super. Týden v divočině byl balzámem na duši. A myslím si, a na STOB jsem zlákala i sousedku, že nenásilné a nic v podstatě nezakazující usměrňování na STOBU se duši člověka nutně musí líbit
21. 07. 2018 23:20
Tedy vy jste na roztrhání:-)Je fajn, ze funguje spolupráce i na Slovensku.
21. 07. 2018 22:13
Pěkně si užijte dovolenou a digitální dieta neni na škodu ....
21. 07. 2018 20:13
Přeji krásnou dovolenou.
20. 07. 2018 23:39
Dieta - a ještě ke věemu digitální... Brrr!
Ale tu dovolenou si všichni hezky užijte!
20. 07. 2018 16:13
Děkuji, děkuji. Další podrobnosti vyvěsím pod originálním názvem CHOPOK II, ale až za 2 týdny, neb teď odjíždíme na dovolenou, kde asi nebude signál. Takže mě čeká digitální dieta...:-)
19. 07. 2018 17:56
Těším se na další podrobnosti.
19. 07. 2018 13:42
Je důležité, aby osvěta "neznala hranic. :-).

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Meggle
Soutěž byla ukončena, gratulujeme výhercům. Výhru je nutné si vyzvednout na Dni Zdraví 22.10.2022 v Praze na Pankráci. Více info zde

Ankety

Jaké nové recepty byste chtěli na STOBklubu?

Naši partneři