TOPlist
Sledujte nás:

Nezvladatelná chuť na slané

Zpět
Autor: Forncz
Ve skupině: (Ne)sladký život
Počet členů: 20
Založeno: 08. 04. 2013

Prosím pomoc

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

20. 07. 2015 22:04

tak tu já naštěstí nemám

09. 06. 2015 21:39

Alenka.Silna- Máte pravdu. Vždy, když se snažím nejíst sladké(miluji ho:)), po čase dostávám chut´ na slané. Je to zvláštní. Ale tím si člověk (asi) bohužel moc nepomůže:(.

10. 07. 2013 08:44

Možná je trochu mimo mísu srovnávat závislost na jídle se závislostí na kouření, ale nedá mi to :) Když jsem přestávala kouřit (a tahala jsem dvě krabičky denně nějaký ten pátek :D), tak se mi to podařilo díky knížce (nebudu sem vkládat odkazy, ať to není jako reklama), která byla v podstatě o tom, jak si v hlavě navodit (resp.jak si uvědomit) ten pocit, že opravdu už nechci kouřit (potažmo jíst) a jak to ovládat v krizových chvílích (tedy v nejčastějších situacích, kdy má člověk chuť si zapálit/se přežrat, s přáteli atd.) a musím říct, že po úspěšném odnaučení se kouřit věřím, že tím to fakt začíná. Je důležité si uvědomit, že to opravdu nechceme jíst, že nám to opravdu nedává zdaleka tolik, kolik nám to bere a že ty chvíle, kdy sedíme s partnerem u filmu a on si užívá misku chipsů bychom neměli myslet na to, že my jsme chudáci, co nemůžou, ale na to, že on je chudák, co musí :D Zní to asi divně, s kouřením to dává o maličko víc smysl, ale já jsem přesvědčená, že tady to začíná a když to člověk začne vnímat takhle, tak nemá takový problém odolat :)

09. 07. 2013 23:50

To já bych musela nejspíše založit novou diskuzní skupinu, jelikož když mne chytne přejídání, mám chuť na slané i sladké.. Vždy jako kdybych to kombinovala tak, abych přecházela z jedné chuti na druhou. Probere mě potom až "rekapitulace", co všechno jsem schopná do sebe naházet..

30. 05. 2013 09:44

Kdyby to bylo tak jednoduché. Přítel je hubený jak lunt, brambůrky a podobné si kupuje a vyloženě si je užívá. Taky to pak nemůžu vydržet a uždibuji s ním... Mojí největší závislostí jsou ale křupky... Je to boj. Zkusím taky ucucávat litry čaje, ten totiž přímo miluju ;)

10. 05. 2013 20:19

Forncz: nejezte ty multivitamíny. zatěžujete si trávení a je to zbytečné, pokud se normálně stravujete jídlem :-) a také obsahují vitamíny B, které podporují chuť k jídlu.

10. 05. 2013 10:06

Já mám na slané chuť skoro pořád, řekl bych častěji než na sladké, moje největší závislost jsou oříšky :-(

22. 04. 2013 13:06

Mě manželka začala místo příloh dělat brambory.Na tolik tuku,kolik mi doporučí sebekoučink nastrouhá na plátky brambory a opeče.Pomáhá mi to se lépe ovládat.Mám takovou náhražku.Jsou dny,kdy to mám i k obědu i k večeři.Momentálně veškeré dny,kdy jsem doma.

21. 04. 2013 17:38

A na slané mívám chuť večer.

21. 04. 2013 17:37

Nevím, jestli je to jarní únavou, ale znovu mě přepadá chuť na sladké, hlavně po obědě. Asi si budu muset koupit potravní doplněk s chromem.

21. 04. 2013 12:58

aha já to nesmím mít doma jinak na to pořád myslím a pak to stejně sním

21. 04. 2013 12:42

Naprosto rozumím :) Mě pomáhá úplně vyklidit prostor - jdu ven, do jiné místnosti, večer si jdu dát sprchu nebo i lehnout, ta příšerná chuť sežrat sýr nebo oříšky po 10-15 minutách zmizí. I na té návštěvě se dá jít podívat jak se baví děti, odejít třeba i na toaletu a nebo si prostě sednout na druhý konec stolu, ale zaměstnat se.
Doma je trochu legrační, ale překvapivě účinné přelepit lednici nebo skříňku průhlednou lepicí páskou, v tom zaslepení "jdu to sežrat" je zvuk trhající se pásky zcela nečekaný (úplně na ni zapomenu), ponižující, ale dává šanci se "probrat" a prchnout :) Držím palce

15. 04. 2013 21:47

Ahojky, jsem na tom podobně. Zvládla jsem chorobné přejídání (někdy ujedu, ale jde to), zvládla jsem pravidelně snídat - to bez pardonu, zvládla jsem 4-5 jídel denně. Nemám problém jíst zdravě, chutnají mi luštěniny, miluji kvalitní šunku, sacharidové přílohy mi moch nechybí, spíš musím občas přidávat, protože mám málo sacharidů... Dorty nepotřebuji, sladké limonády nesnáším a čokoláda mi stačí hořká - malý kousek a mám na týden vystaráno...
Zato, miluji pečené maso - tučnější je chutnější. Miluji tučné sýry a ty 20 % mi připadají jako když žvýkám umělou hmotu! Když se k těmto věcem přiblížím, když ochutnám jsem jak utržená z řetězu. Těžko přetěžko se trhám od pekáče.... Jóóó, a ty výpečky s chlebem :-(. To je velmi podobná závislost a pokud vím, závislost na tučném a slaném je podobná jiným závislostem. Takže, je to těžké, strašně těžké, přestat, ale je to možné. Ale nebude to hned. Může to trvat. Můžou přicházet recidívy :-). Někdy mě pomůže nějaké zástupné jídlo... A co je legrační, dokonce někdy pomáhá i dát si opačnou chuť - tedy sladkou. Nebo ucucávat hrnec čaje, kávy ap. Zaměstnat ruce i chuťové buňky jinak. Doufám, že to pomůže.

08. 04. 2013 20:18

Ahoj. Jsem tu nový. Mám jeden problém, který prostě neumím a nemůžu nějak zvládnout.
Vím, že jím vcelku zdravě, pravidelně, mám nějaký ten pohyb. Nemám hlad, nedojídám a nevyjídám večer ledničku. Nepopadá mě nezvladatelná chuť, nemám hlad, nemusím jít žrát. Nemusím jíst sladké, čokoládu, zmrzlinu, nic takového...
Ale večer, jak přijdu z práce, dám si večeři, jsem po jídle a teď začnu mít příšernou chuť sežrat chipsy, paprikové, nebo křupky, nebo arašídy, něco se solí. Ale příšernou. Někdy odolám a pak hubnu. A někdy neodolám a naberu strašně rychle kalorie, co jsou k ničemu. Ani mne to nezasytí, to vím - znám pocit hladu. Ale ta příšerná chuť sežrat něco slaného... Cokoliv.
Piju dost. Ty tři litry denně určitě.
Každý den si dávám multivitamíny, tak snad ani minerály (vápník) by mi snad neměly chybět - navíc občas jídávám na svačinky jogurty, k snídani musli s mlékem, atp.
Netušíte, nemáte zkušenost co s tím? Prosím prosím. Já už bych i řekl, že ty chipsy nesnáším. Dodatečně cítím, že mi to v žaludku ani nedělá dobře - ale to už je potom, co je sežeru.
Ano, jasně, rada nekupuj to je naprosto správná - a taky už to nedělám. Ale někdy... Když jsem na návštěvě, nebo tak - to je úplně trapné, prostě si sednu před misku s arašídama a žeru a žeru.
Prosím...

Více příspěvků

Naši partneři