TOPlist


Váha jako přítel či nepřítel?

 

Největším strašákem v životě hubnoucích je stoupnutí si na váhu. Přestože se objeví spíše nic neříkající číslo, dokáže nám slušně otrávit den…

Pravidlem číslo jedna je, ještě před zahájením hubnutí mít za cíl něco jiného, než je číselné vyjádření naší váhy!

Číslo, které ukáže naše váha, nemáme napsáno ani na čele ani na zadku, ani jinde. Tedy je pouze v naší hlavě, pokud si s ním necháme zkazit náladu, všichni uvidí nikoli nesympatické číslo, které ukázala naše váha, ale náš otrávený obličej. Tedy zásada další je, nenechat se rozhodit jedním nepovedeným zvážením a každopádně se nevážit častěji než 1x za týden.

Sledujte Vaše úspěchy i jinak než pouze samotným vážením, dokonce ani testovací džíny, nejsou úplně ideálním měřítkem, protože pokud jste spolu s novým hubnoucím režimem začali i cvičit, bude Vám sice ubývat tuková hmota, ale spolu s tím růst svalová. Konkrétní příklad, než jsem začala intenzivně cvičit a posilovat břicho, měla jsem o cca 5 cm méně, než mám po svém cvičebním snažení, přestože břicho vypadá lépe, na cm by dopadlo významně hůře.

Doporučuji se pravidelně fotit, ze stejné vzdálenosti, na stejném místě, ve stejném oblečení, ideálně ve stejnou dobu, pak uvidíte zcela jasně, jak se Vaše postava mění.

Velmi vhodnou motivací a kontrolou pozitivních výsledků Vaší pevné vůle je kontrola u lékaře.

Pokud začínáte se stávajícími zdravotními problémy, jako je diabetes, zvýšený cholesterol, otoky, zácpa, vše si zaznamenejte, zajděte pro aktuální výsledky a po cca 3 měsících si je nechte opět zkontrolovat. Jejich zlepšení bude tou největší motivací.

Další velmi silnou podporou je vidět složení svého těla. Můžete využít buď sofistikovanějších přístrojů používajících se i pro lékařské účely, jako je např. Bodystat, InBody, ale můžete využít i osobní váhy, které umí odečítat množství svalové hmoty, tukové tkáně, vody.

Poté můžete jednoduše kontrolovat i výsledky Vašeho cvičebního úsilí, zda Vám svalová hmota minimálně zůstala či dokonce přibyla.

Pro vážení doporučuji následující pravidla:

* Ideální je se vážit ráno nalačno, bez oblečení a nejlépe po toaletě, v tuto dobu budete úplně nejštíhlejší smiley. Ze zkušeností klientek doporučuji ideálně úterý či středu ráno, jelikož v neděli jsou někteří po volnějším režimu, kdy si dopřávají a tak by vážení také nemuselo dopadnout nejlépe. Do úterý to již většinou trošku stáhnou smiley.

* Pokud máte menstruaci nebo jste těsně před ní, pak raději z důvodu předcházení šoku z nečekaného nárůstu váhy nedoporučuji. Stejně tak pohled do zrcadla…laugh. V době menses se v těle zadržuje větší množství vody, váha je obvykle o 2-3 kg vyšší, žena je viditelně odulejší a výsledky vážení neodpovídají Vaši aktuální formě.

* Je vhodné zachovat stejné podmínky vážení, tedy trošku jinak bude váha vypadat, pokud se budete vážit po předchozím náročném tréninku, po sauně, po oslavě. Zkuste zachovat stejné podmínky vážení.

* Váha se může nečekaně navýšit, pokud to přeženete se sacharidy, vyšší množství sacharidů zadrží v těle více vody, stejně tak solené, uzené výrobky, pokud začnete užívat nové léky, také mohou zahýbat s Vaší váhou.

 

Chtěla bych Vám popřát, abyste se hodnotili především podle vlastního, vnitřního pocitu, kondice a pevného zdraví. Více než číslo na Vaší váze ocení Vaše okolí Váš úsměv a dobrou náladu!

 

A na závěr pro Vás máme dobrou zprávu!

Pro členy STOBklubu jsme domluvili slevu na osobní váhy Beurer 20 %.

Sleva platí do 31. 7. 2014

Všechny typy analyzérů a osobních vah BEURER můžete objednat zde.

Nejdříve se registrujte, a pak do objednávky napište slevový kód STOB.

Inspirovat se můžete níže smiley

Beurer BF 100

Diagnostická váha Beurer BF 100 v elegantním designu disponuje řadou funkcí, kdy můžete sledovat nejen hmotnost, ale díky měření pomocí osmi elektrod i tělesný tuk, vodu v těle, svalovinu a váhu kostí. Sportovcům umožní vybrat si z pěti stupňů aktivit. Váha disponuje velkým grafickým, který lze pro větší komfort od váhy odpojit. Interní paměť měřící jednotky pojme až 10 osob a 30 měření pro každou z nich. Naměřená data můžete snadno spravovat v počítači díky dodávaném softwaru EASYFIT.

 

 

Beurer BF 800

Elegantní diagnostická váha Beurer BF 800 v bílém nebo černém provedení pracuje s funkcí Bluetooth SMART a Vy tak můžete sledovat Vaše sportovní výsledky doma i na cestách. Modře podsvícený dvouřádkový LCD displej Vám ukáže Vaši tělesnou hmotnost, množství tuku, vody, poměr svalové a kostní hmoty. Nosnost 180 kg.

 

 

Beurer BG 13

Diagnostická váha Beurer BG 13 zobrazuje hmotnost a jako tělesný analyzér zobrazí také tělesný tuk, vodu, svalovinu a výpočet BMI. Obsahuje paměť pro 10 uživatelů, maximální nosnost 150 kg.

 

Hodnocení (14 hlasů):

Komentáře

Komentáře je možné psát až po přihlášení. Pokud již máte účet, přihlaste se prosím. Pokud ještě účet nemáte, registrujte se

25. 08. 2014 09:09

milko

v detstvi jsem melal problem stoupnout na vahu, ted jsem v pohode :-) hlavne kdyz vim, ze vaha jde pomalu dolu :-)

07. 07. 2014 20:03

jesus

váha je nepřítel, když se stále vážíte, ale jednou týdně to úplně stačí

30. 06. 2014 18:09

Zuhan

Váha není nepřítel, že tloustnu, to poznám i bez ní, ona mi to jen potvrdí - a chudáka posla přece nebudu kamenovat, že ano:-).

17. 06. 2014 17:06

zuzkamalkova

Sleva platí pro všechny stačí se zaregistrovat zde: http://www.borgy.cz/ a při objednávce váhy zadejte slevový kód: STOB

15. 06. 2014 22:42

aknaj

Váhu mám v ložnici, jsem na ni ujetá. Vážím se na ní ráno i večer a moc jsem zklamaná, když se čísílko zase o něco zvedne.

14. 06. 2014 12:12

Jdeto

jo bez váhy to snad ani nejde jsem na ní zavislá lezu na ní skoro denně a pokud tam není aspoň nepatrný úbytek tak jsem naštvaná a mám chuť jít se přejíst :( vyhodit oknem :D

14. 06. 2014 12:12

Jdeto

jo bez váhy to snad ani nejde jsem na ní zavislá lezu na ní skoro denně a pokud tam není aspoň nepatrný úbytek tak jsem naštvaná a mám chuť jít se přejíst :( vyhodit oknem :D

13. 06. 2014 09:57

Ve svém profilu žádný kód nevidím, předpokládám tedy že sleva platí pouze pokud se účastním kurzů STOB, rozumím tomu správně? :-)

13. 06. 2014 09:13

Romisek.x

Váha je člen rodiny..... :-) Někdy více či méně oblíbeny, ale nedilna součást mého života :-)

11. 06. 2014 13:38

Cervanek

souhlasím s valeo :-))))

07. 06. 2014 15:13

muriela

Spíš přítel :-)
Dobrý článek! :-)

07. 06. 2014 12:30

madridacka

Ani přítel ani nepřítel, ale celoživotní společník

04. 06. 2014 12:44

bejto

Tak asi pritel :-)
Len ju treba vedieť používať :nevážiťsa príliš často alebo naopak neignorovať ju. Sledovať vývoj svojej hmotnosti ( lepšie zloženia tela) v čase...

04. 06. 2014 12:25

Vyšší číslo na váze mi vždy zkazí náladu.

04. 06. 2014 08:22

ammey

dneska po vážícím dnu rozhodně nepřítel, +0,6kg a ani jednou jsem semaforky nepřešvihla; jiný den bych řekla nejlepší přítel .-)

03. 06. 2014 19:58

valeoo

Je to jediny pritel co nelze

03. 06. 2014 19:26

vemaka

TO je prima