TOPlist
Sledujte nás:

„V jídle jsem asi hledala útočiště před smutkem“, říká Anna, která zhubla v online kurzu STOBu 11 kg

Zpět

„Hned ze začátku jsem si uvědomila, že mám „silně vypěstovanou slabou vůli“, zahajuje Anna své vyprávění vtipem. Do smíchu jí ale vždycky nebylo. Na její postavě se podepsaly velké radosti – tři děti – i obrovský smutek po smrti manžela. Přesto má tento příběh inspirativní vyústění. Anna se dneska cítí lehčí na těle i na duši. Nechte se inspirovat jejím příběhem i skvělými praktickými tipy na konci.

„Jako dítě jsem nikdy neměla problémy s nadváhou. Byla jsem hubená sportovní gymnastka. Ale jak s oblibou říkám: Mám tři děti a každé se na mně podepsalo deseti kily navíc! V poslední době pak přišel velký stres. Zemřel mi manžel a já užívala antidepresiva. Řekla bych, že mám za sebou docela těžké období...”

Anna se snažila svému trápení nepoddávat a být dál užitečná a aktivní, hlavně pro své děti. Jenže bolest na duši si stejně vybrala svou daň.

„Psychika dělá hodně. A já, pokud se cítím zle anebo mě něco trápí, tak přibírám. Asi jsem v jídle hledala nějaké útočiště. Po této zlomové události mého života jsem ale dospěla k tomu, že si chci užívat každý den. A tím, že jsem s vaším programem zhubla (zatím) 11 kg, je to pro mě určitě i jednodušší.”

Ale nepředbíhejme. 

Vyzkoušela jsem leccos, ale STOB byl moje jistota

Svůj problém s váhou se Anna rozhodla konečně vyřešit v době klimakteria – protože tehdy se ještě prohloubil. Začala jako většina žen prudce nabírat v oblasti břicha, a to pro ni bylo znamení, že je potřeba něco dělat. 

   

Nejprve si objednala krabičky se zdravou stravou, přesně spočítanou na její kalorickou spotřebu. Byla s tím spokojená, bylo to pohodlné a příjemné, ale brzy jí došlo, že ji to vůbec nic nenaučí. A být doživotně závislá na „krabičkách” asi není řešení. Cítila potřebu naučit se o jídle přemýšlet samostatně, ovládnout své chutě a vypěstovat si zdravé návyky jednou provždy.

“Věděla jsem, že bych se měla v jídle ovládat a jíst podle nějakých pravidel, ale slabá vůle vždycky zvítězila…”

Než se přihlásila do kurzu STOBu, zhubla ještě i s pomocí prášků. Šlo to snadno, ale stejně snadno pak shozená kila nabrala zpět. 

STOB byl pro ni osvědčená jistota. Už v minulosti do kurzu chodila – a to úspěšně – jenže životní peripetie ji nakonec stejně po letech přivedly na původní váhu. Tentokrát se rozhodla vzít to opravdu vážně. 

44 kostek másla

Chtěla se přihlásit do kurzu STOBu ve Vyškově. „Zjistila jsem ale, že u nás zrovna kurzy nejsou. To mě mrzelo, ale vzápětí mě mile překvapilo, že existují kurzy online. Velká výhoda pro mě. Byla jsem doma ve svém prostředí a s pomocí lektorky a „spolubojovnic“ na druhé straně obrazovky se mi podařilo shodit dnes již 11 kg mojí váhy. Líbí se mi přirovnání ke kostkám másla - 11 kg mojí hmotnosti = 44 kostek másla. 

Po ukončení kurzu STOB jsem se přihlásila do „Podpůrného programu“, který nám nabídla naše lektorka Vendula Kosňovská. Tento program byl pro mě velmi intenzivní už jen tím, že jsme byly jen dvě ženy a bylo to super motivační. Naučila jsem se mnoho dalších technik, které doplňovaly některé návyky z kurzu STOB. 

Vendula Kosňovská o Anně:

“S Aničkou se pracovalo naprosto perfektně. Bylo totiž úplně vidět, jak s postupným plněním menších cílů získává větší a větší sebedůvěru. Otevřela se a začala se mnohem víc usmívat.”


Anna o sobě:

Jak teď žiju:
  • Jídlo:

Nad jídlem teď mnohem víc přemýšlím, ale to rozhodně neznamená, že bych si ho neužívala. Právě naopak. Objevila jsem nové chutě. Třeba místo másla používám tvaroh a chutná to báječně. Do obchodu si beru brýle na čtení a ráda objevuji a zkouším nové potraviny.

Naučila jsem se vybírat si dopředu restauraci podle jídelního lístku. V jídelně si k obědu dávám poloviční dávku příloh. Akce, kde je stravování formou rautu, si dopředu naplánuji… a ono to funguje!

Mám strašně ráda objevování nových jídel. Třeba kombinace: chléb, avokádo a volské oko – to je teď moje nejoblíbenější snídaně.

Samozřejmě, že nic není stoprocentní a občas se třeba neubráním i tomu, že po rozhodnutí sníst jen kousíček banánku v čokoládě ve mně skončí úplně celý. Ale rozhodně si to nevyčítám a pokračuji dál!

  • Pohyb:

Našla jsem si cvičení, které mi vyhovuje. Zamilovala jsem se do SM systému.
Pokud to čas a počasí umožní, tak si obuju boty a vyrazím obejít vesnici.
To bylo super na kurzu, kdy byla týdenní pohybová výzva. Ve dvojici jsme se domluvily, že denně ujdeme 10 000 kroků. To byla motivace!!!

  • Psychika:

Naučila jsem si udělat čas sama na sebe. Vendulka mě přivedla na cestu meditace, naučila jsem se být vděčná za vše dobré, ale i za to špatné, co mě potkává, zastavit se na chvíli během náročného dne, uvědomit se své chyby… našla jsem své nové JÁ. Všechno je to v hlavě!

  • Spánek:

Rozhodně mám kvalitnější spánek.


Od lékařky s úsměvem na rtech

Mám velkou radost ze zlepšení zdravotního stavu. Z preventivní prohlídky jsem odcházela s úsměvem na rtech a se slovy lékařky „razantní zlepšení zdravotního stavu“. To je pro mě teď největší odměnou. Skvělé je, že ani po větší námaze mě nebolí klouby a záda. 

Ale nekončím! Určitě je pro mě důležité nepřestávat přemýšlet o jídle. Alespoň dvakrát týdně si pořád jídlo zaznamenávám do Sebekoučinku. Semaforky mají na mě blahodárný vliv.  S lektorkou Vendulou se scházíme 4x ročně, to je pro mě velká podpora. 


Čas od času si ráda připomínám základní motivaci:

Dělám to pro sebe, pro můj lepší pocit ze sebe samé.

Držím palce každému, kdo se do hubnutí pustil. Stojí to za to! Mějte rádi sami sebe a nebojte se nových výzev. A bez kil navíc se budete cítit rozhodně svobodněji.


Chcete se také pustit do hubnutí, hledáte podporu a odborné vedení? 

>>Najděte si odborníka STOBu ve vašem regionu zde<<


Hubněte s podporou odborníka a skupiny

Naše dlouholeté zkušenosti a tisíce úspěšných absolventů kurzů zdravého hubnutí říkají jediné – s podporou se zkrátka hubne lépe. Přihlaste se do kurzu a buďte při hubnutí úspěšní.  


>> Kurzy zdravého hubnutí - naživo i online <<


 

Hodnocení (6 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

11. 04. 2024 21:03
Skvělé výsledky, gratuluji!!!
11. 04. 2024 20:37
Gratuluji, je to velký úspěch.
11. 04. 2024 18:10
Velký obdiv. Jste úžasná!
11. 04. 2024 12:24
Gratuluji a přeji, ať Vám to vydrží a máte ze sebe radost. Psychika je opravdu velká čarodějka.
11. 04. 2024 08:00
Parádní výsledek, gratuluji.

Naši partneři