TOPlist
Sledujte nás:

Jak vyzrát nad zimou jinak než jídlem?

Zpět
Autor:
Ve skupině: Kila a stres
Počet členů: 184
Založeno: 21. 01. 2014

Dnes začalo sněžit a zdá se, že začala opravdová zima. Jenže s tou se pojí i to, že se nám nechce nic dělat – ideálně nevycházet z domu, jen tak se zavrtat na gauč k televizi nebo do postele. A to by bylo, abychom si k tomu nedali něco dobrého. Něco, co by zahnalo zimní chmury. Kde jsou ty letní časy, kdy jsme po práci a o víkendech vyrazili ven na procházku nebo na kolo? S ubývajícími slunečními paprsky máme také horší náladu, snáz podléháme splínům a to je pak jednoduché uklidnit se něčím dobrým na zub. Poznáváte se v tom? Já vnímám rozdíly mezi létem a zimou dost silně. V létě mám dobrou náladu a hodně energie, protože trávím dost času na čerstvém vzduchu a hýbu se. Také mi nedělá problém večeřet zeleninové saláty. Jenže v zimě je všechno jinak. Sedím doma v teple u vydatné večeře a moc se mi nechce na rezervované cvičení. Naštěstí se ale obvykle přemůžu, cvičení mi dodá chybějící energii i endorfiny a hned je mi líp. Pomáhá mi vídat se s blízkými, ti mi zlepší náladu víc než sladké. Také se vzájemně podpoříme a domluvíme si badminton nebo zumbu. Když už mám pocit, že potřebuji trochu ubrat v jídle, vařím si polévky, které mám ráda a vypiju hodně čaje. Holanďané mají slovo „gezellig“, které není přeložitelné do jiných jazyků, ale znamená něco jako útulná atmosféra. Pro mě je to právě ten pocit, když se v zimě s kamarády přesuneme z bazénu a sauny do tepla a u karet popíjíme čaj nebo sklenku vína. Jak trávíte zimu vy a co vám pomáhá? Ať je co nejvíc gezellig vám přeje Petra

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

08. 01. 2018 08:01

Pravda také je, že obout holiny, navléct pláštěnku, vzít do ruky vodítko a vyrazit ven počasí, nepočasí, taky hodně pomáhá. A potom si ten sladký čaj nebo grog lépe vychutnáme, bez výčitek.

07. 01. 2018 23:29

Mě nakonec zachránilo cvičení - power jóga a vylepšila mi náladu. A taky to, že vedle mne slečna asi o 25 let mladší nezvládla to, co já. Ale doma pak stejně nakonec moc jídla a čokoládové bonbóny na noc :-(.

07. 01. 2018 23:22

Mě dnes z depky z počasí také zachránila naše sluníčka. Když dorazí všechna 3 to pak není na depky čas.

07. 01. 2018 16:25

Yogii, já taky a než budu mít malá sluníčka, jako martashi, tak se budu muset s depkou prát. Ale já se nedám !!!!

07. 01. 2018 16:20

Taky mám dnes depkoidní náladu, bohužel.

07. 01. 2018 16:12

Dnešek je přímo ukázkou odporného podmračeného dne s vlezlou teplotou kolem nuly , po sluníčku ani památky, na depku jak dělaný, mě od ní zachránila naše malá sluníčka, přijeli jen na chvilku odpoledne a dovezli nám dobrou náladu a úsměv, dobité baterie nám snad na chvíli vydrží. :-)

04. 01. 2018 21:21

taky si dělám zeleninové polévky, dnes jsem měla porkovou

14. 01. 2016 10:40

V zimě mám krizi, bez tepla a sluníčka jsem na tom bledě hlavně psychicky, nic mě nebaví, a proto ani necvičím. Coumba: sdílím přesně tvůj názor, jindy běhávám venku 3-4x týdně, ale v takovém počasí to nedám. Co dělám, abych netloustla ? Snažím se být více disciplínovaná v jídle - jde hlavně o večery, zatím to jde a netloustnu. Pro svoji duševní pohodu, aby nějaká byla, večer více čtu, dělám ruční práce, poslouchám rozhlasové hry, ale ne v kuchyni !

14. 01. 2016 10:12

Mě netrápí ani tak zima, jako nedostatek sluníčka a věčná tma. Včera byl snad z tohoto hlediska nejhorší den. Vůbec jsem nechápala, jak může někdo dobrovolně vyběhnout do té tmy a deště, a že jsme několik takových bláznů potkali, včetně mé ségry a neteřinky. Ale jak trošku nasněží a zasvítí, to je jiná, to mě doma nic neudrží. Dnes to vypadá slibně.

14. 01. 2016 00:33

Já jsem v zimě medvěd spáč a nic mne nerozhýbe,ani to vičení v kurzu,na které jsem teď začala chodit.Pokouším si osvěžit sestavu,ale samotnou mne to nebaví.A tak toho po 1/4 hodině nechám a nadávám si.

13. 01. 2016 17:15

Ahoj, jo to dobře znám, zimní deprese, nedostatek sluníčka a ještě doma zbytky cukroví. Nejhorší možná kombinace. Ještě vloni jsem to řešila tím, že jsme denně chodili 10km pěkně svižně, pak horký čaj s medem a to se mi to spalo. Jenže od loňského léta mě začaly nějak trápit nohy. Napřed bolesti kolen, pak se mi to přesunulo do achilovky a s tou laboruji už od září. Nepomáhá nic- masti, masáže, rehabilitace, vířivka. A tak jsem o to více spadla do depresí a nevrlosti. Nedostatek pohybu a blbá nálada se podepisuje na mé váze, už mám zase o 3kg více, než bych chtěla a tak o 8kg, než bych měla mít.Snad už ale svítá, ortoped nabídl nějaké laserové ozařování, sice mě to příjde na 2000Kč, ale prý to na 99% zabere a pak už snad zase začnu běhat.
Ale i tak se snažím počítat jouly a koupila jsem si nějaký ten cvičící aparát .Včera jsem si na něm zacvičila 20 minut a bolí mě celý člověk, hlavně v pase, břicho a nohy. No a když k tomu za 2 týdny přidám tu chůzi, tak to snad půjde dolů. Držím všem palce, ať jsme do jara o nějaké to kilíčko lehčí.

06. 01. 2016 14:18

V zimě jsem na tom hůř, dost mi pomáhá kousek hořké čokolády a k tomu horký nápoj:-)

04. 09. 2014 12:47

mně pomáhá horká neslazená káva, zažene chmury a povzbudí, nejlépe ve dvou, třeba s manželem nebo s kamarádkou

26. 02. 2014 16:59

Horkými čaji, samozřejmě :D

08. 02. 2014 07:56

Já jsem naprogramovaná na zimu jako na start.To mi jde všechno líp,hubnutí není takový problém jako v létě.I když lenora u telky mě také baví.Je fakt,že sluníčko mi chybí moc.Léto je pro mě samá nástraha,-borůvkové koláče,houbová smetanová omajda- našlo by se toho dost a dost.Ale léto budiž pochváleno.Zimu zvládám na hubnutí lépe,pomáhá mi v tom přítel nejvěrnější-pes "Sam".

Více příspěvků

Naši partneři