TOPlist
Sledujte nás:

Časté dotazy

Jak vkládat vlastní recept?

Nový Sebekoučink

Stravujete-li se převážně domácím vařením a jídla se opakují, uložte si jídlo jako vlastní recept.
Klikněte v Jídlokoučinku na jakékoli denní jídlo a v levé horní části zvolte možnost Přidat vlastní recept. Zapsat recept můžete i mimo Sebekoučink z hlavní stránky v záložce JÍDLO A VAŘENÍ, podvolba Vlastní recepty, tlačítko Přidat vlastní recept.

Dále se objeví formulář pro zápis nového receptu. Zadáte název receptu, vyberete kategorii a zvolíte počet porcí. Dále můžete volitelně zadat dobu přípravy, popis a dochucovadla. Ingredience zapíšete výběrem položek z databáze potravin, u každé ingredience zadáte příslušné množství.
Pokud chcete, můžete vložit i fotografie vašeho receptu. Recept uložíte jako neveřejný nebo veřejný. Veřejný recept si mohou prohlížet i ostatní uživatelé STOBklubu.

Uložený recept najdete v Sebekoučinku v databázi potravin v kategorii Vlastní recepty. Po zvolení receptu v Jídlokoučinku v databázi potravin se přenese do denního jídla v množství rozpočítaném na 1 porci. Množství porce můžete libovolně měnit. Pokud chcete změnit množství některé ingredience, případně ingredienci úplně smazat či přidat jinou, rozklikněte si celý recept a jednotlivé ingredience můžete libovolně měnit. Po změně ingredience už nelze měnit celou porci receptu, ale jen množství jednotlivých ingrediencí.

Recept si můžete uložit i zpětně z již zapsaného denního jídla volbou Uložit do vlastních receptů. Zadáte název receptu a uložené jídlo najdete v kategorii Vlastní recepty. Recept se vždy uloží jako jedna porce. Takto si můžete ukládat i vaše oblíbená opakující se jídla (např. chléb se šunkou a sýrem, jogurt s vločkami a ovocem apod.), které potom jednoduše zadáte a nemusíte rozepisovat vždy všechny suroviny.

Recepty lze editovat v záložce Jídlo a vaření, podvolba Vlastní recepty. Po otevření příslušného receptu můžete zvolit možnost Upravit nebo Smazat recept.


Původní Sebekoučink

Stravujeme-li se převážně domácím vařením, máme dvě možnosti. Buď vždy zapsat všechny ingredience do daného denního jídla nebo si zapsat na komunitním webu v záložce RECEPTY vlastní recept. Při zápisu receptu v záložce RECEPTY zvolte „Vlastní recepty“ a pak tlačítko „Přidat recept“. Dále se objeví formulář, kam recept zadáte. Při zápisu receptu do počítače zaznamenáváme o kolik porcí se jedná (např. 4 porce). Program celkový recept rozpočítá při konzumaci na 1 porci. Zapsaný recept se pak zobrazí v databázi Sebekoučinku pod položkou Vlastní recepty. Po zvolení receptu se ten přenese do denního jídla v jednotlivých ingrediencích, připadajících na 1 porci a jejich množství můžeme pro danou konzumaci opravit, vynechat, nahradit apod.

Hodnocení (8 hlasů):

Naši partneři