TOPlist
Sledujte nás:

Osvěžovna u dobré pohody.

Zpět
Autor: sifaka
Ve skupině: Výzva 52
Počet členů: 90
Založeno: 01. 01. 2020

Milí přátelé, neb se v Osvěžovně dveře netrhnou, což mě těší, po místních softwarových nepokojích a vítězné revoluci, založím novou a nesezónně trvalou komoru, která platí furt, pro sdílení všemožných informací, které nás těší i trápí, neboť jak přísloví praví: “sdelená radost je dvojnásobná radost a sdělená starost je poloviční starost.

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

27. 02. 2020 20:19

sifaka: nejhorší je, že i kdybys mluvila svahilsky nájemné to nesníží , ale možná kdybys mlaďochy slovně usměrnila třeba by trochu ubrali na intenzitě hluku.

27. 02. 2020 20:10

Tak slyšî ucho mé, že mladí cvičí i dnes a do toho jsem měla ve schránce zvýšení nájmu!……Pamatujete, jak Irča měla karambol s řepou?………no, myslím jsem dnes mluvila stejnou řečí:-/

27. 02. 2020 19:15

Táňo, neboj to doženeš :-). Já by jsem to smočení vynechala až minimálně do června, čím jsem starší , tím musí být voda vyhŕátější a teplota vzduchu nesmí klesnout pod 30 st. Teda pokud nejsem v termálech, tam ta teplota vzduchu není zase tak podstatná .....

27. 02. 2020 19:06

Zatím není příležitost osvěžovat se v rybníce,asi bych tam spíše přimrzla,tak jen vzpomínám na loňský rok,kdy jsem touto dobou už měla najeté km na kole a za sebou jedno ponoření se do vody 7 st. "teplé".Letos bude osvěžování v této podobě zřejmě poněkud později.

26. 02. 2020 18:53

Mne momentálně osvěžují sousedi, kterým nepřijde, že v činžáku nebydlí sami a že před noční je fajn si ještě chvíli zdřímnout. Tuším, že mladí mají doma posilovnu a že si radi podvečer zacvičí při hudbě. Nu což asi taky chtějí žít zdravě:-/

26. 02. 2020 18:37

Dnes cesta z práce byla osvěžující, jelikož foukal dost studený vítr....

26. 02. 2020 18:01

Dnes jsem se dlouho osvěžovala v bazénu,80 min.,pak jsem si místo svalů osvěžila mozkové závity luštěním křížovek a sudoku a odpoledne si znovu protáhla svalíky na velkém míči.

25. 02. 2020 21:37

Luštěninovými moukami zahušťuji a nahrazuji mouku běžnou už dlouho, někdy úplně a někdy částečně třeba v moučnících, ale většinou to nedávám do éteru :-).
Kombinace purinové a warfarinové diety chce opravdu přemýšlení o jídelníčku, bohužel znám z vlastní zkušenosti. Ale jde to vyladit.

25. 02. 2020 21:29

Také jsem nikdy nejedla luštěninové těstoviny,já moc těstoviny nemusím,ale tyhle mě lákají.

25. 02. 2020 21:05

sifaka: Mně zas o tolik dražší nepřipadaly. Pravda, ty nejlevnější stojí polovic, ale to je sajrajt, který se rozvařuje, takže dám raději o pár korun víc. A když chci Trikolory, tak si stojí řádově dvacku, ty celozrnnéí ještě o pět korun víc.

25. 02. 2020 20:57

beruskaa: To by bylo na hodně dlouhý a hodně odborný text, tak raději strýček Google :-). Ale jen hodně zjednodušeně. Warfarin blokuje účinky vitamínu K, který je zodpovědný za srážlivost krve. Vzájemná síla obou "bojovníků " ( vitaminu K a warfarinu ) musí být ( určitě s ohledem na konkrétní problém ) citlivě doladěna. Jedním extrémem by bylo riziko vzniku trombů ( při zvýšeném množství vitaminu K ) a druhým extrémem nežádoucí zvýšená krvácivost ( při předávkování warfarinem ). Dnes už se to nebere jen pokynem co nesmíš. Podle stravovacích návyků pacienta se nastavuje dávka léku. Jsou nevhodné potraviny, kterým se má raději vyhnout ( zelí, špenát, brokolice ... ), protože mají velké množství vitaminu K. To se dá dodržet. Ale pak je obrovské množství potravin "hraničních", které můžeš v "rozumném množství" . Ale ta "rozumná množství" se sčítají od různých potravin a vybalancovat stanovenou normu je docela kumšt. Třeba u masa záleží, čim byl živočich krmen. Takže třeba králíček, krmený trávou a senem je na tom podstatně hůř, než vepřové. Ale učíme se a ladíme to. Proto se dělají časté krevní testy, aby byla kontrola, jestli je dávkování léku nutné upravit

25. 02. 2020 19:10

Sifaka : no luštěninové těstoviny opravdu nebyly, akce v Lidlu zafungovala, prodali vše do posledního kousku. Nevím o kolik byly levnější než obvykle, tak počkám a koupím si je později :-).

25. 02. 2020 18:52

Dětem jsme podíl luštěnin zvyšovali i tím, že jsme při přípravě knedlíků dávali poměrově 8 dílů mouky a 2 díly luštěninové mouky. Luštěninami ve stejném poměru se dá ochutit i bramborová kaše a věřte nevěřte je to dobré. Luštěninovou moukou se dá i zahušťovat. S moukou moc nekamarádím, co jde, zahušťuju bramborem nebo zeleninou.
V mateřině mrňata učíme jíst hrachovou kaši tím, že postupně měníme poměr hrachu a brambor. Začínáme jednou třetinou hrachu a dvěma třetinami brambor a postupně přidáváme hrách a ubíráme brambory.
Já mám vícezrnné těstoviny raději než klasické bílé

25. 02. 2020 14:46

Jsem taky konzerva, tak zatím mne luštěninové těstoviny ani nelákají, ale celozrnné mám radši než ty světlé a rodina taky neprotestuje :-)

25. 02. 2020 13:08

Celozrnne jsou úplně v poho akorat vypadají tak”ušmudlaně”, jsou hodně dražší a jsou syté, takže vydrží v břiše dýl.
Ajan, nevím, zda budou, byly v akci :-/

25. 02. 2020 11:26

Macatice: celozrnné těstoviny jsou sice chuťově trochu jiné než klasické, ale myslím že budou chutnat :-). Mě je rodina vzala bez problémů :-).

Dnes jedu na nákup do Lidlu a tak se teda nechám zlákat na ty luštěninové těstoviny.

25. 02. 2020 10:38

Luštěninové těstoviny jsem ještě nikdy neměla, jednou jsem dostala nějaké hrachové čipsy nebo spíš hranolky či tyčinky , bylo to dobré chřoustadlo.

Já jsem včera objevila v Penný celozrnné těstoviny, tak je chci vyzkoušet, ještě jsemje neměla. Mně celozrnné věci chutnají, tak s tím myslím problém mít nebudu, jsem spíš zvědavá na manžela.

25. 02. 2020 08:06

Evi, ty mas kolem sebe hodně drobotiny, tak si všimneš:-) v našem terariu už jsou vidět rozdíly, že ještěráček je na sladké, jako pomalu každý chlap. Sice sladkosti nejsou u nich k mání ale co vypadá a chutná jako buchta, to je jeho. A taky ovoce. Naopak ještěrka si klidně sezobne i ružičkovou kapustičku. Opačné to nefunguje :-) Tak to taky začínám sledovat a budeme to zkoušet dookola.

25. 02. 2020 07:54

Sifaka, takové těstoviny pro zpestření jídelníčku, proč ne? Nikde není psáno, že musíš jíst jen takové. Třeba pro mě, co neustále bojuji s nedostatkem bílkovin, by to bylo fajn. Už jsem nějaké doma taky měla. Myslím, že jsem z nich dělala salát. A já bych si je asi dala klidně i s tím mákem:-)) Jo a naše děti-vnoučata- jsou taky pěkný konzervy, cokoli chutná trošku jinak,než jsou zvyklé, už to nechtějí. Někde jsem četla, možná, že tady na Stobu, že u dětí se to nemá vzdát, nenutit, ale předkládat jim nové jídlo opakovaně a možná ho nakonec přijmou.

25. 02. 2020 00:16

zajímavé osvěžování - jídlem. i já mám výhodu, že přítel není vybíravý a jak já říkám žertem - je jako děti v mateřině - nemusí dušenou mrkev a luštěniny. Obojí dostává skrytou formou. zeleninu máme oba rádi, milujeme ryby a přílohám kralují brambory na x způsobů, tmavé pečivo nebo chléb. On má rád sladké - já sladké nemusím . ještě tak sladkou pusu na rozloučenou ...

24. 02. 2020 22:00

nevzdavatse - prosím tě a warfarinová dieta je hodně omezující? Jdu na operaci a budu si muset po zákroku ředit krev :-( vím , že teta nemá jíst zelenou - listovou zeleninu, ale nenapadlo mě, že je přímo dieta :-()

24. 02. 2020 21:56

Jinak co se týká složení, loni jsem se z potravin dostala ke drogerii ,zjistila jsem totiž dle internetu, že mám už 10 let používat krém na vrásky :-((( a tak jsem si koupila krém a téma bylo na světě, hned po prvním namazání totální vyrážka ( mám hodně citlivou pokožku), tak jsem se pustila do složení kosmetiky a je to tedy síla, co vše různé výrobky obsahují :-((( a bohužel i výrobky pro děti :-(

24. 02. 2020 21:49

Jinak vkládám maličkou naději, že dětem do budoucna něco z mých přednášek o potravinách v hlavičkách vydrží :-) před třemi lety jsme byli na rybách ( i s dědou)a maminka si přispala, no a tak dělal klukom snídani děda a já slyším do stanu malýho ( toho co nejí domácí paštiku - jen kupovanou) , jak povídá dědovi " víš dědo, já mám tuhle paštiku rád, ale je to samá sračka" :-)))) (pardón, za to slovo)

24. 02. 2020 21:41

Já nejím hodně věcí, ale nikdy jsem před dětmi neřekla ble, to jíst nebudu :-( to jsem viděla u sestřenice dětí, tatínek sundal z chlebíčku papriku se slovy " ble to nejím" a co udělal kluk, to samé samozřejmě :-(

24. 02. 2020 21:36

U nás nakupuji jídlo většinou jen já, takže chlapi jí jen to, co jim dám :-) ( pokud nepočítám jídlo, co si dává chlap v práci na oběd, děti ve škole na oběd, případně nějaký svačinky) suchý salám v lednici máme jen při oslavách a to ve velmi malém množství, kupuji jen kvalitní šunku, když je čas dělám v šunkovaru kuřecí/krůtí šunku, dělám i kuřecí paštiku, ale malej mi jí nejí, protože v ní cítí játra :-( snažím se kupovat základní potraviny, už x let sleduji složení potravin, takže jogurty beru jen bílé a děti si je doma dodělají :-))) chlapi jí se mnou celozrnné pečivo, no a o zelenině a ovoci nemluvím, toho se u nás jí na kg :-) Ale samozřejmě, že občasné hříchy v rodině taky máme :-))) a babičky to jistí :-))) snažím se nezdravé varianty jídel co mají kluci rádi hledat ve zdravější formě, teď jsem třeba objevila oříškovou pomazánku LA VIDA v Albertu, je to super náhrada za nutellu, má zdravé složení a je fakt výborná, a vím, že když si ji kluci namažou na celozrnné špaldové chlebíčky, tak si nepoškodí zdraví a hlavně balení je 200 g, což je výhoda. Moje děti prostě sní i 500g nutellu ve stejném čase, jako tuhle 200g :-))) Zkrátka se snažím držet hesla radši méně, ale kvalitního :-))))

24. 02. 2020 21:06

Holky, děkuji za odpovědi :-))) u nás není problém, že by moji chlapi něco nejedli :-) ale spíš, že má chlap poslední dobou divné chování , viz. včera, že byl problém zkontrolovat, jestli je to hovězí na houbách dost podlité :-( vařila jsem ve velkém hrnci pro chlapy a pro sebe stejné jídlo ve svojí gramáži vedle v kastrůlku. Takže jsem musela sesednout z rotopedu a jít to zkontrolovat. A to mi vytočilo, přišlo mi, že mu vadí, že cvičím :-( a to mi pak mrzí :-(((

24. 02. 2020 20:33

Tak jak tady čtu dnešní komentáře, tak naše drahé polovičky jsou co se jídla týče docela konzervativní a k něčemu je přesvědčit to chce ohromnou dávku trpělivosti.
Vzápětí zjistí, že to zpestření jídelníčku není zase tak zlý a taky jim chutná :-).
Jen ta fáze přesvědčování občas dá hodně zabrat.
Proto rodině nepřiznávám co jsem do jídla dala , lépe to přijmou :-).

Martashi: máš pravdu vliv kolektivu je v tomto případě na závadu. Ale naopak školkové děti ti právě u oběda snědí vše, aniž by to třeba z domu znali.... Tady v tomto věku je vliv kolektivu opačný.

Já jsem zažila když děti byli malé a já připravovala králíka, tak manžel došel do kuchyně a před dětmi se zmínil, že on králíka nejí.....
No samozřejmě to vyvolalo reakci, děti se hned připojili..... Na oběd dostali samozřejmě králíka ( udělala jsem tehdy hřbety jako řízky v trojobale). Dětem jsem řekla že je to kuřízek a jak si pochutnávali, aniž by tušili že to je ten králík....
Tak tak nějak to bude ... Prostě jíš těstoviny a přitom vlastně jíš luštěminy :-).

24. 02. 2020 19:23

Moje sestra jedla vše a hodně do té doby než byla na krevních testech a zjistily jí "různé" choroby. Ted jí zdravěji než já a menší porce a najednou to jde.

24. 02. 2020 19:04

Manžel se dříve také na lecčím ofrňoval. Pak ale dostal nařízenou dietu na snížení purinů a hned následně dost přísnou warfarinovou dietu. To už věděl, že mu nic jiného, než ji dodržovat nezbyde. Byl vděčný za to, že jsem se opravdu snažila ( a snažím se i nadále ) požadavky na jídelníček vybalancovat. Mnohým potravinám přišel na chuť a přiznává, že na chlebu s dobrou tvarohovou pomazánkou si dnes pochutná víc než na suchém salámu, žervé na rohlíku v pohodě nahradí máslo a dobře připravené luštěniny mohou být skutečná dobrota. Se zeleninou nikdy problém neměl, teď ovšem preferujeme tu povolenou.

24. 02. 2020 17:55

Z plánovaného osvěžení se procházkou sešlo,spustil se déšť se sněhem,do toho se mi vůbec nechtělo.a tak jsem konečně změnila vánoční podobu bytu,ani jsem netušila,že mi to bude trvat tak dlouho.Mám však osvěžující pocity z očekávaného jara.

24. 02. 2020 17:29

Můj muž "neobvyklé" potraviny většinou okomentuje, ale sní :-). Spousta dětí už dneska taky jí pohanku a bulgur atd. bohužel jen do puberty neb v jídelně slyší : fuj tohle nejím, a stačí to ovlivnit celou partu co na oběd přišla. Vím to jak od vnuček tak od jejich spolužaček : přece se neshodím, když to nikdo nejí tak já taky ne. Takže takovéhle těstoviny možná pomohou doplnit luštěniny do jídelníčku.

24. 02. 2020 16:49

U nás manžel pokusy o hubnutí spíš bojkotuje, přestože by sám potřeboval shodit čtvrtinu své váhy. Uklidňuje mě slovy, aspoň půjdu brzo do pytle.... Ale minulý týden překvapil, protože jsem šla dělat rizoto a zjistila jsem, že nemám rýži. Místo ní jsem použila bulgur a ejhle! Výsledek byl takový, že to bylo moc dobré, co to jako bylo ? Takže bulgur u nás nečekaně prošel.

24. 02. 2020 14:26

.....no vidíte, nejdřív to tu začalo s Hraškou na zahuštovani jídel, pak pečení sladkosti z lustěninových mouk a teď tohle. Jako, špatné to asi nebude ale nepřipadá vám to divné, že se něco musí tvářit jako něco jiného aby se to jedlo?……ještě mne napadá svehocasu to bylo sójové maso....to taky docela jelo. I v jídelnach. A teď se od toho ustupuje. Proste já jsem konzervativní tvor, tak to tu chci s vámi probrat. I když bych ty fazole jedla stejně. Jenže mi asi vadí, ze z nich dělají ne nový výrobek jako trebaaaaaaa amarouny, nebo tak něco, ale výrobek který letaletouci je výrobkem z obilovin.:-/

24. 02. 2020 14:20

Aaaaaaaa Ajan! taky to tak máš!:-)))......nejíte nudle?:-)

24. 02. 2020 14:20

Sifaka - já jsem měla cizrnové a jsou moc dobré. Minulý týden manžel vařil, přijdu z práce a povídá uvařil jsem těstoviny a vzal jsem ten načatý pytlík. Úplně jsem se vyděsila co mi řekne. Ptala jsem se na barvu pytlíku a on s klidem povídal no ty cizrnové ať máme změnu:-))) Chutnali nám. Teď koupím i ostatní. Také jsem se bála, co to bude:-)

24. 02. 2020 14:09

Sifaka: já už na ně koukala před asi 2 měsíci, zatím nebyla odvaha to koupit. Asi bych je využila do salátu, jinak co s nima nevím, s mákem nebo tvarohem určitě ne...
Možná kvalitní sýr jak píše Martashi k tomu oliváč, olivy, feta.....
Tak něco takového.... Napiš jak chutnaly :-), ať vím jestli stojí za vyzkoušení. Kupuji celozrnné, to už mi i rodina sní, ale tyhle zatím nevím.

24. 02. 2020 14:03

Martashi.....to jako jo, kombinace dobrý ale spis ze ten pocit, co vidím na talíři je ve skutečnosti něco jineho, na co jsme byli za léta zvykli.....
Počkej mrknu do špajzu, je to značka Tiradell, byly v akci když byl řecký týden, za rozumnou cenu. Jak to bude aktualne, nevím. Takové tmavo zelené sáčky....Nevím jak budou chutnat, akorat bych asi měla problem dat si je s makem nebo tvarohem:-))

24. 02. 2020 13:54

Jo a dík za echo do Lidlu půjdu ve středu tak si je taky nakoupím.

24. 02. 2020 13:52

sifaka: já bych luštěninové těstoviny postrouhala dobrým sýrem a hotovo :-), nebo smíchala s lečem a zapekla se sýrem, nebo smíchala s kukuřicí ,hráškem a zelenými fazolkami a lžící oleje a zakysanky a byl by salát jedna báseň. A co se mě samotné týká dala bych si je klidně jen trochu omaštěné samostatně jen se zeleninovým salátem.

24. 02. 2020 12:49

Lidi, dnes jsem se kratce zamyslela....v Lidlu měli zvláštní nabídku-luštěninove těstoviny. Samo poloopice šla do toho a koupila jsem čočkové, hraškove a cizrnove....teď tu tak sedím a uvažuju, co by se k nim hodilo, že by novinka-celerova rýže.....a dál? Jako bílkovina......mám v lednici tempeh.....A teď uvažte, mám doma nudle, co nejsou normální těstoviny, chci k tomu udělat zeleninu, která se tváři jako přílohova obilovina a k tomu, když nechci úplně maso, tak něco co jsou luštěniny. Takže vlastně to cele bude na talíři jakási mystifikace!:-o.....nepřipadá vám to divné?:-)) díky za případne reakce.

24. 02. 2020 07:59

beruskaa : manžel byl vždycky štíhlý ale tedka před 60 se nám začal obalovat :-) , tak se zajímá, co by měl eventuelně dělat jinak ale říci si moc nedá, vařím stejně pro oba jen já mám jiné přílohy, více zeleniny

24. 02. 2020 07:50

Mému manželovi je to tak nějak jedno. Hlavně, že jemu předložím, co má rád. Naštěstí zeleninu může v jakémkoli množství.

24. 02. 2020 07:00

Beruskaa: tak u nás pořád od muže slyším, že drží dietu a že mu mám dávat menší porce atd.....
Mě moje hubnutí schvalovat nemusel, co jím a co vařím rozhoduji sama, klidně uvařím zvlášť pro rodinu a zvlášť pro sebe.... Mimo jiné jsem za tu dobu odnaučila jíst smažené všechny členy mé rodiny a vůbec jim to nevadí. Za to jsem je naučila jíst nová zdravější jídla včetně celozrnných příloh :-).

24. 02. 2020 06:14

Můj partnerský vztah se mi momentálně jeví jako ideální. S přítelem jsme spolu co to dá - aktivity, které můžeme dělat spolu spolu děláme ale spíme každý ve svém... pokud nejsme někde na akci, kde je potřeba přespat. A tak je možné každý den ulovit nějakou tu chvilku jen a jen pro sebe

24. 02. 2020 03:49

Unás s tím hubnutím dokonce začal on :-)

23. 02. 2020 21:35

Holky, podporují vás partneři při hubnutí? Ten můj chlap mi dneska vytočil, si šlapu rotoped a přitom jsem dělala hovězí na houbách, tak jsem chtěla, aby zkoukl, jestli je tam ještě dost vody a byl to strašný problém !!! :-((( Přitom jindy mi třeba i jídlo připravil dietněji ( když něco vařil), ale nevím, že by krize středního věku :-))) Poslední dobou si připadám, že mám doma ty děti opravdu tři :-)))

23. 02. 2020 21:28

nevzdavatse - můj chlap je ranní ptáče, ale pokud nejde do práce a má možnost, tak se po obědě natáhne a dokonce usne a vydrží třeba i hoďku (dvě), pokud ho někdo či něco nevzbudí :-))) většinou kamarádi :-)))

23. 02. 2020 21:23

ajanko, teda migrénu nezávidím, tak hlavně, že už je ti lépe. Moje kolegyně na to trpěla, tak si to dovedu představit. Jsme jí dokonce vezli z práce do nemocnice na kapačky :-(

23. 02. 2020 21:20

Mám radost, že i přes blikající elektřinu nám to ještě jde :-) holky, taky u vás tolik fouká :-(

23. 02. 2020 21:02

ajanka: Já, když nejdu do práce, natáhnu se po obědě každý den. Jen tak na půlhodinku a většinou si jen čtu a neusnu, ale je to moc fajn.

23. 02. 2020 20:32

Migrénu nebrat. Vím o čem mluvím naposledy jsem jí měla před 14 dny. Spánek ano - taky jsem se jím včera osvěžovala a vůbec si to nevyčítám.

23. 02. 2020 20:18

Večer jsem mimo plán udělala pár škvarkových placek. Pravda, dietní moc nejsou, ale radost udělaly velkou a to mne osvěžilo :-).

23. 02. 2020 17:29

Jiřinko, Táňo děkuji. Já si připadala jak lenoch, vy tak jedete a já se válím. Na hlavu to trošku zabralo, naštěstí se to dalo udržet na prášcích a dnes už dobrý :-) a odpoledne jsem po tom vydatném odpočinku dala dlouhou procházku s dcerou :-).

23. 02. 2020 16:48

nevzdavatse je super mít šikovného muže :-))) ten muj chlap je taky šikovný, když chce, ale je pravda, že uvnitř baráku se mu moc nechce :-( jako po výměně čerpadla ve vrtu jsme měli vše zanesené písečkem a pořád jsme museli čistit sítka, jaký to byl problém :-((( jako by to čistil pro mě, tak jsem mu o tom řekla, ale neměl se k tomu, tak jsem neprala ( pračka nenapustila vodu), jakpak rychle to sítko vyčistil, když zjistil, že nemá vyprané věci, co potřebuje :-)))

23. 02. 2020 16:41

Mojí mamce vydržela první pračka také přes 20 let, což je pro mě scifi :-)))

23. 02. 2020 16:40

Jiřinko, ty tedy jedeš, vlastně šlapeš :-))) takových kroků , máš můj veliký obdiv :-)))

23. 02. 2020 16:39

macatice - tak mi máme vodu hodně tvrdou, věčně čistím kámen :-((( takže je to možná i tím, ale hlavně u nás pračka jede minimálně 7-10/týdně, někdy i více :-( je to znát, tři chlapi v baráku na vsi :-(

23. 02. 2020 14:02

ajanka.Jano,nemáš proč mít špatné svědomí za to,že si odpoledne dáš šlofíka.......naopak,je to moc dobře,tělo se má poslouchat,a když Tě požádalo o chvilku relaxu,tak jsi se podle toho zařídila.Migrénu Ti nepřeji,sama vím moc dobře,co jsou to bolesti hlavy,a zvláště teď,kdy tak často kolísá tlak.Je pravda,že díky schodovýšlapu se mé bolesti hlavy zmírnily,vloni od února do května jsem si vzala pouze 2 prášky,teď už je to horší,ale zdaleka ne tak,jako předtím.a spánek určitě pomůže.

23. 02. 2020 07:29

Jani. Spát se přeci musí a pokud tělo řekne spi, je dobré ho poslechnout. Já když jsem nadoraz, dokážu prospat i 14 hodin ....

22. 02. 2020 21:59

Dnes mne osvěžilo plavání a procházka v krásném slunečním dni.

22. 02. 2020 20:28

Tak pražská měkká voda - to možná budetaky důvod, proč mi pračka tak dlouho slouží. Opravář říkal, že ani nemusím dávat Calgon na změkčování, že to jsou zbytečně vyhozené peníze.

Jiři, s tím CT držím palce, ať to dobře dopadne.
Mistrák je sice mistrák, ale aby to nedopadlo podle úsloví sportem k trvalé invaliditě.
Tak ať vám všem zdraví slouží!

22. 02. 2020 19:14

Jiřinko, teda fakt jsi dobrá, máš můj obdiv :-). Jinak je fajn, že se zaměstnáváš, aspoň nemá mozek čas přemýšlet nad jinýma věcma (teď myslím hlavně asi to CT).

Mám úplně černý svědomí teď sem psát, že pro mě dnes osvěžení v podobě 2 hodinového poobědového spánku ( nějak jsem to potřebovala, migréna se o mě pokouší už od brzkých ranních hodin :-( .... )

22. 02. 2020 18:54

sifaka: celkem v pohodě. Jen trochu nervíky z CT ale na velké nervíky není prostor

22. 02. 2020 16:55

S kamarádkou jsme měly dnes v plánu hory,ale včera se nám ani jedné nechtělo,tak jsme to zrušily a osvěžování se horským vzduchem jsme přeložily na příští týden,.....možná,bude-li sníh na běžky.

22. 02. 2020 13:56

Já jsem se osvěžila dlouhou sluníčkovou procházkou i když trošku blátivou.

22. 02. 2020 13:48

Jiři a jinak furt v pohodě?:-o

22. 02. 2020 13:12

Já jenom chodím. Pravda. Vítr, déšť, pot, krev, slzy ... to trochu přeháním. (ačkoliv i na krev a slzy už několikrát došlo - mistrák je mistrák a chce to svoje.) 100000 kroků jsem dala za 5 dní ale c o naděláš. Dnes jsem měla 15.000 kroků v 11 dopoledne ...

22. 02. 2020 13:12

nevzdavatse: děkuji za radu, ocet taky občas používám nebo kyselinu citronovou.

22. 02. 2020 13:06

martashi: Taky máme děsně tvrdou vodu. Místo aviváže dávám trochu octa. Prádlo s ním nesmrdí a vápenec se tolik neusazuje.

22. 02. 2020 12:49

Dát jednu "normovanou" na správné místo je kumšt :-), já měla první automatickou pračku 24 roků, Zanussi s otvíráním nahoru, jiná se tehdy do naší panelákové koupelny nevešla, a sloužila moc dobře. Druhá slouží dodnes (tedy už ne mě, protože jsme se odstěhovali na venkov) a ta co ji mám v koupelně dnes slouží taky už skoro dvacet let a obávám se, že klekne co chvíli, máme hrozně vápenatou vodu a vodní kámen je prevít :-) ten rozbíjí pračky :-)

22. 02. 2020 10:06

ten vtip od Macka mě pobavil. taky používám při zádrhelech buchnutí, ale bohužel, zpravidla nevím kam

22. 02. 2020 10:06

ten vtip od Macka mě pobavil. taky používám při zádrhelech buchnutí, ale bohužel, zpravidla nevím kam

22. 02. 2020 08:33

Děvčata s pračkami mám taky dobrou zkušennost. první tatramatka s víkem nahoru sloužila děsně dlouho, pak jsem měla jednu malou uzkou ( to když jsme se stěhovali do tohoto bytu), aby se mi vešla do koupelny, byla tady taky spoustu let. Tedky jsem ji ještě darovala při přestavbě jednomu zedníkovi na zahradu a koupila jsem novou tzv. šesté generace. Zatím je super, tak uvidím, jak dlouho vydrží.

22. 02. 2020 02:34

Teda, Jiřinko, co ty s těmi náramky provádíš, že jsou tak na odpis?
Aby to nedopadlo tak, že si jich budeš muset pořídit tucet, a zatímco aspoň jeden bude fungovat, ostatní budou v záruční opravně...

22. 02. 2020 02:27

No, já na té pračce zase tak často neperu - žádné malé děti, jsme jen dva, domácí peciválové, náturou, dalo by se říci, staří mládenci a ještě k tomu ajťáci, vypadá to u nás spíš jako v servrovně než v obýváku...

21. 02. 2020 20:20

beruskaa, Macatice: Naše pračka se ( díky manželovi ) dožila 21 let. Pravda, mnohokrát využil i tu, co vyřadil švagr a dal tak mnohým součástkám " šanci druhého života". Tu další mám desátým rokem, jsem zvědavá, co dokáže.

21. 02. 2020 20:10

Jiřinko55: ty máš ale spotřebu těch fitness náramků :-). Tak prý do třetice všeho dobrého a zlého :-)). Ne že ho zase hned strháš :-)).

21. 02. 2020 19:46

Macatice! :-)))...,,úplně to vidím a slyším :-))

21. 02. 2020 19:40

Macatice - já nevím co dělám špatně, ale pračka mi vydrží jen tak 4-5 let :-((( ale je pravda, že peru hóóóódně :-(((

21. 02. 2020 19:37

Jiřinko, tak ať náramek slouží :-)))

21. 02. 2020 19:31

Tak se mnou prý není k vydržení a první, kdo (zatím) odpadl byl můj fitness náramek. M dvojka přestala ukazovat hodnoty na ciferníku a pokud jsem si jí chtěla načíst, musela jsem si data přetáhnout do telefonu. A tak jsem ji poslala na dovolenou a obstarala jsem si náramek nový. Ostatně uznejte samy, že bez této pomůcky republiku obcházet nemůžu. (Všimněte si jak snadno člověk najde důvod koupit si něco nového) . A tak mám nový náramek, jmenuje se Honor 5 a je prý vodotěsný a chytrý. No nevím, jestli je dost chytrý na to aby dokázal monitorovat jednu babu pejskařku ale uvidíme.

21. 02. 2020 18:52

Znáte ten vtip, jak se komusi porouchal nějaký stroj a on na to zavolal Edisona, že by to potřeboval co nejrychleji spravit, dá za to klidně sto dolarů, jen když to začne fungovat, včera bylo pozdě...
Edison obešel stroj kolem dokala, pak vzal kladivo, klepnul na jedno místo a mašina se rozběhla.
Majitel se trošičku ošíval: "No, stovkja za minutu práce... Ale slíbil jsme vám to, tak ji máte mít. Ale potřeboval bych nějaký doklad s rozpisem služeb pro účtárnu..."
Edison: "To není problém, tady ho máte."
rána kladivem..........1 dolar
Věděl kam................99 dolarů

Tak přesně na tenhle vtip jsme si s mužem vzpomněli, když dneska přišel opravář na pračku. Můž se ve středu, když pračka přestala napouštět vodu, znažil do ní dostat, aby se koukl, co se uvnitř dá vyčistit. Odšrouboval dva šrouby, držící horní poklop, ale ten držel ještě za něco vpředu. Nikde nic neviděl, usoudil, že tam asi bude ještě nějaký další skrytý šroub, o kterém neví, kde je, tak to vzdal, zase to zašrouboval a začal hledat na internetu opraváře.

Opravář tedy dnes přišel, odšrouboval ony dva šrouby, načež se od manžela dověděl, že přesně to samé udělal on taky, ale dál se nedostal, že tam ještě asi jeden šroub někde bude či co. "Žádný šroub," prohlásil opravíř, "tam je jen taková zápacka." Buch - praštil pěstí do jednoho rohu pračky, zatímco druhou rukou současně zatáhl za víko správným směrem, a - lup - už ho držel v ruce. :-)

21. 02. 2020 18:01

Dnes střídavě sluníčko,oblaka a také silný vítr,tak žádné velké procházení,jen do bazénu a zpět domů.

21. 02. 2020 16:39

Dnešní osvěžení chůzí z práce, bylo střídavě oblačno a dost větrno, ale i tak mě to krásně pročistilo hlavu :-).

21. 02. 2020 14:24

Dnes se mi podařilo zvládnout vše naplánované (vylepit zvací plakáty na zábavu, do širokého okolí částečně autmo a částečně pěšmo,,splnit tím pádem limit chůze,, klidnou chvilku s posloucháním audioknihy Gump,, a ještě si budu za chvíli užívat vnoučátek :-)která dorazí :-)).

20. 02. 2020 19:21

Dnes osvěžení odpolední procházkou :-).

20. 02. 2020 17:36


Po dopoledním lenošení jsem pokračovala dalším odpočíváním,a to v sauně-Bylo mi bezva,málo lidí,tak jsem si to parádně vychutnaly a pročistila póry i mozkové závity.

20. 02. 2020 12:45

sifaka: rádo se stalo, nebyla jsem pár dní na stránkách a tak jsem přišla s křížkem po funuse :-)

20. 02. 2020 12:39

martashi...už jsem našla, co jsem potřebovala. Měla jsem špatné nastavení velikosti na monitoru, tak se mi zobrazovaly webovky jako na mobilu. Už si to chytrá lemura opravila. I tak dík za zájem:-)

20. 02. 2020 01:11

zdenalan: Ani se ti nedivím, že se nechceš se svou knihou rozloučit :-) Je to úžasné dílo.

19. 02. 2020 17:40

Lidi, nevíte někdo jak najít cizí starší blog? mně z toho asi picne. Na kompu a na mobilu se nemůžu dopátrat. :-((....Jedná se o Šlápotí plány na letošní rok.zn.pomůžete? :-)

19. 02. 2020 17:18

beruskaa.Nikdy není pozdě začít,hlavně když sama máš chuť se sebou něco dělat....a tady najde spoustu spřízněných duší.Držím Ti palečky.

19. 02. 2020 15:36

Macatice: kočka to přežila bez úhony, asi když nejsme doma se koupe častěji. Včera jsem dodělala knihu, tak dnes se osvěžím vínečkem, těším se že nebudu na nic pospíchat, nic mne nebude honit ale večer jsem si sedla a bylo mi líto že je konec.

19. 02. 2020 13:37

Macatice děkuji :-) Teď jsem narazila na článek o Jiřince a spadla mi čelist. Jako všechna čest.

19. 02. 2020 10:18

beruskaa: Stydět se nemusíš, a už vůbec ne tady. Všimni si v Příbězích o hubnutí, kolik vážila Jiřka55. A kolik váží teď :-)
Tak s chutí do toho.
Moje blogy jsou také veřejné, tak se můžeš podívat, jak na šlápotách vypadá.

19. 02. 2020 09:27

Jirina55, tedy to smekám, vrcholový sport si nedovedu představit. Koukala jsem, že jsi psala o cvičení v Dolanech, to asi nebudou ty u Klatov?

19. 02. 2020 09:24

ajanko děkuji za přivítání, už jsem na blog nakukovala :-) a od včerejška přemýšlím, protože se opravdu za tu svoji váhu stydím :-( jestli se přidat ? Ale zase vaše úbytky budou pro mě motivací, takže díky, jdu do toho :-)

19. 02. 2020 04:47

beruskaa: Ahoj, i když jsi z Klatov, ve šlápotách jsou vypsaná různá setkání, tuším, že je tam i 2x Praha a sem je spojení odevšad. Moje blogy jsou většinou pro všechny a ty šlápotí jsou veřejné všechny. Je tam i takový kalendář akcí ...
Co se změny života týká, nikdy není pozdě něco se sebou nebo pro sebe něco udělat. Mojí poslední revolucí proti času je že jsem ve svých 64 letech začala dělat vrcholový sport. Je to makačka ale i to se dá.
A změna životního stylu s sebou nese i nové přátele, nové vztahy. A to je i na STOBu. Tak Ti hodně držím palce

18. 02. 2020 20:17

Jejda, člověk tady chvilku není a hned nová tvář :-)! Vítám Beruskaa :-). U mě v blogu na hlídání váhy tě ráda uvidím, tak jak píše Macek, jmenuje se I tak se mám ráda ❤️.
Jinak ti už holky všechno naprášily jak to tady chodí :-).
Stobí šlápoty jsou bezva v tom, že si to virtuální přátelství upevníš v osobním setkání..... Není to jen vždy pro místní, ale sjíždíme se z různých částí Čech a Moravy :-), pokud to je aspoň trošku sjízdné :-).

18. 02. 2020 19:03

Po včerejšku jsem dnes jsem pokračovala v kavárenských "osvěžovnách",dopoledne s kamarádkou(pozvala mě na posezení k narozeninám),a odpoledne pak s bývalými kolegyněmi ze školy zase v jiné kavárně.

18. 02. 2020 15:02

Beruskaa, ano i já se registrovala dříve. Až když jsem dosáhla na porážkový průkaz, znovu jsem se zaktivizovala. Pokud nezačneš něco dělat, bude se vše jen zhoršovat. Takže nejsi divná, jsi majorita :-)
Ještě mne napadlo jak nejsnáze specifikovat psaní a čtení blogů na STOBu. Pokud se chceš jen svěřit v úzkém kruhu nebo pochlubit či poradit na veřejnosti. Napiš si veřejný blog, nepiš tam nic co by nemohl vědét každičký na celém světě a dej ho číst pro všechny. Slibuju, že já tam přijdu a tam si můžeme popovídat, ať tu nezasekame Osvezovnu. Jestli jsi typ, kterému pomůže hecovani veřejnosti, toho se ti tu dostane. Ale taky musíš počítat s tím, že musíš použit vlastní nohy a jít sama.

18. 02. 2020 13:30

JJ, 2011. A můj výsledek 0 0 prd. Tak já jsem se registrovala hlavně z důvodu té databáze potravin, pak jsme začali stavět barák, vše šlo stranou, pak jsem zkoušela sebekoučink, pak zase něco přišlo a já se na to úplně vykašlala :-((( A to je asi mým největším problémem :-(( Nevím, jestli to takhle taky někdo má nebo jestli jsem v tomhle fakt divná jen já? Jsem taková "kvočna" co se stará :-( a sebe hodí na později :-( a výmluvy mi taky jdou :-( jako když jsem loni na jaře měla zhubnuto 15kg a po úrazu nohy v květnu jsem na vše rezignovala a ejhle, jako do konce roku vše zpět :-(((

18. 02. 2020 13:04

Beruskaa...stránky teď trochu blbnou, nedá se na to spolehnout. Psát si třeba na zdi a tak. Zda se mi, pokud jsem se neprehledla, ze jsi tu registrovaná od r 2011, což je docela pecka. Pokud tu nikoho neznáš, tak až se rozhlednes, zjistíš jak je to tu s přáteli. Můžeš požádat o přátelství kohokoliv ale pokud ty přátele nemáš-moc si nepočteš. Pravda, nejdůležitější jsou stejně veřejné články STOBu, které té mají správně vést k hubnutí. Třeba já mám vše veřejné, ale až zas tak moc nepíšu. Budeš si muset trosku vybrat a neboj , Šlápoty jsou po cele republice a tam nás můžeš vidět naživo, případně na Dni zdraví.

18. 02. 2020 11:53

Holky a píšete ty blogy veřejně nebo jen pro přátele?

18. 02. 2020 11:39

Holky děkuji za přivítání :-) já a blog :-() no, pokusím se (a co tam píšete?) musím se trochu rozkoukat, abych věděla. Nemám ani FB, takže mi to moc neříká :-( Jinak se budu ráda kamarádit :-) Výlety mám ráda, ale do konce března mám služby a 14.3. mě čeká akorát denní :-( no a Říp je tedy i trochu z ruky, jsem z Klatov :-))) kouknu na ty blogy, co jste mi napsali a ráda se připojím do zapisování váhy, je to taky trochu motivace, že :-)

18. 02. 2020 10:33

Macku, takže "praše" znamená pere? Ojojoj zajcik moj, tebe si vezmu do "Milionáře" :-D
Jinak doufám, že čteš mezi řádky :-) Princezna má vzbudit emoce, samo negativní. Čím víc tím líp. Kdyby zavřeli zulovy kvádr do uzavřeného prostoru s nakazlivou chorobou, i on se za čas nakazí taky. Docela se těším, až začnou psát, že na lodi vznikla ponorka a možná dojde i ke střelbě. Holt to je na nás vysoká politika :-/
Beruš, výplň si trošku profil a písni si blog. Napíšeme ti tam a budeme kamarádit Jestli je ti 35 a 20 let se rveš s váhou, určitě sem patříš. Ahoj u tebe na blogu:-)

18. 02. 2020 10:25

beruskaa: Jistě, jsi tu správně. Jen tě nesmí klepnou pepka z mých a Sifačiných šplechtů.
Zkusila jsi sebekoučink? Jestli se potýkáš s váhou a jojo efektem od svých 15 let, tak důležitější než zhubnout myslím u tebe bude najít takový způsob stravování a životního stylu, který bude trvale udržitelný, ne prostě nějaké časově omezené a nezřáídka stresující dodržování čehosi.
Jestli ráda chodíš na výlety, můžeš se připojit ke STOBím šlápotám (viz blogy Jirina55, 14. března je naplánován Říp - viz blog Nevzdavatse), pak jsou tu různé virtuální pouti, cvičení a jiné společné pohybové aktivity (hledej blogy, co aktualizují Coumba a Madridacka) a Ajanka navázala na Jitulčino měsíční sledování váhy v tabulce od těch, co jí údaje nahlásí (tuším se její blog jmenuje I tak se mám ráda).
Tak držím palce, ať se ti daří!

18. 02. 2020 10:09

sifaka: Tak tady se jasně ukázalo, na co myslíš! Prášení, na to tě užije! No, na druhou stranu, lepší než na veřejnosti prát špinavé prádlo. To totiž dělala Božena, když ji Oldřich prvně uviděl - na potocě stáše, bosa i bez rukávóv rúcho práše.
Jinak, co se tvých, teda vlastně našich, plánů týče, já jen doufám, že nedopadneme jako ta loď v Jokohamě.18. 02. 2020 09:44

beruskaa: jsi tu správně :-) vítej a držím palce, ať se Ti daří!

18. 02. 2020 09:07

Jsem holka, co se přes 20 let trápí se svojí váhou a vede věčný boj s jojo :-( Je mi 35 let, ještě měsíc :-) mám dvě děti ( skoro 15 let) a chlapa, který se mnou v hubnutí moc nedrží (i když by mohl), tak hledám nějaké parťáky, kteří mě pochopí a případně podpoří :-) jsem tu správně?

18. 02. 2020 08:58

beruskaa: No jasně, berem všechny:-)))

18. 02. 2020 08:56

Beruskaa......jistě, je tu nonstop provoz. Kdo jsi?

18. 02. 2020 08:42

Ahoj, mohu se k vám přidat?

18. 02. 2020 07:45

Táňo, to my se tak s Macaticí kočkujeme rády. A když na to přijde, pak se někdy exhibujeme i na veřejnosti. Tzn. Třeba i tady. Pravda je když už Macek zmínil “bieše a práše”, že já tu napráším, že Macek reporty dělá moc rád, proto ho rozčertí, když něco nefunguje jak má. Taky myslím, že nenapráším nic nového, když napíšu, že bychom vás tady na STOBu rady osvěžily naši další dovolenkovou taškařicí. Něco jsem zahledla, že Macek píše že pohyb po hladině značí Ježíška:-).....alé prd Velebnosti, může to bejt i vodoměrka :-))) Neboooo, ano, Macatice bude cca za par dni přijata do pirátské společnosti. Takže věřím, že při jejím smyslu pro humor, se bude chtít s vámi podělit o svoje nové zkušenosti z pohybu po hladině. A k to u by bylo fajn mít fungující fotogalerie, abychom vás, zájemce o reportáž, nemusely směřovat na jiné stránky.

17. 02. 2020 19:43

Po včerejším "osvěžování se" u stolu plného dobrot jsem změnila prostředí a šla se svlažit na hodinku do bazénu.

16. 02. 2020 21:56

Celý víkend mě osvěžovala vnoučátka a krásné počasí. Dnes pro změnu zůstala už jen ta nejmenší. Zítra musím bohužel do práce, takže štafetu přebírá mladší dcera.
Macatice: ty se nezdáš, ty se vyznáš opravdu v mnoha oborech. Tvým reportážím nemůže nikdo konkurovat.

16. 02. 2020 21:46

Osvěžení klidem a pohodou vydařené neděle :-).

16. 02. 2020 19:35

zdenalan: Chudák čičina...Doufáým, že to neodnese nbějakým nachlazením. A já být na jějím místě, měla by se ta psí potvora teď mít přede mnou na pozoru. Třeba si pečlivě hlídat svou misku... :-)

16. 02. 2020 19:34

Dnes jsem se osvěžovala především dobrým jídlem neboť jsme byly pozvány s dcerou a vnučkou na oslavu narozenin naší příbuzné.

16. 02. 2020 17:40

Dnes osvěžila naše psí potvora kočku, shodila jí do jezírka a když lezla ven tak jí tam hodila znova. Tak jsem na ní vystartovala a to utíkala.

16. 02. 2020 16:51

Mě pobavilo Pejsčino povídání u mě na zdi o nefungující navigaci ve tmě :-)

16. 02. 2020 15:40

Dnes osvěžení dlouhou procházkou s dcerou :-).

16. 02. 2020 00:49

Dnešní osvěžení na šedesátinách sestřenice. Myslím, že oslava se vydařila.

sifaka: Ona věta s "uprci" je klasikou z pera mého oblíbeného spisovatele, co byl kantorem i Žákem současně :-) Tak to je jen první polovina minulého století.
Chelčického Sieť viery pravé je tuším 15. století, to se dá taky číst v pohodě (teda myslím z jazykového hlediska, obsahově jakožto náboženský traktát to není můj šálek), Podkoní a žák už na tom byl trošku hůř a asi nejstarší, co jsme na škole v ukázce měli, byla Dalimilova kronika (o Oldřichovi a Boženě), bieše a práše, to člověk zvládl, ale některým slovům porozuměl jen podle kontextu. Takže že bych se vyznala ve staročeštině, to zas moc ne, ale na rozdíl od staroslověnštiny bych se tehdejšího obyvatele na cestu k nejbližší hospode nejspíš doptala :-)

Reportáže se budu snažit psát, pokud budu mít čas, někdy se to třeba holt protáhne. Pokud je reportáž hodně textová, je to spíš blog.
Ale někdy by šla udělat i jako fotogalerie, jenže to se musejí fotky řadit opravdu v tom správném pořadí. Tak snad se brzo dočkáme.

15. 02. 2020 21:18

Dneska bylo nádherně, zahájili jsme oficielně zahrádkářskou sezónu a na zítra jsme si s kamarády naplánovali krátký výlet za sněženkami ( chráněné území :-)).

15. 02. 2020 20:04

Já se osvěžila na dlouhé sluníčkové procházce.

15. 02. 2020 18:52

Já možná to jen blbě napsala......, právě jsem Mackovi chtěla tuhle práci ulehčit. Myslela jsem, že ten kdo zve, má spoustu informací které může ostatním do blogu napsat. Nemyslím tím, že se vytasí s blogem, který do obsáhlosti bude jako od Macka. Prostě se stává, že některé informace při šlápotách uniknou a potom je fajn, přečíst si je zpětně v blogu....
Myslím, že reportáže od Macka jsou velice přínosné, ale taky vím co to dá práce!
Jelikož jsem si to v menším rozsahu vyzkoušela třeba při vypracování mého loňského blogu z dovolené.

15. 02. 2020 18:48

Mě od včera osvěžuje naše Róza, prohlásila, že domů pojede až za dva měsíce, tak to nevím jestli vydržím:-))))) Spolu jsme se osvěžovali procházkou a prací, chvíli v lese, chvíli na zahradě a pak jsme uklízeli pokojík na půdě a natírali podlahu. A do toho se tu zjevila zbylá vnoučata a všechna zůstala na noc.
A k těm reportážím: Jířa nasadila svými suprovými podrobnými reportážemi hodně vysokou laťku. Takovou já bych nezvládla ani náhodou.

15. 02. 2020 18:40

Já si myslím, že ke šlápotám se ozve každý, kdo chce něco říct. i to má svůj půvab. Šlápoty jsou přeci SVOBODNÉ a ne povinné. I když zuřivá reportérka Jiřinka tomu dává ten správný šmrnc. Ale někdy je krásné společně i mlčet a prožívat

15. 02. 2020 18:24

Dnes byl krásný den,sluníčko svítilo a docela i hřálo.A osvěžující jsou i komentáře,Macatice se sifakou tomu dávají ten správný šmrnc.Díky moc.

15. 02. 2020 13:45

Souhlasím s Hankou, že "povinná" reportáž ze Šlápot by byla spíš na škodu ... ale tu povinnost by neměla mít ani Macatice - ono se myslím nic moc nestane, když reportáž prostě někdy nebude žádná ...

14. 02. 2020 20:54

Ajan, jasan, že tak jako 55 nemusí vše odprůvodcovat, tak nemusí Macek vše odreportovat. Ale přiznejme, nejsou ty Mackovy reporty boží? Zároveň se bojim, že kdo nevládne objektivem, slovem a perem, raději se organizování Šlápot vzdá, pokud budou spojeny s “povinnou” reportáží. No nevím, je to ne zvážení. Reporty jsou fajn hlavně pro absentéry :-)) ze reportů by bylo smutno....

14. 02. 2020 20:10

Tedy člověk chvilku není a naše polopice s Mackem to tady téměř ucpou.....
K těm šlápotám a blogům k nim, neříkalo se, že blog udělá vždy ten kdo zve, jelikož má i nejvíc informací ? Teda nevím jak se tento nápad ujal, ale přece to nemůžeme všechno nechat na Mackovi, že.....

14. 02. 2020 19:13

I ty vogo!…Uprci?……snad se nevyznáš ve staročeštině?…to už by mne fakt piclo! :-)

14. 02. 2020 18:31

sifaka: Kletě, jsem odhalen, musím uprci!

Spíš se mi nechce do práce - do půlnoci bych měla udělat překlady. Tak jdu na to...
Ale s těmi fotkami mě to už vážně štve.

14. 02. 2020 18:08

zdenalan.Také e chystám na osvěžující kávičku,i když jsem se už předtím docela osvěžila chůzí a plaváním.

14. 02. 2020 17:02

Koukám, Macku, ze mas čas a jsi v dobrém rozmaru. Četla jsem tvůj příspěvek v technické......ze ty se bojis, jak začne sezona slapot, ze to bude zase na tobě a ty se budeš svijet u nahrávání fotek do reportáži, co? :-))

14. 02. 2020 16:35

sifaka: Copak jsem Ježíš abych běhala po hladině? Na Antarktidu jedině lodí. Nebo letadlem. Ale soudím, že ty dáš přednost lodi :-)

14. 02. 2020 16:28

......šak dočkaj ty jedna!………ty budeš běhat jako hodinky! :-)))

14. 02. 2020 16:15

sifaka: Já mám zase pro tebe tip na zimní dovolenou.

https://www.lidovky.cz/relax/veda/vedci-na-antarktide-namerili-nejvyssi-teplotu-v-historii-presahla-20-stupnu-celsia.A200214_114843_ln_veda_ele

Zdá se, že v Antarktidě panují příjemné teploty :-)

14. 02. 2020 15:19

Macatice, dík ....dost dlouhý a dost dobrý. Mnê se líbil ještě jiný článek, který navazoval na TV pořad mezi vánočními svátky, kde se dávalo na veřejnost, že z USA přichází trend, že pokud je člověk obézní, je normální nechat si ufiknout kus žaludku! Přece člověk nemusí chodit po světě jako hroch, když se to dá snadno vyřešit. Údajně i cenově to půjde dolu, aby si to mohli dovolit úplně všichni! Tak na to se teda mooooc těším! :-))....a vy??

14. 02. 2020 14:49

Zrovna jsem se osvěžila kávičkou, dnes tady od rána prší a tak jsem si udělala čas pro sebe.

14. 02. 2020 14:41

Mám tu jeden zajímavý článek - je dost dlouhý.

https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/posedlost-instantni-krasou.A200212_104856_ln-zajimavosti_ape

13. 02. 2020 20:03

....nj Macatice....co čekáš?...Valentýn na obzoru :-))

13. 02. 2020 19:55

Analytik a programátor navázali na STOBu přátelství :-)
Tak věřím, že z jejich spolupráce budeme těžit i my.

13. 02. 2020 19:06

Osvěžení bylo dnes v práci, byla spousta srandy v labu :-).

13. 02. 2020 19:02

Dnes jsem osvěžená krásným dnem v naší klubovně.

12. 02. 2020 21:58

Mášo, tak toje prima, že už jsi v pořádku.

Sníh jsem dneska ke svému překvapení taky viděla, na kraji chodníku, u severní strany kopce, když jsem šla pěšky večer od mamky na autobus, tak jsem koukala, co se to tam bělá. V Praze sníh na ulicích není.

12. 02. 2020 19:00

Mášo, tak ta slivovička hezky zabrala :-). Tak hlavně že ti je už dobře :-). Tak pozor na počasí a vzhůru na procházky, ať si tělo zase hezky zvyká :-).

12. 02. 2020 17:55

ahoj vsem v osvežovne, pár dni jsem mela absenci :-) tak jdu zjistit, co je nového..

12. 02. 2020 17:46

Včerejší větrné počasí je pryč,a sním i napadaný sníh rychle mizí,takže žádné osvěžení v podobě koulovačky a případně sněhuláka se konat nebude.

12. 02. 2020 09:04

Tak ode dněška jsem zdravá, už včera večer jsem se konečně cítila dobře. Jen ještě do konce týdne nepůjdu cvičit. Začnu dneska přidávat na chůzi, abych se rozhýbala, svaly pěkně zlenivěly.

11. 02. 2020 21:18

Dnes byla procházka jen krátká, ale zato hodně osvěžující. Kromě větru nás zrovna chytla i sněhová vánice.Únor bílý pole sílí. Musíme být rádi za každou kapku vláhy, která spadne.

11. 02. 2020 20:16

Nevzdavatse: tak myšlenka byla správná, ale tyto " nové " stránky stále překvapují nejen nás, ale i třeba zrovna Naďu.....
Myslím že možnost smazat záznam o blogu na zdi by bylo moc fajn , ale vypadá to na to, že si budeme muset počkat.....

11. 02. 2020 19:44

Dnes mě osvěžila skvělá hodinová masáž nohou :-)))

11. 02. 2020 19:31

Mě dneska pěkně ofouklo. Koupila jsem dva chlebíčky, nesla je zabalené na tácku k mamince. U branky jsem je položila na sloupek elektrického rozbodu, a než jsem vytáhla klíče, zavál poryv a smetl balíček přes záhon za plot. Musela jsem pak obejít záhon a dojít pro něj. Chlebíčky sice spadly namazaným dolů, ale byly dobře zabalené, tak se jim nic nestalo. Snědly jsme je s chutí.j

11. 02. 2020 19:16

zdrhla.Také se na tento film chystám,vypadá to jako dobrá komedie a díky,žes to potvrdila.

11. 02. 2020 14:09

Osvěžení mysli mi dnes udělalo kino Šťastný nový rok - zasmála jsem se, potom gril kuřecí prsíčka s gril ňamozní zeleninou a pokec u kávičky s kámoškou v nově objevené pizzerii.

11. 02. 2020 08:36

Já jsem se dnes osvěžila dlouhým spánkem. Navzdory vichřici jsem spala jako dudek nejmíň sedm hodin a to se mi už dlouho nestalo.
Nevzdávat se: taky jsem nepochopila význam toho doporučení. Spíš to zdržovalo, když jsem se chtěla podívat na blog a ono mě to nepustilo. Těžko bychom poznávali, kdy je zase otevřený pro přátele.

11. 02. 2020 02:37

Vichřicezpůsobila, že dnes jsme plánovanou cestu autem odvolali.

11. 02. 2020 00:01

Vichřice nevichřice, s Bet jsme pracovaly. Vítr byl víc než svěží a myslím si, že takhle svěže už dlouho zase pracovat nebudeme.

10. 02. 2020 20:57

nevzdavatse: já už byla smutná že nemůžu do tvých blogů. Je fajn že už to zas jde.

10. 02. 2020 20:31

Dnes osvěžení větrem, víc než bylo žádoucí.
Holky, já jsem dala "nikdo", protože jsem na základě Nadina blogu usoudila, že blokuji ostatním jejich blogy a odsouvám je svým pravidelným zapisováním do tabulek ( kterého bych se moc nerada vzdala ) někam dozadu. Myslela jsem si ale, že když napíšu "nikdo", blog se na zdi vůbec neobjeví a že ho zveřejním vždycky na pár dní na konci měsíce. Jako, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá". Tedy, abych nikoho neblokovala, ale abych se o své myšlenky, úspěchy i prohry s Vámi mohla podělit. Tím, že ale blogy na zdi stále visí nic nezískávám, ale ztrácím kontakt s Vámi, tak asi udělám krok zpět :-).

10. 02. 2020 18:55

zdrhla.Myslím,že u Stáni je to spíše překlep než záměr,.....Stáňa je pro mne velkým vzorem a určitě si přeje sdílet své myšlenky s ostatními.
Dnes se venku v tom větru osvěžovat nedalo,tak jsem si dala bazén,tam bylo moc příjemně.

10. 02. 2020 18:54

Dnes osvěžení chůzí z práce na cvičení, chvílemi jsem měla pocit, že mě to odfoukne :-(.....

10. 02. 2020 09:53

Zdrhla... Na to jsem taky zvědavá. Možná, že něco testuje. Fakt je, že prehrabovat se v novinkách mezi tím co je pro někoho a co je pro nikoho mne silně neba :-(( a myslím, že to zahradničení zamčené neměla :-(

10. 02. 2020 07:57

křížky už jsem pochopila. teď mě zajímá, jestli Stána Nevzdávatse má u svých blogů naschvál NIKDO, nebo to je taky šlendrián

09. 02. 2020 22:39

Dnes jsem osvěžená krásným dnem a sklenkou vínečka.

09. 02. 2020 21:36

Já jsem se dnes osvěžila větrnou procházkou. Tak a teď jdu sledovat křížky:-)

09. 02. 2020 20:24

Včera nám švagr s manželkou přivezli zcela nečekaně králíka a med. Obojí potěšilo a na obojím jsme si už dnes pochutnali.

09. 02. 2020 16:13

Ve 20.00 opět jedna zdravotní :-). Jak se u nás říká :-). Slivovička je v lednici neustále v pohotovosti :-).

09. 02. 2020 14:19

Zatím to chování vypadá následovně:
Bezprostředně po napsání a odeslání komentář a následném automatickém aktualizování diskuse se křížky objeví u všech mých příspěvků. Když nějaký komentář smažu, odsouhlasím smazání, tak po následném automatickém aktualizování diskuze (kde v seznamu už není ten smazaný komentář) pořád křížky jsou a můžu mzat další komentář.

Jakmile ale diskuzi zavřu a znovu otevřu nebo ji ručně zaktualizuju (tlačítko refresh/reload/obnovit v liště prohlížeče) nebo dojde k samovolnému obnovení stránky systémem - křížky zmizí.

Tak pokud někdo zjistítě, že chcete nějaký svůj duplicitní nebo jinak špatný komentář v diskuzi smazat a křížky nevidíte, napište a odešlete libovolný komentář a pak postupně mažte jeden pod druhém komentáře určené ke smazání.

A Evi, dík za postřeh!nový komentář

09. 02. 2020 14:05

coumba: Pravdu díš, s těmi křížky. Když jsem Osvěžovnu otevřela, žádné křížky jsem nikde neměla. Když jsem napsala a odeslala příspěvek a Osvěžovna se aktualizovala, křížky se mi všude objevily.
Zkusím to chování sledovat.a pak popsat do technické podpory.

09. 02. 2020 14:02

Holky, asi stárnu. Ty večerní chlastačky už zřejmě nejsou nic pro mě. Včera jsem šla spát krátce po půlnoci, probudila jsem se v devět - jako obvykle, o to nic. Uvařila jsem kafe mamince i sobě, jí jsem ho dala k posteli na stolek, to svoje k počítači, a zapnula topení. Ale byla mi nějaká zima, tak jsem si řekla, že se ještě chvilku zahřeju v posteli. No... Když jsem se probrala, bylo pár minut po poledni. Šla jsem honem dělat oběd, naštěstí jsem si naplánovala rychlovku - lososa na česneku, mražený špenát a br. knedlík ohřátý v mikrovlnce. Za půl hodiny to bylo hotové. A kafe jsem si vypil až k obědu.

09. 02. 2020 09:19

Já žádné křížky nemám, mazat nemůžu.

09. 02. 2020 09:02

Macatice: žádný křížek nevidím ani na mobilu ani na noťasu. Jinak včera splněno, jen to byla griotka, páč jsem hlídala prcky a nemohla jsem se odbourat:-)

08. 02. 2020 21:49

Ta slivoce co jsem pila je z Olomouce ....je výborná...pěkně mne zehřála po těle i duši....

08. 02. 2020 21:45

Já jsem připila na zdi. Přesně v osm! :-)

08. 02. 2020 20:15

Sice malinko se spožděním, ale všem připíjím na zdraví :-) ! A čím ? No pravou moravskou domácí slivovičkou, mám ji od kolegy, nám se švestek letos urodilo jen na povidla....

Tak to budou všichni zdraví, po takovém hromadném přípitku !

08. 02. 2020 19:16

Naše slivovička z vlastní produkce ( vypálená v palírně :-)) už je nachystaná. Je to moc hezký nápad, Mášo :-).

08. 02. 2020 19:11

Macku čůůůs, jasne, že piráti patří k sobě!...a ty...čaj vylej, přidej vejce a uděláme virtualní ajerkoňak! -)

08. 02. 2020 19:03

Sifaka: To jsem si mohla myslet, že nenecháš svého kavalíra o samotě! :-)
Dáme to dohromady - ty rum, já colu. To se k sobě hodí, ne? jinak bych tu měla ještě mlíko, čaj nebo obyč vodu.

08. 02. 2020 18:57

Mám tady bublinky. Holky, připiju si taky!

08. 02. 2020 17:41

I já se přidávám a slivkou připiju, všem přeji hodně zdravíčka, i mne stále pobolívá koleno, nemůžu se toho zbavit. Dnes byl krásný a sluneční den, ale stejně mne nic moc nebaví, dělám všechno bez nálady a nadšení.

08. 02. 2020 17:37

Přidávám se, už se mi chladí moje"výčepní lihovina" S.Pellegrino :-) :-) :-)

08. 02. 2020 14:52

Souhlas, jdu do toho taky! Přidám se s capt. Morganem. Bude nás víc, nebudeme se bát jarní únavy (a jiných bebechů) nic!

08. 02. 2020 14:16

Také se přidám ve 20.00.

08. 02. 2020 14:08

Jirina55: Zavolám...

08. 02. 2020 14:07

Coumba: mazat příspěvky by mělo jít - křížek je hned nad datem, vpravo od ikonky s profilovkou.
Snad funguje, nezkoušela jsem.

08. 02. 2020 14:06

nevzdavatse. Plánuj Říp! To ti třeba pozvedne náladu :-)

08. 02. 2020 13:48

Evi, taky se mi do ničeho moc nechce, mám nemocnou maminku a chybí mi slunce ... snad s jarem bude líp ... holky v 8 si na Vás vzpomenu, a přidám se s vínem :-)

08. 02. 2020 10:24

Holky, děkuji:-) Jsem ráda, že v tom nelítám sama, i když samozřejmě nikomu nic špatného nepřeji. Říká se ráno moudřejší večera, dnes už je to lepší. Určitě je to taky absencí sluníčka a mým blbým spánkem. Je toho víc, co se nakupilo, ale tím vás nechci zatěžovat. Večer jsem po mnoha letech popadla háček a uháčkovala bačkorku pro naše budoucí mimí, trochu mi to pomohlo. Jestli bude i druhá, to se ještě neví. Dnes mu budeme malovat pokojíček:-) Lukýnek ráno volal, možná ho už dnes pustí domů. Takže Mášo v 8 nalívám panáčka/slivovici ne, dám si něco slabšího a sladšího:-)/. Na zdraví naše a všech našich marodů a na nový rozjezd!
Macatice: S těmi příspěvky máš pravdu. Už se mi stalo několikrát, že tam vůbec nedošly a teď zase 2x, nepodívala jsem se. A ještě nejdou smazat křížkem, jako dřív.
Nevzdávatse: někteří mladí jsou super, za to co děljí. Moji synovci a neteře dnes chystají v Chotěboři charitativní ples, dávají si s tím velkou práci. Jou moc šikovní.

08. 02. 2020 09:38

Teda děvčata, začínám věřit, že ve vzduchu lítá nějaký moribundus, který na nás plive samé ošklivé věci, jako nemoci,úrazy,špatnou náladu, nechuť cokoliv dělat pro sebe !!!!!! Co s tím provedem ????? Navrhuji, že dnes večer ve 20 ,00 si spolu pomyslně připejeme ( otevřu si na to slivovici ), kdo chce, může i 2 x !!!!!!! To samé uděláme v neděli a v pondělí taky, to by bylo aby jsme ho nezahnaly !!!!! Myslím si , že tato třídenní léčba nás stmelí a vyléčí : však mi se nedáme na značky nastoupíme !!!!!!!!

08. 02. 2020 09:28

Děvčata všem vám přeji aby vám dnešní sluníčko zvedlo náladu a inspirovalo vás k nějaké povzbuzující činnosti a příjemnému prožití dne. Aby se vylepšilo zdraví a nálada všem, kteří to potřebují.

08. 02. 2020 08:52

Ajjj, a já myslela, že splín kácí jenom mne. U nás se zdravotně v rodině "sejří" letos všechno, i když první malá pozitivní vlaštovička by tu byla. Ale semílá mne to, upadám do stereotypu a apatie. Už jsem si říkala, že bych si měla vzít za vzor Majku, "sečíst" všechna negativa a pozitiva a zkusit najít novou cestu, po které půjdu. Zatím nevím, jak by měla vypadat ( nemyslím opustit STOB :-D). Ale chybí mi to nakopnutí a impuls. Na druhou stranu dobře vím, jak je důležité nehekat a zvednout hlavu.
Dobrý to bude, holky! To dáme!

08. 02. 2020 06:44

Coumba: tak to je mi líto, tak ať je Lukášek brzy fit :-). Dráty se nejpozději do roka odstraní a za chvíli nebude o ničem vědět. Dětské tělo má výborné zotavovací schopnosti :-).

Jinak s tím nechutenstvím do čehokoliv, asi bych to řešila jak píše Macek, od těch snadnějšch úkolů postupně dál....

Jiřinky, užijte si kafíčko :-)!

08. 02. 2020 05:43

Jiřinko, Evi, nejste samy. Od začátku roku mám nějaké zdravotní problémy - záda a teď ještě něco, o čem ani nevím, co to je, s vypětím stíhám vlastně jenom práci a přípravu na mistrák, domácnost jen po chvilkách a sebe už vůbec ne. A blíží se den, kdy jsem před pěti lety viděla naposled živého syna. Minulý týden jsem jela přes Plzeň a tak to obživlo tak nějak dřív. Ale jsme holky do nepohody a tak se s toho s pomocí lidiček okolo sebe určitě vyhrabeme.
Kontrolní otázka. Jiří, budeš mít čas na kávu pro JIŘINKY?

07. 02. 2020 23:40

coumba: Jo, a dráty v ruce mají tři osoby z mého okolí, které znám, a nikomu to nevadí - maminka, kamarád a kolega. Jediný problém by mohl nastat při magnetické rezonanci - na to musí při tomhle vyšetření pamatovat, že má nějaké železo (pokud to teda bude ocel, teď už se mohou dělat onačejší materiály) v těle a upozorňovat na to, jestli to není kontraindikace.
A kolegovi se od té doby přezdívá Iron man :-)
Lukes je mladý, tak se mu to zahojí brzo a je lepší to zrevidovat včas, než to mít natrvalo blbě srostlé.

07. 02. 2020 23:33

coumba: Ha, taky ti zůstávají napsané a odeslané komentáře viset zobrazené v tom editačním textovém poli, i když už jsou zařazené a zobrazení v komentářích pod ním? Odeslala jsi to znovu po bezmála půlhodině. Mně se t taky párkrát stalo, myslela jsem, že když text zůstal viset, odeslání neprošlo.

Ale k tomu rozjezdu po Novém roce. Tak já se tedy rozjela až asi před 14 dny. Do té doby taky jako ty: do všeho se nutit, nic mě nebavilo, do ničeho se mi nechtělo. Mně nakopla drobnost, která hrozila vyvrbit se v průser, no, ani tak průser, spíš ostudu a flek na mé dobré pověsti. Prostě jsem měla donést někomu knihu, až budu mít cestu kolem, že to nespěchá. A já tak nějak žila v domnění, že je to sotva dva týdny... A ono to bylo už v půlce prosince. A tak se dotyčný připomněl. A zrovna ten den jsem měla večer cestu do těch končin, popadla jsem knihu, která ležela na polici celou dobu připravená, a vedle ní papíry, které též měly mít jiného vlastníka, co shodou okolností mířil na stejný sraz jako já... Prostě spousta maličkostí, nicméně dlouhodobých restů, které jsem ten večer snadno a rychle vyřídila, mě jaksi pozitivně naladila, a já se pak pustila do dalších a dalším a složitějších věcí. Teď už mám před sebou jediný velký rest - růžový papír. Ty určitě víš, o co jde - prohlášení daňového blablabla...
Tak radím, pusť se do něčeho snadného, co bude hned hotové, přesto ti to dlouho "leží na talíři". Třeba tě to povzbudí jako mě.

07. 02. 2020 21:52

coumba: lukáška je mi líto, že musel na operaci, ale buď ráda že bude v pořádku.

07. 02. 2020 20:58

Dnes osvěžení dřívějším odchodem z práce a na cestu mi i vysvitlo sluníčko :-).

07. 02. 2020 20:56

Holky, jsem nějaká marná. Potřebovala bych nakopnout, jen nevím jak, asi kamsi. Vy jste se všechny rozjely po novém roce a mě nějak nic nebaví. I kolem mě je to samá blbá zpráva a nálada. Lukeš před chvílí volal z nemocnice, je po operaci, museli mu zlomenou ruku po čtrnáti dnech v sádře zrevidovat, dát mu tam dráty. Je mi ho líto:-(

07. 02. 2020 10:39

Stáňo, to je dobrá hláška :-) ... ať se Ti ve škole líbí a daří!

07. 02. 2020 01:29

Mášo, přeju, ať ti neduhy dají pokoj a zaleknou se tvých nově nabytých vědomostí v dalším semestru U3V.

A Stáňo, tobě ať se ve škole daří a děti jsou hodné - máš to docela na dlouho. Teď už se nedivím tvým zimním zahradním aktuvitám, musíš si přece udělat strejčka :-)

06. 02. 2020 22:27

Mě osvěžilo divadlo "Fantastická žena" a následné pivko po představení.

06. 02. 2020 20:28

Už je to dost dlouho, co jsem viděla skvělou hru Sborovna , kde sami kantoři nazývali zástupkyni "zástupičnou". Myslím, že si Stáňa svoje působení ve škole užije. A Moc jí to přeju

06. 02. 2020 20:14

Nevzdavatse: tak to už je docela slušný zástup ...., asi to je pro tebe po tom téměř 3/4 roce docela změna?

06. 02. 2020 13:45

Masa55: Asi na dva měsíce :-).

06. 02. 2020 08:54

Stáni, to je dost dobrý, na jak dlouho budeš ten zástupce ?????

06. 02. 2020 00:01

....to máš StáŃo ještě dobrý..u nás se říká"zastupička" :-)

05. 02. 2020 20:51

Masa55: Přeji, aby bylo brzy lépe.
Mne osvěžily hlášky dětí:
"Paní učitelko, jste důchodkyně?"
"Ano."
"A Vy tady zastupujete?"
"Ano."
"Jako když někdo chybí, tak Vás požádají, abyste přišla?"
"Ano."
"Takže Vy jste vlastně ZÁSTUPCE UČITELE!"
" ... no, vlastně ano. :-)"

05. 02. 2020 20:42

Venku jak tak foukalo, to bylo hodně osvěžující :-)....

05. 02. 2020 17:19

Dnes jsem se "osvěžovala" v tělocvičně s dětmi při basketu,a předtím jsme ještě osvěžovali s žáčky mozkové závity.

04. 02. 2020 20:27

Dnes jsem byla NA OSTROVĚ. Je to louka v meandru Rokytky v Praze. bylo tam nádherně. A atmosféru vylepšila první letošní duha

04. 02. 2020 18:52

Dnes to venku bylo opravdu osvěžující, ale cestu z práce na nákup (5,5 km) jsem pěšky zvládla :-).

04. 02. 2020 18:15

U nás dnes rozhodně nebylo počasí na procházení venku, takže pohyb jen doma.

04. 02. 2020 14:44

Venku poletují sněhové vločky...že by si to zima rozmyslela a chtěla si to s námi ještě užít.Moc mě to na venkovní osvěžení však neláká,i když jsem měla v úmyslu se odpoledne projít.

03. 02. 2020 22:37

Děvčata, děkuji za povzbuzení, mám v plánu nic nepřehánět, bylo mi opravdu dost zle. Dnes jsem šla jen na nákup a přišla jsem utahaná jako kotě.

03. 02. 2020 20:11

Masa55: tak ještě hezky relaxuj a odpočívej. Po dobrání ATB by měl být ještě týden bez cvičení.....

03. 02. 2020 18:46

Masa55.Držím Ti palečky,aby Ti bylo dobře a aby se nemoc nevrátila a mohla jsi opět nastartovat svůj režim.

03. 02. 2020 09:35

Dnes je to poprvé po 5 dnech , kdy mne nebolí v krku....huráááá.Antibiotika dobírám zítra , pak si dám ještě do konce týdne klidový režim. Žádné cvičené, žádné kuželky, jen lehké procházky.

02. 02. 2020 13:35

Osvěžení krásnou sice krátkou procházkou spolu s dcerkou
:-).

02. 02. 2020 00:09

Mně se spalo nejen ráno, ale totálně jsem vytuhla i po návratu z dnešních pochůzek.
Asi jsem si vynahrazovala předchozí dny.

01. 02. 2020 19:19

macatice.Měla jsem to dnes podobné,hezky se mi spalo,vstávala jsem až hodně pozdě,ani nevím,zda to sem mohu napsat,ale proč ne.Ať všichni vidí,jak důchodce dokáže lenošit,už byl čas oběda,hodně po poledni,když jsem se vybatolila z postýlky.

01. 02. 2020 15:51

Sluníčko a dlouhá procházka.

01. 02. 2020 14:24

Dnes osvěžení výborným kapučinem s medovníkem. Krásná krátká procházka :-).

01. 02. 2020 13:03

Nádherné jarní počasí, příjemná ranní psí procházka, rozkvetlé sněženky :-).

01. 02. 2020 12:37

Dnes plný dům radosti hned od rána, velké chystání oslavy Nelinčina svátku, dětí plný dům :-)

01. 02. 2020 11:47

Mně se dneska chrnělo královsky. A nemusela jsem brzo ráno vstávat :-)

31. 01. 2020 23:39

Od Ajanky dobrá zpráva. A já jdu do pelíšku. osvěžím se spánkem ...

31. 01. 2020 23:13

Několik dnů tady nejsem a hned spousta novinek.
Ajanko, jsem ráda, že ta tvoje holka dopadla na tu bídu celkem dobře, z otřesu mozku se vzpamatuje, když nejsou další komplikace, a to nejsou ani se jich neobávají, když ji pustili domů. Znám takhle pár lidí, co s polámanou páteří z lyží skončili na vozíčku.

Taky ostatním zraněným přeju brzké uzdravení a rychlou rekonvalecenci.

31. 01. 2020 19:58

tkoskubova: Děkuji, Táňo, jsi moc hodná :-).

31. 01. 2020 19:51

ajanka.Dcerce přeji brzké uzdravení,jistě se brzy dostane do pohody.
nevzdavatse.Stáni,vše bude dobré,hlavně,že Tvé zdravíčko je na tom lépe.A ať Tě dětičky přijmou s radostí.

31. 01. 2020 19:31

ajanka: Tak to je dobrá zpráva.
Já jsem se při shrnutí ledna úplně nepochlapila. Zdrželo mne zdraví, mé i mých bližních. Váha moc neklesla, ale přibrala jsem na objemu :-). Rotoped jsem neviděla ani nepamatuju a to v pondělí nastupuji do práce za nemocnou kamarádku. Ale každý nový měsíc je novou šancí, třeba bude líp :-).

31. 01. 2020 19:21

Ajanko, to je dobře, že jde dcerka tak brzy domů. Já když měla otřes mozku tak jsem byla v nemocnici 5 dní a do dnes jsem si nevzpomněla co se stalo, ale jsem v pořádku. Tak dcerka také bude v pohodě, ale chce to čas. Držte se!!!
I všem ostatním přeji hodně zdraví :-)

31. 01. 2020 18:47

Jani, dobre, ze jste ji prevezli a preji rychlé zotaveni :-)

31. 01. 2020 18:42

Ajan, i s Macaticí zdravíme a přejeme brzké uzdravení.
Muri, vám s mamkou taky hodně štěstí a energie.

31. 01. 2020 18:30

ajanka: to je dobře, že je v pořádku a můžeš si ji vzít domů.

31. 01. 2020 17:51

Děvčata moc děkuji za vaše slova :-) , dcerku můžeme zítra odvést domů :-). Už se z otřesu mozku otřepala, sice si nic z toho nepamatuje, ale to nevadí..... zlomeného nic nemá, všechna vyšetření jsou v pořádku a už dnes žertuje :-). Ještě že existuje taková vymoženost jako je lyžařská přilba, těžko říct jak by to dopadlo, kdyby ji neměla ......a jako že takových lidí se na sjezdovce ještě stále najde dost......:-(.

31. 01. 2020 13:40

Všem polámaným rukám i nohám přeji dobré srůstání a doléčování, proti tomu je pár mých puchýřů nulová záležitost. A všem nemocným brzké uzdravení přeji a do nového měsíce vkročte pravou :-)

31. 01. 2020 11:38

zdrhla: Nebyla pletená, originál z vlny jsem myslela z tlusté vlněné látky :-), něco co vypadá podobně jako filc.

31. 01. 2020 10:10

Ajanko, přeju, ať je dcera zase brzy v pořádku, totéž všem zraněným ... já mám teď nemocnou maminku, tak tu teď budu asi méně často ...

31. 01. 2020 08:42

Ajanko, moc a moc držím pěsti, aby byla dcera brzy fit a mohla v klidu k maturitě. Mě kdysi přivezli syna z lyžáku až domů s nohou v sádře. pochlapili se pořadatelé...
nevzdávat se, vychytávku jsem viděla v jakémsi krámu /Pepco, KIK?/. Bylo to ale jenom šál kolem krku s packama z nějaké hmoty jako jsou bábovky apod. Mě by pletená přes břicho s ohledem na zákon schválnosti určitě od plynové plotýnky vzplála.
děvčata, utíká to jako voda a měsíc je fuč. tak i já vám přeju "lepší zítřky" a hlavně zdraví všem

31. 01. 2020 07:48

ajanka: doufám, že bude dcera v pořádku a máš u lepší péči.
coumba: na Lukáška myslím, aby mu to příští týden dobře dopadlo.
Všem ostatním "raněným" přeji brzké uzdravení.

31. 01. 2020 07:23

Holky popálené, ručky a nohy zlámané, tak ať únor přinese zlepšení. Vkročme do něj tou správnou nohou.

31. 01. 2020 00:01

Stáňo, jak tě znám, s chňapkou šálou se nám brzy pochlubíš. Jani, přeju pevné nervy a dcerce rychlé uzdravení. Evi, malé bolesti nás čas od času potkají. A jak já říkám, pofoukat a jako náplast třeba malou radost.

30. 01. 2020 22:21

Dnes jsme se občerstvili kávičkou a Danuška nám k tomu donesla rýžový nákyp.

30. 01. 2020 21:29

Ajanko, to teda dcerce nepřeji, hlavně ať je brzy v pořádku. Mě zase nepotěšila zpráva o Lukešově zlomené ruce. Před týdnem mu jí doktor narovnal a teď se mu to nějak nezdá a rozhoduje se, zda nebude muset na operaci, že to není dobré. Uvidí se prý zase za týden, tak teda nevím...

30. 01. 2020 21:25

No to je dneska téma! Taky mám pár jizev od žehličky a trouby a tak. Ono žehlit v kalhotkách také není úplně nejlepší nápad. I rozkydlá hořčice v tašce s nákupem má něco do sebe. Ta chňapka, to je moc dobrý nápad.

30. 01. 2020 21:24

ajanka: Ufff, moc držím palce, aby léčba proběhla bez komplikací.

30. 01. 2020 21:19

Tak dneska od oběda jsem řešila dceru ......volali mi ze školy, že měla na lyžích úraz a je v nemocnici v Bruntále..... a tak jsme se hned uvolnili z práce a jeli za ní......
No a jak už jsme tady kdysi řešili doktory a nemocnice u nás, tak to vzalo rychlý spád, samé problémy, špatná péče, zanedbání péče, atd. Takže podpis reverzu, který jsme si museli vynutit přez primáře oddělení..... Převoz do Olomouce na traumačku, spousta vyšetření. Dojeli jsme po 20.hodině......a mám toho všeho plné zuby.....

30. 01. 2020 21:14

nevzdávat se: to je tedy velice chytrý nápad a inspirace, zkusím něco podobného vyrobit, díky.

30. 01. 2020 21:06

Holky, dcera mi v neděli ukazovala na Skype "dárek", který dostala od kamarádky ze Švédska a vychvalovala ho do nebes, jak je úžasně praktický. Byla to speciální chňapka. Měla tvar dlouhé šály ( rozměry asi jako pánská šála ) a oba konce byly dvojité a tvořily jako hlubokou kapsu. Do těch kapes se vsunou ruce, máte je tam zabořené až po lokty a břicho vám chrání ten šál mezi kapsami. Originál byl ze silnější vlny, ale funkční by byl určitě středně silný filc nebo jiný vhodný zateplený materiál. Nevím, jestli jsem to popsala srozumitelně, ale vlastně to fungovalo podobně, jako když se malým dětem dávaly rukavičky na šňůrku. Jen tady to nejsou rukavičky, ale "pytlíky" až k loktům a nejsou spojeny šňůrkou, ale pruhem látky a ten pruh se nedává za krk, ale chrání Vám břicho při vyndavání pekáče z trouby. Líbilo se mi to, asi si to ušiju :-).

30. 01. 2020 19:53

Děvčata to jsou teda zážitky :-))) Jeden lepší než druhý.
S tím sušením jste připomněly historku. Když mně bylo 18 let tak jsem jela na kole z práce a v tašce nákup na víkend a 4 mléka v sáčku. Frajerka na novém kole a zapomněla jsem, že nemohu brzdit šlapkami, ale brzdy jsou na řidítkách. Vjela jsem do křižovatky a srazil mě pán na pionýru. Já si nic nepamatuji, měla jsem silný otřes mozku, ale v nemocnice lékaři nemohli pochopit jak vypadám. Vše jsem měla na sobě napatlaný a vymáchaná ve 4 litrech mléka.

30. 01. 2020 17:28

zdrhla : taky dobrýýý :-)

30. 01. 2020 15:17

sifaka.Tak občanku?Připomněla jsi mi hodně dávnou historku ze stáže v Montpellier,kdy jsem si o jednom víkendu vyjela za známými do Toulonu.ještě předtím jsem zaběhla do Mekáče(poprvé v životě)a koupila si Fantu v kelímku.Pěkně jsem se ve vlaku usadila,spokojenost do té chvíle,než jsem se chtěla napít....fanta udělala své,nejenom vše mokré,ale především jsem pas,tak to bylo dílo.U známých se pak sušil celý víkend v koupelně na šňůře a já stejně do konce stáže měla obavy,zda mě vůbec pustí na hranicích.Vše dopadlo dobře,ale toto jsem nezapomněla.A ke všemu jsem ještě z Montpellier jela do Toulonu zadarmo,netušila jsem,že se jízdenka v den jízdy má orazítkovat a tak jsem si v klidu cestovala.Žádný průvodčí během mé cesty nepřišel,což bylo mé štěstí!,zjistili jsme mou jízdu zdarma až u známých,kteří se mne ptali,kolik jsem platila a moc se podivovali,že jsem si jela bez razítka.

30. 01. 2020 15:06

Tyjo martashi !………ty mít urazovou pojistku, tak jsme co chvila v cukrárně:-)))

Joo zdrhla, taky dobrý:-)) a morušová šťáva( silně pracující) v batohu nad sedačkou ve vlaku!………:-o

30. 01. 2020 14:59

Děvčata díky za rady. Panthenol je super a chladicí polštářky v pohotovosti v lednici mám pořád připravené. Taky obsah listů tlustice hodně pomáhá . Můj největší "úspěch" v pořizování popálenin byl ,když jsem s chňapkami vyndala pekáč z trouby , otočila maso (a na to si sundala chňapky) čapla pekáč do teplejch a vrátila ho do trouby a o okraj trouby si ještě připálila předloktí. To jsem mohla obkreslovat všechny svatý, kdybych měla v čím udržet tužku.

30. 01. 2020 14:36

sifaka a banán v batohu na zádech a posezení v busu znáš????
martashi o popáleninách bych mohla vyprávět - vystačím si se žehličkou, troubou, horkým hrncem, pekáčem plným masa a horkým tukem …. panthenol ve spray a ledová voda to jistí

30. 01. 2020 13:18

Martashi: kašli na to, dortík není zdravý:-) Popáleniny bolí, to je fakt. Přiloź jitrocel, aloe nebo panthenol. Ale to ty určitě znáš, že jo:-)

30. 01. 2020 13:03

Zdrhla: tož to buď ráda, že nemusíš sušit občanku, jak já kdysi v minulém stoletī, kdy mi bus skřípnul mezi dveře kabelku a já v ní měla termix !…:-0

30. 01. 2020 12:48

Já mám dnes asi " den blbec", od rána naco sáhnu to buď vyliju,rozsypu nebo se alespoň
připálím o hrnec nebo o pánev. Měla jsem naplánováno upéct korpus na dortík pro Nelinku k svátku, ale po všech dnešních karambolech to asi odložím na zítra :-)

30. 01. 2020 11:41

zdrhla: taky dobrá historka, když se daří tak se daří.

30. 01. 2020 11:32

IrenkoM, taky mám radost, že historku píšeš s humorem. přidávám svou dnešní blbinku /jak se asi má Zatvik?/. Na celé dopolko vypnuli proud, tak jsem si při nákupu koupila v automatu "kafe s sebou", abych mohla posnídat. Bohužel, když jsem se přiblížila k domu, zjistila jsem, že nemám klíče. Zůstaly za dveřmi a tak jsem popíjela v parku na lavičce a čekala asi hodinu na muže, aby mě vysvobodil. ALE, protože kelímek zpočátku pálil, postavila jsem ho do kabelky. No a teď suším pouzdro na brýle, diář i vnitřek kabelky

30. 01. 2020 08:34

Zase mne přepadl moribundus v podobě bolesti v krku. Od začátku roku už po třetí, takže zábaly, kloktání a odpočívat......kde jen ty soudruzi z NDR udělali chybu ?????

30. 01. 2020 07:42

IrenaM: au au foukám na bolístky, humor tě neopustil tak dobrý.

30. 01. 2020 07:32

Ahoj děvčata, hlásím, že žiju , dík za ohlasy :-)

30. 01. 2020 03:30

Evi řepa se sice blbě pere ale Iren ji nakonec přeprala, když měla rozbité i sklenice :-))

30. 01. 2020 00:33

Irenko, tenhle pád dopadl dobře. Kéž by všechny končily také tak. Jani vítej a ať je Ti s námi dobře

29. 01. 2020 22:36

Irenko, hlavně že sis nic nepolámala. A červená řepa se dost blbě pere, co?

29. 01. 2020 21:41

Irenko, nepřeju Ti to, ale smála jsem se opravdu od srdce :-).

29. 01. 2020 19:58

Irenko tak to jsi mě pobavila :-) Dovedu si to živě představit, hlavní je, že jsi v pořádku.

29. 01. 2020 18:57

Irenko: tak hlavně že ty jsi v pořádku :-). Věřím že se po tom nejhorším otřesu vztekne asi každý a po ohledání místa, že za to může schodek, si asi zanadává o to víc....

29. 01. 2020 17:42

ano Táňo, presne jsk píšeš, nejdrív vztek a pak smích :-)

29. 01. 2020 17:12

IrenaM.To Ti tedy vůbec nezávidím,vypadá to jako úsměvná historka,ale v ten moment jsi k "radosti" měla asi hodně daleko.Teď se všemu zasměješ,a to je dobře,vždyť smích léčí........

29. 01. 2020 17:12

IrenaM.To Ti tedy vůbec nezávidím,vypadá to jako úsměvná historka,ale v ten moment jsi k "radosti" měla asi hodně daleko.Teď se všemu zasměješ,a to je dobře,vždyť smích léčí........

29. 01. 2020 13:42

Hančo, já prachsproste zakopla o schodek :-) to jsem zapomnela napsat.

29. 01. 2020 13:29

Teda Iren, ta tvoje příhoda mi taky pomohla lépe na WC :-))).......asi mám “kurs rychlého čtení”, neb jsem četla:povlečení-dárek-řepa, a věděla jsem co se stane!!! Sice jsem nevěděla jak, když není náledí, ale bylo mi to jasné. ......ty a sprosťárny??…to teda věřím:-) No tak hlavně že ti nevolali záchranku!……jak jsi byla od šťávičky.
Naštěstí jinak jsi nehodu přežila bez úhony a loket na večer namazat:-)

29. 01. 2020 13:25

Jano, vítej mezi STOBáky, ať se ti daří a mezi námi líbí.

29. 01. 2020 12:55

Ahoj holky, osvěžte se mojí dnešní příhodou :-))
V polední pauze jsem běžela vyzvednou z úloženky dárek pro vnučku, ložní povlečení do postele a pak honem do zdravé výživy pro šťávu z červené řepy, mám ji ráda, pomáhá mi lépe na WC, tak rovnou dvě lahve, no a jak jdu z obchodu v jedné ruce tašku, v druhé peněženku, kterou si chci schovat, najednou prásk ležím na zemi jak žaba a samozřejmě láhve se šťávou se rozbily, taška hned promočená a v ní dárek ?? naštěstí zabalený v igelitu přežil bez úhony uff tak to jsem si oddechla jako první a pak kontrola kolen, kalhoty dobrý ale kolena odřená a naražený loket a ruce červené až po zápěstí od té štávy, jak jsem se snažila papírovýma ubrouskama vše otřít.
Teď už se tomu směju ale v první moment lítaly povětřím sprostá slova.
Potěšil mě zájem kolemjdoucích žen a snaha pomoci :-)

V kině jsem byla také na Příliš osobní známost a u mě to má průměr.

29. 01. 2020 11:52

Ahoj jsem tu poprvé,tak se přidávám ..mě udělalo radost to ,že jsem zde a pomalu si prohlížím StobKlub.

28. 01. 2020 23:22

Dnes jsem se osvěžila šitím, malé farmy. Jsem spokojená kolik jsem toho ušila.

28. 01. 2020 23:02

Kino nebylo špatný - stejný film jako masa55

28. 01. 2020 22:00

Mám ráda stromy a celou přírodu. V mém foťáku by se záběrů stromů našlo hodně. Často si i nějaký ten listnáč obejmu:-)

28. 01. 2020 20:40

pohybuju se hodně v přírodě a občas mám čas se zastavit a rozhlédnout kolem sebe. I v šedi letošní zimy mne oslovuje krása stromů. Už jste si někdy všimli jejich větvoví? Krajky jejich korun proti obloze nebo nasvícené měsícem? Při tom pohledu mne napadá jediné. Stromy života. Jeden takový bych ráda nosila.

28. 01. 2020 18:51

Masa: viděla jsem kousek ukázky na tento film a hlavně četla nějaké komentáře a opravdu asi bude stát za podívání. Možná si zajdu do kina po delší době :-).

28. 01. 2020 18:49

Děvčata , moc děkuji.
Dnes opět šedo a tak jsem se osvěžila svižnou chůzí z práce na nákup, hezky mi to pročistilo hlavu po tom náročném dnu :-).

28. 01. 2020 16:13

Oprava : je to Příliš osobní známost,

28. 01. 2020 14:44

ajanka.Také blahopřeji,je radost mít takového syna,ať se mu stále daří.
Masa55.Jsem ráda,že vidím názor na tento film a jakmile bude příležitost,ráda se na něj podívám.

28. 01. 2020 09:39

ajanka, to potěší, dostala jsem v sobotu taky takovou zprávu od dcery, dělala zkoušky ze srdce a oběhového systému.
Jinak jsem byla v kině na : Přiliš osobní příběh. Pěkný, stojí za to ho vidět a výkon T.Dykové byla naprostá bomba a to nebyla hlavní role....

28. 01. 2020 06:09

ajanka: Velká gratulace Tvému synovi :-).
Včerejší dopolední procházka se psy byla po dlouhé době zase na sluníčku, to bylo moc příjemné.

27. 01. 2020 18:57

Dnes jsem se osvěžovala prací a taky výbornou zprávou od syna, že už má hotové všechny zkoušky :-).

26. 01. 2020 23:49

Tak jsem zatím stihla zkouknout první díl prostřena, docela mě to oslovilo
Podívám se i na ty další. A ještě něco z jiného soudku: konečně jsme s vnoučaty odstrojili vánoční stromeček. Neopadaval, ani manželovi neprekazel, tak jsme si ho užívali letos dlouho.

26. 01. 2020 20:25

tkoskubova: Jasně, že ta TV byla jen kvůli podpoře Ivy Málkové, žádný benefit za to nebyl, i to latté z automatu jsme si museli koupit (byť, pravda, za cenu lidovou - 12 Kč) Výslovně jsem jí psala, že jedině v případě, že se jí nepřihlásí dostatek lidí.
Ono odejít uprostřed pořadu se dost dobře nedalo. No, a taky, že jsem to měla blízko.

26. 01. 2020 17:36

Dodívala jsem páteční díl a asi tento výživový směr vystihuje i mne :-).
Máte pravdu, že tyto díly byly vstřícné bez taktizování, takto bych si představovala i běžné díly, potom by se na to dalo dívat častěji :-).

26. 01. 2020 17:09

Na vaření jsem se dívala, opravdu kdyby se k sobě tak chovali všichni , jako tato pětka , dalo by se na to koukat častěji. Něco se mi líbí víc, něco by jsem nemusela. Dnes se osvěžím dvojkou červeného.

26. 01. 2020 13:39

Macatice.Děkuji za pobavení!Zasmála jsem se nad Tvým komentářem o siface.A co se týká pořadu s p.Jílkovou,tak jsi dobrá,žes vydržela až do konce....předpokládám,že to bylo hlavně kvůli podpoře Ivy Málkové

26. 01. 2020 07:56

Jupiii, Macek žije!... Noo jist to jde, ale řešit je to nanic.

Chudák Jílková, vybrala si blbý job :-(

26. 01. 2020 03:32

Tak se tady po nějaké době zase po práci osvěžuju... :-)

Sifaka: Jídlo že je pro tebe otrava a záškodník? He, a kdo se tak v Řecku rozplýval nad grilovanou chobotnicí\'? A kdo pomlaskával nad svým v životě prvním stifadem tamtéž? A kdopak je to na jedné z dalších fotek v reportáži o tom našem velkém putování, jak se vrhá na gyros na balkonku v hotýlku v Argostoli? A neříkej, že tě budu muset poslední lednový den přemlouvat na polední menu v Delphi! No, ale jestli nechceš, zajdu si tam klidně sama :-)

A koukám, že jstesi našly novou zábavu :-)
Já jsem se konečně mrkla na tu šou s Jílkovou. Mám dojem, že zvukař zapracoval, aby to bylo skousnutelnější. Na živo ve studiu mi připadalo, že toho přeřvávání se navzájem, až nikdo nemohl rozumět nikomu, bylo daleko víc. Zvukaž asi vypíchl jeden mikrofon a ty ostatní trochu odstínil, takže aspoň jednomu bylo rozumět.

A mimochodem, dnes jsem se dočetla, že v rámci Trilobitů Jílková dostala anticenu Zlatý citron.

25. 01. 2020 18:00

Krásné odpoledne plné vnoučátek a oslavování narozenin.

25. 01. 2020 17:50

Dnes mě osvěžila krásná dlouhá procházka s kamarády a pejskem :-)

25. 01. 2020 16:06

Dnes osvěžení v podobě poobědového šlofíka :-).

25. 01. 2020 15:45

Veve: až bude chvilka zkusím prohledat. Teď jsem vyexpedovala vnoučata, projdu se s pejskem, pak trošku poklidit, hodit se do gala a jde se plesat:-)

25. 01. 2020 15:42

Na Prostřeno jsem se dívala celý týden s výjimkou včerejška,to zhlédnu dnes(díky 02 mám možnost zpětného prohlížení,což mi vyhovuje především v zimě,kdy běží najednou sportovních pořadů).Také se mi líbily recepty od zúčastněných.

25. 01. 2020 11:48

Hani, pokud potřebuješ recepty pro ještěry, mrkni do jídelního lístku MŠ Zvonková a pokud tě tam nějaké jídlo osloví, dodám recept. Našim dětem - jsou jako Tvoji ještěři u nás chutná ...

25. 01. 2020 09:25

Mám radost z Kristýnky, včera byla u mne a ukazovala jsem ji Sebekoučink, moc se jí to líbilo.Tak doufám , že na něj taky naskočí.....
Já ,když už jsem na sebekoučinku, tak si pokračuji na odvážování všech mých jídel , co běžně denně vařím. Mám založenou moji kuchařku a vše si tam zapisuji. Dnes mi přibude Haše a ovocný koláč.

25. 01. 2020 07:59

Prostřeno jsem sledovala a jak píše Hanka, ten dezert vypadal skvěle :-) Celý týden se mi líbil :-)
Evi, prostřeno si můžeš najít na netu a kouknout se.

24. 01. 2020 23:11

Já zase nestihla ani kousek prostřena. V kuchyni nám přestala jít televize a v obýváku ji okupovali pánové. Docela mě to mrzí, když tu čtu vaše kladné ohlasy.

24. 01. 2020 20:29

Sice jsem dnes prostřeno stihla jen na posledních 15 minut a zrovna to byl dezert, který tady Sifaka opěvuje :-), ten opravdu vypadal opravdu mňamózně :-).
Jinak k té celerové rýži - tak to by jsem ani neochutnala.....

Muri: máš pravdu že luštěniny vařit pro jednoho je k ničemu, ale zase na druhou stranu je spousta receptů, kde zbytek využiješ a rodina to ani nepozná :-). Třeba brownies z fazolí nemá chybu, nebo i třeba luštěninová pomazánka nebo salát. Vymyslet se dá cokoliv, horší asi je, jak píšeš, že je můžeš jen v omezeném množství......

24. 01. 2020 20:17

Dnes posezení s přáteli u společné večeře. Moc příjemné to bylo :-).

24. 01. 2020 20:06

Ale kdepák Jiři, že je pro mne jídlo otrava a záškodník, to je tady známo a nic se na tom nezměnilo:-) Jen mne hodně zajímají a baví lidi, které zajímá jak se chovat k Zemi aby nám ještě dlouho vydržela ale přitom svoje názory neprosazují přes mrtvoly. Takže po posledních stresující dnech bylo pro mne Prostřeno osvěžením mysli a taky mne osvěžila přízeň zdejších osadníků, kteří usedli k “bedně” abychom si sdělily názory, ač to jinak nemají ve zvyku. A hlavně je to inspirace pro maminku ještěrek-starou ještěřici. Takže máme další témata k rozhovorům, jakže ty ještěrky nacpat aby byly zdravé a chytré:-)...........fuj to jsem se rozepsala :-)))

24. 01. 2020 19:55

Teda Hani, Ty mne udivuješ. Zdá se, že se z Tebe stává úplný supergurmán a nebo jsi jenom klamala tělem?

24. 01. 2020 19:32

Dnes jsem tu k Prostřenu asi první, dnešní díl taky moc hezký a ta mlaďoška tam ani neměla tak hustokrutě klíčků. A ten dezert, ten teda musel bejt ňamkózní:-)

24. 01. 2020 10:37

Hanko, díky za tip na stránky "jimejinak", vím že existují, dostala jsem se k nim v době, kdy pomáhali organizovat promítání dokumentů o jídle a přírodě, přirozeném hospodaření na půdě a tak (dokumenty to byly moc zajímavé) ... co se luštěnin týče, tak na soju mám taky alergii, ostatní luštěniny můžu ale jen občas, jinak mi nedělají dobře ... a když nikdo jiný v rodině luštěniny nejí, tak se mi prostě nechce vařit něco, co ani netuším jak chutná a část bych ještě musela potom někde udat ... ale paní Eva se mi opravdu líbí moc :-)

23. 01. 2020 21:37

Dnes jsme s pejsky vyrazili až v podvečer. Kolenu Vámi doporučovaný odpočinek opravdu prospěl.Udělalo se docela hezky, šli jsme pomalinku a bylo to fajn.

23. 01. 2020 20:43

Dnes mne potkalo pár nepříjemností a tak relaxuju u počítače čtením vašich příspěvků ...

23. 01. 2020 19:13

Mne tedy zaujala ta celerová rýže. To asi vyzkouším. Líbí se mi jejich bydlení, jak mají všichni normální figuru ač neměli vždy, a jak jsou v pohodě. Na tom je jasné vidět to co se říká i na STOBu-že každý si musí najít cestu, která mu vyhovuje dlouhodobě. Asi se budu muset naučit tu dýñovou polévku, když ji všichni tak chválí.

23. 01. 2020 18:58

Dnes v prostřenu paní na nízkosacharidové stravě. Jídelníček opět pestrý, ale asi by mi nechutnalo :-(. Snad jen ty kytičky, bylinky a naklíčená semínka s tím by jsem problém neměla......

23. 01. 2020 18:17

konečne byl u náš sluníčkový den a probehlo dobití baterek behem cesty z prace :-)

23. 01. 2020 15:23

Zatím jsem viděla první dva díly, paní Eva se mi moc líbila, ráda bych ta jídla ochutnala, ale doma bych takhle vařit nemohla, manžel by to nejedl a syn má alergii na luštěniny. A je fajn, že se soutěžící k sobě chovají slušně, tak asi zkouknu i zbylé díly (kdysi jsem pořad pravidelně sledovala a právě nehezké chování mnohých mne odradilo)

23. 01. 2020 14:10

Včerejší Prostřeno bylo také zajímavé,líbila se mi hostitelka,která nahlíží na jídlo a vůbec celkový životní styl s nadhledem,je vidět,že to má v hlavě srovnané.

23. 01. 2020 09:09

Koukala jsem na prostřeno, ale jen díky vám. Jinak pořad nesleduji. Paní Eva se mi moc líbila, ale takový styl by mi u nás doma asi neprošel, ale něco jim do jídla propašuji a ani to nepoznají :-) Slečna co byla včera shodila 40 kg a změnila stravu, to byla zajímavé. Jinak by mi vše chutnalo :-) Líbí se mi, že jsou k sobě slušní a je vidět, že o stravě něco vědí.

22. 01. 2020 21:11

Dnes jsem kousek viděla a myslím, že by mi tam chutnalo. Líbí se mi, že jsou účinkující k sobě slušní. Takhle by se mi ten pořad i líbil.

22. 01. 2020 20:52

Sifaka: taky se mi líbí, že nikomu nic nevnucují, všichni se snaží alespoň ochutnat. To by si někteří běžní účinkující mohli vzít příklad.....
Ale je pravda, že třeba zrovna dnešní recepty pro mě nebyly žádnou novinkou, občas je pro sebe udělám, ale rodina musí mít něco jiného..... Jedině teda ten mrkvový dort, bych zrovna takový nemusela. Už jsem mrkvový dort dělala z jiných surovin, ale teda nějak mě nenadchl.....

22. 01. 2020 20:08

Dnes jsem se osvěžila skvělým posezením s bývalými spolupracovnicemi, moc jsme si to užily.

22. 01. 2020 19:37

:-)) neboj Ajan, zítra by možná mohl být losos, jestli jsem pochopila dobře ukázky. Mně se hodně líbil ten mrkvový dezert bez cukru a taky to vypadá, že každý z nich nějak o jídle přemýšlí a to se mi líbí. V něčem se shodnou, v něčem ne ale nijak to neprosazují. Naštěstí jim udělali spešl díl, jsou sebraní z různých měst, jinak zbytek během roku-někteří by je asi utloukli čepicemi :-/
Pohodové podívání. Jenže to není žádná zákulisně piklická show :-))

22. 01. 2020 19:09

Dnes jsem už na další díl koukla :-). Jídlo opět bez masé, ne že by mi to moc vadilo, bylo přece nahrazeno sýrem,čočkou v hlavním chodu a cizrnou ,tvarohem v předkrmu :-).
Slečna odložila za 1,5 roku 40 kg, bohužel tedy dodala že jedla hodně málo a že se dopracovala k poruše příjmu potravy......naštěstí poslechla signály svého těla a pokorně se vrátila ke zdravé stravě ze základních surovin.

21. 01. 2020 22:21

Koukám, že mi něco uniklo. Na prostřeno se občas divam. Tento týden zatím ne. Zítra se musím kouknout.

21. 01. 2020 21:04

Vybrala jsem si mezi STOBáckými recepty bábovku z červené řepy a moc nám chutnala. Zítra je v plánu pohanková paštika.

21. 01. 2020 20:45

také me dnesní diĺ neoslovil, zítra to bude zajímavejší

21. 01. 2020 20:10

Ani já na PROSTŘENO nekoukám. Při mé profesi si potřebuju od vaření občas oddechnout ...

21. 01. 2020 19:16

Dnes v prostřenu jídlo pro kulturisty, ale i přez to, bych tohle jídlo uvítala raději než třeba to včerejší..... myslím že i zítra bude pro nás zajímavější, jelikož slečna co bude vařit díky hlídání kalorií výrazně zhubla. Tak jsem spíše zvědavá na ni :-).

21. 01. 2020 16:44

Taky se nedívám pravidelně. Upozornila mne sestra "masařka", že je v šoku, co se dá uvařit bez masa. Tak jsem doma skočila na webovky a pročetla profily a komentáře pod nimi. Celý tento týden bude ozdravný a pro nás určitě zajímavý. Myslím že bude na co koukat. Bydlení a kuchyň té paní včera, moc hezké. Mamka bojkotuje Ulici, tak když budu u ní, určitě se podívám na všechny.

21. 01. 2020 16:22

Na Prostřerno se dívám pravidelně,jednak kvůli receptům, a pak mne zajímá jednání zúčastněných.Taktika některých je podivuhodná,tak jako v běžném životě i zde se to projevuje.Včerejší hostitelka byla úžasná,její recepty byly překvapivé a lákavé.

21. 01. 2020 15:22

O tom pořadu jsem věděla, ale na TV nekoukám, tak jsem zapomněla, možná příležitostně ze zvědavosti kouknu ... díky za tip :-)

21. 01. 2020 11:47

Na prostřeno jsem koukla a zrovna bylo zajímavé.

21. 01. 2020 11:42

Prostřeno nesleduji, ale zkusím udělat výjimku, svedly jste mě :-)

21. 01. 2020 09:39

Já na Prostřeno nekoukám, ale naladily jste mne, tak si to pustím zpětně.....

20. 01. 2020 19:31

Ajan, já teprve koukat budu, tak jsem zvědavá akorát jsem si o soutěžící přečetla profil a byly tam věci které se mi líbily a které bych ráda aby přijala za své matka ještěrek-mladá ještěrová:-)
Asi tento týden zkusím přeorganizovat, abych se mohla dívat na ostatní. Pravda, ty názvy jídel byly poněkud krkolomné ale přístup k vaření-jak píšeš- ok:-) Dík za názor.

20. 01. 2020 19:17

Sifaka: při cvičení jsem koukla na začátek i když úplný začátek jsem nestihla..... Recepty asi zajímavé, ale tohle by nebyl můj styl a rodina by to asi ani nejedla..... řekla by jsem, že všeho s mírou a tady toho bylo na můj vkus už moc. Jako vaření ze základních potravin supr, ale jinak za mě tohle ne.....

20. 01. 2020 19:04

Dneska mne krutě bolí koleno a to zrovna dvakrát osvěžující není. Tak snad to, že dneškem bylo uzavřeno manželovo dlouhodobé řešení problému se zuby. Tak musím zaklepat, alespoň tohle je, zdá se, na dobré cestě :-).

20. 01. 2020 19:00

jé já to prošvihla a chtela jsem se koukat, sleduju tu pani co dnes varila na FB na strance jíme jinak

20. 01. 2020 18:36

Děcka, kdo nekouká, zkuste mimořádně tento týden mrknout na Prostřeno. Vypadá to zajímavě, tedy aspoň dnes. A pak to eventuálně probereme, kdyby něco.

20. 01. 2020 17:57

Ač v Karlovarském kraji probíhá Zimní Olympiáda dětí a mládeže,tak sníh vůbec nepadá.Díky velkému úsilí pořadatelů se podařilo připravit podmínky pro alpské a také běžecké lyžování...včera jim za při slavnostním zahájení děkoval i předseda ČOV pan Kejval.Dnes bylo sluníčko,spíše jarní než zimní.

20. 01. 2020 13:02

U nás je bílo a má mrznout tak si ještě užijeme klouzavou chůzi do práce až ten mokrý sníh zmrzne. Pohled z okna je pěkný.

20. 01. 2020 10:40

Včera jsme se osvěžili dlouhou procházkou lesem, jen škoda, že ta trocha sněhu, co spadla v sobotu, mezitím roztála ...

20. 01. 2020 09:13

sifaka, tak zatím běhá, přímo lítá, hrabe a když se zastavím , tak na mne štěká ať nezdržuji.Boule roste, už ji neschovají ani chlupy, ale na ní neni zatím nic poznat.Tak jí ten pohyb ráda dopřeju, ona ho miluje.....

19. 01. 2020 20:18

Můj polední klid byl na stopě. Bet byla natěšená a to se nelíbilo mým zádům ale daly jsme to

19. 01. 2020 18:41

Dnešní den byl válecí, přesně odpovídající počasí :-)

19. 01. 2020 18:29

Mírnější procházkou jsem dokráčela do KV Areny,kde se konalo slavnostní zahájení IX.Zimní Olympiády dětí a mládeže,hezky jsem se venku provětrala.

19. 01. 2020 17:58

Děvčata tak jsem si i já dnes po obědě a procházce zdřímla.

19. 01. 2020 17:53

Osvěžení v podobě odpoledního šlofíku :-). Poté následovala opět ajina a pro Sifaka: nejsem masochistka, jen je to nutnost .....

19. 01. 2020 16:36

Ajan-osvěžení angličtinou?......masochistko! :-o :-))

Mášo, šetři si tu hafušu. :-o.....bych ti doporučila KRATŠÍ výšlap. Umrzlo asi není nic moc pro maroda, ne? :-/

19. 01. 2020 14:53

Po obědě a odjezdu návštěvy jsem si dopřála polední klid a vůbec to nebylo špatné :-).

19. 01. 2020 09:55

Tak tady tak sedím a přemýšlím co budu dělat, jestli pojedu plavat, nebo na delší výšlap s Džínou, je totiž pěkně umrzlo a lehce pocukrováno sněhem a svítí sluníčko......

18. 01. 2020 21:34

Mě dnes osvěžila krásná zasněžená procházka.

18. 01. 2020 20:19

Ráno to pěkně klouzalo a tak jsem trochu osvěžovala byt. I tak lze nazvat úklid ...

18. 01. 2020 19:32

Dnes mě osvěžuje náš Vendelín :-))) Celý den s vnoučkem v pohybu :-)

18. 01. 2020 18:04

Dnes celková únava, ale včrejší večer stál za to :-).Dospávat budu až v noci. Osvěžení čajem a angličtinou :-)

18. 01. 2020 16:15

Dnes trávím čas na sportovišti,ne aktivně, nýbrž jako divák.Zavítala jsem do svého bývalého "domova", sportovní haly,kde jsem kdysi trávila většinu svého volného času.Dnes jsem tu jako fanoušek a osvěžuji si vzpomínky.

18. 01. 2020 13:02

Ráno jsme vyrazili s pejsky o dost dřív, než obvykle. Bylo to ověžující, mysleli jsme, že bude větší zima :-).

18. 01. 2020 10:09

Děvčata včera to bylo prima a společný tanec Řek Zorba ( který jsem je naučila ) se povedl a vydržely jsem ho až do konce.....Perfektní odreágování....další disco bude 7.3....oslavíme si MDŽ..

18. 01. 2020 09:52

Věrko, máme to stejné, karimatka aby autíčko jezdilo, jsem v Semilech a tady mám všude koberce a po těch auto nejede. Dlouho u jedné hry nevydrží je ještě malej a tak všechno opatlaný,

17. 01. 2020 23:50

Dnes jsem byla hodně osvěžená studeným větrem už po cestě z práce, ale překonala jsem se, přidala šálu a rukavice a vodítko a přece jen vyrazila ještě na procházku. A za odměnu jsem se večer osvěžila svařákem.

17. 01. 2020 22:04

ajanka: Tancuj, tancuj, vykrúpcaj...!
Užij si to!

17. 01. 2020 22:03

Osvěžení hlavně tancem :-), právě si užívám zaslouženou pauzu :-).

17. 01. 2020 22:01

Jirina55: Předpokládám, že operace má odklad, protože se bez ní obejdeš a není nutná, ne proto, že bys ji nepřežila :-)
Myslím, že s výsledkem můžeš být spokojená. Nějak mi ten tvůj "příchod" na kardiologii připomněl, jak jsem jednou v předvečer plánované operace přiběhla do nemocnice s jazykem na vestrě a štosem papírů v podpaží (jo, to bylo v době, kdy můj pracovní počítař zabíral místo asi tří pracovních stolů a přilehlé knihovny, takže žádný notebook jako dneska), načež po večeři (kterou jsem před narkózou a břišní operací samozřejmě nedostala) mi sestra vnucovala prášky na spaní. "Jaký prášky, jaký spaní? Vyspím se zítra, teď ještě musím dodělat tyhle korektury..."

17. 01. 2020 20:23

Dnes mě osvěžil vnouček. Nemusím nic dělat a hraji si s autíčky. Z mé karimatky na cvičení udělal dálnici a jezdíme tam a zpět :-)
Jiřinko, přeji hodně zdravíčka a dobré výsledky u lékaře.

17. 01. 2020 19:55

I tady díky za podporu. Už jednou jsem řešila otázku zda žít tak jak jsem zvyklá, tedy na plný plyn (a možná krátce), nebo zda z mého pohledu dlouho přežívat. Od té doby uplynulo 30 let, která jsem prožila na plný plyn. neumím přežívat. Tak hurá do toho ...

17. 01. 2020 18:29

U nás sice sluníčko na chvilku vykouklo, ale fučí ledový vítr.
Mě osvěžila dnes masáž.
Jiřina55: Přeji hodně zdraví a stále dobré výsledky u lékaře.

17. 01. 2020 18:24

U nás to ráno vypadalo na "pěkný humáč" a předpověď počasí to potvrzovala. V deset se ale mlha zvedla a vylezlo sluníčko. Ze začátku nesměle, sousedka se dokonce domnívala, že to musí být Měsíc :-). Přes poledne ale bylo moc hezky, i když chladno.

17. 01. 2020 15:43

Sluníčko je někde schované,asi si řeklo,že už svítilo dva dny a že nás osvěžilo dostatečně.Mně osobně to tedy nestačí,ale vykouzlit si ho nedokážu,jedině v mysli,jak to děláváme na józe.

17. 01. 2020 11:32

Jiřinko, když odložili operaci, tak určitě dobrý! .. přeju, ať je to tak i nadále!

17. 01. 2020 09:48

Sluníčko láká na práci do zahrady, ale jen do té doby než vylezu ven, zhrádka zmrzlá a já během chvilky taky :-), Takže nejlepší je vyrazit na procházku :-)
Jirina55: tak to je dobře,že zatím není zákrok nutný, hlavně se nepřetěžuj , přeji zdravíčko.

17. 01. 2020 06:29

Jirina55: Hlavně se opatruj a poslouchej lékaře :-). Přeji, ať zdraví slouží.

16. 01. 2020 23:00

Stále krásné počasí, mám chuť dělat na zahradě, ale je to stále blátivé. Krtci rejou jako o život, tak když proběhne pes je tak akorát do vany.

16. 01. 2020 22:00

U nás sice sluníčko vysvitlo, ale v lese bylo úplně umrzlo, žádné bahno, což je fajn, protože Dája bahno a louže přímo miluje. Jiřinko, tak tak ty hodnoty asi nebyly úplně nejhorší, když operace nehrozí,ne?

16. 01. 2020 19:27

No to jsem celá já. Dneska jsem měla jít na kontrolu na kardio. Všechno dobrý dokud nezavolala sestřička, jestli bych nemohla přijít dřív. A tak jsme vyrazila. Doma na stole zůstaly léky, které jsem měla vzít s sebou a na věšáku teplá bunda, kterou nosím, když nejedu autem. Vyrazila jsem jen ve slabé mikině. Pravda, na kardio jsem dorazila ve skvělém čase. Za to moje hodnoty vypadaly jako po zátěžovém testu a pan doktor prohodil něco v tom smyslu, že on potřeboval hodnoty, které mám za normálních okolností. Ale moudře odhadl, že takhle to se mnou asi běžně vypadá ...
Medikaci jsem mu poslala mejlíkem , psa mi nezakázal a operace má další odklad. Dobrý?!

16. 01. 2020 18:56

Konečně jsem se dočkala sluníčka i u nás :-). A tak jsem toho krásného počasí využila a šla z práce dřív :-).

16. 01. 2020 17:44

Dnes je úplné jaro,nádhera.Po sauně jsem se s kamarádkami pěkně prošly a ani se mi nechtělo domů.To zřejmě stále funguje pozdrav od Stáni,moc děkuji.

16. 01. 2020 15:23

Včera ráno, když jsem šla na rehabilitaci, číkala jsem si, že se ochladilo, a to jsem měla zimní bundu. Dneska už je zase tepleji, a už svítí sluníčko.
Tak nevím, tuto zimu jsem vytáhla rukavice snad jen dvakrát nebo třikrát.
Ale čekám, že v únoru ještě nějaký záchvěv zimy přijde, obvykle to tak bývá.

16. 01. 2020 15:02

U nás dnes polojasno, ale nefouká ... dopoledne jsme běhali po úřadech, tak se běhalo hezky :-)

16. 01. 2020 14:25

Procházka s kočárkem opět na sluníčku :-).

16. 01. 2020 09:55

Tady včera i dnes svítí sluníčko..jupííí

16. 01. 2020 07:51

Jiřinko, to bude tím svěžím větříkem a taky nejsme letos moc zvyklé na zimu. Teď nosím čepici, i když je kolem nuly, a to normálně nedělám:-)

16. 01. 2020 04:45

Jiři, tak se cítím i já, co jsem odrostla dětským hrám. U mně je to normální. Ty by ses asi měla nějak poléčit. Všichni víme, ze momentální zima venku není nic moc. Že by aspoň vitamíny?

16. 01. 2020 00:19

Zima je osvěžující až moc. Mám pocit permanentně zmrzlého člověka

15. 01. 2020 22:01

U nás dnes foukalo a ještě bez sluníčka. Trochu mi pomohla terapie prací při úklidu dřeva a pak jsem ještě vytáhla manžela na obchůzku rybníka. Se spaním to mám tak, že večer se mi většinou nechce a mám tendenci zahánět nespavost jídlem. Zato ráno,když se má vstávat do práce, to by se to spalo:-)

15. 01. 2020 20:57

Tak u nás další den bez sluníčka, všem kteří si ho dnes užili, tak jen tiše závidím .... Troška té energie by se mi hodila :-).

15. 01. 2020 18:41

Dnes byl nádherný sluníčkový i když profoukaný den, dopoledne jsme měli návštěvu, ale odpoledne jsme se šli "proskočit"ven. Kafíčko pak mnohem lépe chutnalo.

15. 01. 2020 17:50

Dnes krásný den, nechala jsem šicí stroj odpočívat a alou na větší procházku.

15. 01. 2020 17:06

coumba.To jsme na tom podobně....vůbec nemůžu usnout,do rána se převaluji a když mě to otravuje,tak se zvednu a stojím před lednicí.Pomalu nabírám,co jsem za loňský rok shodila.

15. 01. 2020 17:03

Stáňo,vyčarovala jsi to skvěle.Sluníčko od rána svítila, a i když jsem nebyla venku,tak pohled z okna je velmi příjemný.

15. 01. 2020 13:47

Holky, čaruju, co můžu. U nás opět nádherně a já škemrám, ať sluníčko zasvítí i nad Olomoucí, Karlovými Vary i Vysočinou. Chladno je, to jo, měla jsem teď na miminkovské procházce čepici i palčáky, ale sluníčko svítí ze všech sil :-).
tkoskubova: To je od Tebe milé :-).

15. 01. 2020 10:51

U nás sluníčko svítí, ale od včerejška fouká silný studený vítr ... včera jsme při večerní procházce pěkně vymrzli ... ale osvěžující to bylo :-) ... Evo, jít spát dřív, pokud to jde, je myslím dobrý nápad

15. 01. 2020 09:35

Zima v nedohlednu, jaro je daleko ( i když teploty mu již odpovídají ), povánoční kila se drží....ale děvčata mi se nedáme a depku vyženeme koštětem ven...pryč....daleko.....např. já se moc těším na pátek...bude disco !!!!!

15. 01. 2020 07:53

Hezký den, jestli nedojde ani k nám trošku sluníčka, chci být medvěd:-)))) Chce se mi spát, nic mě nebaví a kdybych usnula, alespoň bych pořád nejedla:-)))

15. 01. 2020 06:14

ajanka: Pokud dnes bude sluníčko, určitě ho pošlu :-). Většinou se ale my dvě na počasí shodneme :-). Olomoucko mívá dost často ( podle toho, co píšeš ) podobné počasí, jako Polabí.

14. 01. 2020 20:49

Dnes mě osvěžila hodinová masáž zad :-)))

14. 01. 2020 20:18

Stáňo, k nám na Moravu to sluníčko pošly prosím taky :-). U nás dnes šedá deka, už několikátý den za sebou :-(. Prý snad zítra má vykouknout, tak se nechám překvapit :-).

14. 01. 2020 18:45

nevzdavatse.Stáni,moc děkuji,sluníčko sice zatím nedorazilo,snad zítra,ale zřejmě i na dálku působí Tvá snaha a dobrota,neboť dnes jsem se cítila moc hezky.Ať i Tobě se daří.

14. 01. 2020 13:41

Opět nádherné počasí. Posílám slunce i na Karlovarsko :-).

14. 01. 2020 09:49

masa55: tak díky dnes na to vyrážíme.

14. 01. 2020 09:08

filipova : jo, líbilo se mi to, měla by to vidět každá týraná žena. A herecký výkon Vilmy Cibulkové byl naprosto špičkový....

13. 01. 2020 23:52

Já jsem dneska ráno totálně zaspala. na rehabilitaci mě muž musel zavézt autem, abych ji stihla, ale dobře to dopadlo. :-)

13. 01. 2020 20:44

Nečekaný krásný večer v indické restauraci,kam jsem vyrazily se spolužačkami ze španělštiny.Úžasná atmosféra,výborné jídlo,skvělá obsluha.

13. 01. 2020 18:37

Dnes jsem se osvěžovala celý den čajem a odpoledne procházkou. Mám klidový režim po odběru krve :-)

13. 01. 2020 18:22

dnes dřívější odchod z pracovního procesu sice na školení, ale i to bylo osvěžující :-).

13. 01. 2020 14:38

Teď povycházková pauza, STOB, kávička, kousek perníku ..., blaho to je :-).

13. 01. 2020 10:24

masa55: písni jak se ti to líbilo, chceme na to jít zítra. KOlega na tom byl a docela se mu to líbilo.

13. 01. 2020 09:01

Dnes jdu se sestrou do kina, nevím přesně jak se ten film jmenuje, ale Saša Rašilov tam má hrát zápornou roli. Tak na něho jsem děsně zvědavá, záporná role mi k němu moc nejde....

12. 01. 2020 20:39

Uklidila jsem už i poslední vánoční výzdobu. Byt je zase mnohem prostornější a s tím jak do něj svítilo sluníčko to bylo moc příjemné.

12. 01. 2020 20:27

Já jsem se osvěžila pohledem na rozkvetlé okno svého bytu i odpoledním pobytem venku

12. 01. 2020 20:05

Dnes jsem se osvěžovala v obchodě,kam jsem si šla vyzvednout chytrý náramek.Strávila jsem tam přes hodinu a díky paní prodavačce mám náramek spárovaný s telefonem.

12. 01. 2020 19:47

Zdenalan: no někdy se to udělat musí..... Teď akorát nevím jestli je to pro tebe osvěžení nebo nutná povinnost.....
Já dnes osvěžení hodinkou angličtiny :-) a ještě jsme s dcerou koukaly kam dát přihlášky na vysokou :-).

12. 01. 2020 13:09

zdenalan: Škoda, že to máš ke mně tak daleko. Já bych ti poskytla šití spoustu -to by bylo osvěženíčko...!
Osvěžení nás čeká odpoledne, chystáme se na návštěvu k mužovým rodičům.

11. 01. 2020 22:01

I já mám tento víkend osvěžení s vnučkami:-)

11. 01. 2020 21:49

Také jsem koukla na p. Jílkovou, po dlouhé době, ale dlouho se zase nepodívám, její pořady se mi vůbec nelíbí. Druhý den se osvěžuji šitím, dělám jen krátké procházky.

11. 01. 2020 19:40

Osvěžení vnoučátky :-)

11. 01. 2020 19:35

Dnes osvěžení na výletu v Beskydech, mrholení teda trošku ustalo a tak se dalo aspoň trošku projít.

11. 01. 2020 18:46

Původně jsem měla v úmyslu menší procházku,musela jsem se však vrátit a tak žádné venkovní osvěžování se nekonalo.Místo toho jsem sedla na rotoped a hezky se zapotila.

11. 01. 2020 14:35

Nakonec jsem ze zvědavosti pořad zkoukla ... chudák Dr. Fořt, ten tam nemusel vůbec chodit, když už ho pustili ke slovu, tak ho nenechali domluvit ... a ještě větší chudáci diváci - pokud se na pořad dívali z důvodu, aby zjistili jak zatočit se svými 1-5 povánočními kily (což paní Jílková tvrdila, že je téma pořadu), tak Ti se nedozvěděli téměř vůbec nic, myslím, že teď mají v hlavě větší guláš než před vysíláním pořadu ... Jiřinko, máš můj obdiv, zvládnout to celé s úsměvem :-)

11. 01. 2020 06:53

Včera jsem byla statečná a šla jsem pracovat. Nebyl to ten nejlepší nápad a práce v kuchyni asi není vhodná rehabilitace na bolavá záda. Tak dnes vyrazíme jen na lehké cvičení a možná přidám i trochu gaučinku

11. 01. 2020 00:06

sifaka: Myslím, že je to lepší než s mojí mamkou. Dneska jsem s ní měla jít na poštu vyzvednout složenku, jenže jí bylo "stašně špatně". To je jí vždycky, když má udělat něco, co se jí nechce, například jít někam z domu, vykoupat se nebo si čistit zuby. Nebo se nad něčím zamyslet. :-(

filipova: Ostentativně zívat, to bych dokázala snadno :-)

Ale jinak máte pravdu, kdo to neviděl, o nic nepřišel.

10. 01. 2020 19:38

Jílkovou jsem si pustila ze záznamu. Já bych to nedala. Hanka to napsala hezky a není k tomu moc co dodat

10. 01. 2020 19:24

Dnes kosmetika, ta byla velmi osvěžující. Hani: To mám opravdu radost, že je mamince lépe. Macatice:Jsi dobrá, žes to dala :-).

10. 01. 2020 18:51

Koukala jsem se včera jen kvůli Jiřince a paní Málkové. Kdyby tam nebyly, tak jsem to tak po 10 minutách vypnula a šla spát :-) Nebudu se rozepisovat, protože HankaCh to moc pěkně napsala už za mě. Zaráží mě, že paní Mudr je v metabolické poradně a plete si cukry a sacharidy a další pojmy:-( Ani nechci domyslet co radí pacientům.

10. 01. 2020 18:39

Tak nakonec jsem mrkla na i- vysílání u toho cvičení dala jsem 10 minut a raději jsem to přepla jinam ..... opravdu ztráta času, Macatice má můj obdiv, že to tam celé vydržela :-).

10. 01. 2020 16:28

Já si dnes užívala v bazénu,máme ve škole vyhrazenu hodinku pro důchodce,tak jsem se osvěžovala přesně celou hodinku.

10. 01. 2020 16:26

Macatice.Viděla jsem Tě také,škoda,že jsi se nedostala ke slovu a nemohla tak podpořit Ivu Málkovou,kterou,mimo jiné,také prostor ty 2 uřvané,obézní a ta mladá "nejchytřejší",nedaly šanci.Dr.Fořt se mi také líbil......

10. 01. 2020 12:02

Tak teda já jsem na tu Jílkovou včera mrkla a Jiřinko máš můj obdiv, že jsi to tam vydržela. Bylo to naprosto hrozné. Paní "Helenka" Konarovská takhle vystupuje všude, má podle mě svou obezitu a hrc drc vyjadřování jako image - dřív bývala v TV často jako poradkyně přes prádlo, má luxusní obchod v centru Prahy. Škoda, že nepustila ke slovu i jiné. Např. Dr. Fořt se teda ke slovu moc nedostal a to byla podle mě škoda. Mám ráda jeho knihy. Myslím, že M. Jílková to pokazila už na začátku, když špatně vyhodnotila upozornění C. Jílkové na to, že paní MUDr. plete dohromady cukr a sacharidy ... a ani se C. Jílkové nedivím, že se snažila některé bláboly aspoň trochu uvést na pravou míru. Jen někdy ty mladší jsou netrpělivé, mají většinou hodně nastudováno a jsou citlivé na matení pojmů což se paní MUDr. nevím jak se jmenovala velice dařilo, pletla dohromady cukr a sacharidy, vegetariány a vegany ... no ale hlavně, že toho tam napovídala nejvíc :-/ Paní Michaela Jílková by se možná měla příště lépe připravit ...

10. 01. 2020 11:35

Macatice: taky jsem tě tam párkrát zahlídla. V tom řevu bys asi neschrupla ani nezívala. Kdo to neviděl o nic nepřijde když to neuvidí dál. Že jsem radši nešla spát.

10. 01. 2020 11:30

Hani, tak to je mamka čilá :-). Buď ráda, že se cítí líp a nech ji běhat v teplácích po bytě, je to lepší než kdyby ležela v posteli a vypadala " na umření" asi víš jak to myslím :-))......
Jinak vaše komentáře zde o pořadu, asi na to ani koukat nebudu, jen mrknu jak to Mackovi slušelo :-))).

10. 01. 2020 10:24

Hanko, to mám radost, že je mamince už líp :-) ... na pořad s Jílkovou jsem nekoukala, já TV nesleduju téměř vůbec ... a ani nevím, jestli se mi chce koukat na záznam, po Vašich komentářích ... možná ze zvědavosti?

10. 01. 2020 10:23

Já koukala kvůli Jiřince... Paní,, přes podprdy,,.. normální fajn baba, co nic neřeší... naše Ivanka taktní, slušná dáma.... Ostatní pro mě nevychovanci, hlavně rádoby,, výživová poradkyně,, sedící vlevo v křesilku... ta by zasloužila lepanec za to, jak se neumí chovat a skáče všem do řeči, nedala se zastavit ani svoji jmenovkyní Jílkovou :0

10. 01. 2020 10:12

Neboj Macku, vypadala jsi tam jako obvykle a tvůj smysl pro humor nahradila "paní přes podprdy". Ta dle mého předvedla selský rozum. Ví že není dokonalá, je si vědoma zdravotních rizik přesto se rozhodla pro práci, vnoučata a pohodu. Ostatně nemusíme tu všichni být do 100 let,ne? Hlavně prožít svůj život sám se sebou v pohodě podle svých představ. Někdo pro rodinu, někdo pro kariéru, tedy aspoň já takový názor zastávám. Jo holky máti už tu po bytě pobíhá v teplakach! Myslíte že je to normální? :-D

10. 01. 2020 09:41

Jinak díky všem za podporu - já se přiuznám, že nějak nemám odvahu si to pouštět znovu, abych se podívala, jak jsem tam vypadala. Stejně na tom nic nezměním.

10. 01. 2020 09:36

Cesta zpátky byla v pohodě. Šla jsem se stobákama dvě kraťoučké stanice autobusu pěšky na metro, a odtud to mám domů asi dvacet minut, možná pěradvacet s čekáním na přestup.
Spíš jsem tam byla zbytečně brzo. V osm nás zavedli před studio, že "tady" je sraz v devět, že všechny věci máme odložit v šatně (tedy i kabelka s mými třemi potřebami správného muže, které, jak jsem byla upozorněna, by stejně neprošly bezpečnostním rámem), že se pak máme posadit na nám přesně určená místa a nemáme si svévolně přesedávat.
Takže hodinu tam člověk bloumal jen tak. Já jsem si naštěstí pokecala s tou vukrářkou Luňákovou. Bufet už byl zavřený, ale v automatu měli dobrý kafe.
A ve studiu těsně před natáčením nám ještě Jílková řekla, že kdo bude zívat, bude vyveden :-)
Chvíli jsem uvažovala, jestli to neudělat, protože kdyby svou hrozbu uskutečnila, byl by to možná nejzajímavější prvek celého pořadu. :-)

10. 01. 2020 09:21

Taky jsem Mackovi zamávala, ale jinak nic jiného něž zmatek,křik a skákání do řeči. Jedině naše Iva byla důstojná a slušná dáma s obrovskou pravdou, na kterou neměli. Ten chlap i s tou psycholožkou by se měli naučit sušnému chování !!!!

10. 01. 2020 09:04

Opravdu mi přišlo,že jediný kdo věděl přesně co chce říct a přitom nevnucovat názor byla Iva Málková.

10. 01. 2020 08:29

přesně jak jsem psala, chaos a překřikování a obsah nikde. vydržela jsem jenom kvůli Macatici a v duchu ji litovala za ztrátu času a noční návrat domů

10. 01. 2020 07:40

Máte pravdu pořad o ničem, já jen virtuálně zamávala Jiřince :-)

10. 01. 2020 07:29

Pořad s Jílkovou stál za nic jako vždy. Vydržela jsem až do konce ale bylo to úplně o ničem.

10. 01. 2020 07:07

Tak tenhle pořad s Jílkovou jsem snad nikdy nesledovala, ale vyjímečně kouknu jak budu na elipťoušovi :-), aby to nebyl úplně ztracený čas....

10. 01. 2020 05:12

Jlkovou si pustím dnes ze záznamu. Ale tyhle pořady fakt nemusím ....

09. 01. 2020 23:55

Vrátila jsem se z Kavčích Hor. Přežila jsem to. Ale na rovinu říkám, že abych byla svědkem toho, jak se lidi přeřvávají, na to nemusím chodit do televize. Sledovala jsem to s nadhledem, čemuž dopomohlo i místo v poslední, nejvyšší řadě :-)
Jednou jsem možná lidi roztleskala, když Iva Málková řekla, že jídlo by nemělo být stresem, ale potěšením. Ale možná zařali tleskat současně se mnou.

09. 01. 2020 18:39

Jiřinko, taky se přidávám k přání brzkého uzdravení :-)!
Dnes opravdu venku hodně škaredě, ale cestu z práce pěšky jsem zvládla a byla hodně osvěžující ......

09. 01. 2020 18:09

Jiřinko, přeji ať to brzy přejde, mám vyhřezlou plotýnku , vím co to je. Hlavně to chce klid a teplo. Tady dnes celí den pršelo, chvílema míň ale počasí nic moc.

09. 01. 2020 15:41

Jiřina55.Jiřinko,hlavně to chce dodržet lékařské rady.V mládí jsem si se zády "užívala",dokonce mi lékař zakázal i sport a to byl hodně velký trest.Moc jsem jeho příkazy nerespektovala a bolesti se pak opakovaně vracely.Určitě si dávej pozor na prostydnutí,jak radí Macatice.

09. 01. 2020 15:33

Občas se na paní Jílkovou podívám,moc ji nemusím,ale někdy mívá docela dobré připomínky.Určitě se dnes večer podívám a Macatici budu fandit.Ty nám ostudu určitě neuděláš.

09. 01. 2020 14:42

Jirina55: ať ti zánět brzy ustoupí, vzhledem k tvé trénovanosti, myslím,že to vzdá brzy :-)
sifaka: mamince i tobě hodně energie a humoru :-)

09. 01. 2020 13:58

Tak ať ti to pomůže!
Kdybys potřebovala držet záda v teple, mohu ti nabídnout svou divadelní rekvizitu "vlčí ocas", oficiálně je to asi správně bederní pás či ledvinový pás z umělé kožešiny, co se uvazuje kolem zad, aby je neofouklo. Srolované a uvázané kolem pasu si to už několikrát zahrálo v roli vlka nebo vlkodlaka, ale jako podpůrnou pomůcku pro léčbu páteře to v době potřeby použil kamarád i brácha :-)

09. 01. 2020 13:35

Díky všem za povzbudivá slova adresovaná mým zádům. Pejskařky jsou uplácané z tvrdých materiálů , nic méně co je moc, to je moc a tak jsem šla za vědou lékařskou. Mám zánět měkkých tkání bederní páteře, dostala jsem protizánětlivou chemii a 3x v týdnu budu chodit na jakési zázračné paprsky, které zánět pošlou do minulosti. Tak uvidíme. Krásný den všem

09. 01. 2020 13:27

sifaka: Tak už ji pustili! To je skvělý! :-)

09. 01. 2020 13:02

Macku, oni nepotřebuji křoví, oni potřebuji důkaz :-)
Navíc Iva psala že Jílková už je trochu zklidnena, tak snad to nebude megashow.
Jinak sedíme s mamkou u ní doma a popijime kafe. Díky všem za energii.

09. 01. 2020 12:40

Normálně nekoukám na mě je paní moc uječená ale dneska se podívám.

09. 01. 2020 12:25

Televize je mimo můj zájem, diskusní pořady s Jílkovou tuplem, jdu tam čistě jen kvůli tomu, žer Iva Málková asi nesehnala nikoho lepšího a že to nemám přes celou Prahu. Doufám, že mě nikdo nevmanipuluje do jiné role než křoví.

09. 01. 2020 10:37

Jiřinko, také držím palce. Normálně televizi nesleduji, ale dnes to mám v plánu.

09. 01. 2020 09:31

Mne se tento pořad taky nezamlouvá, ale dneska se kouknu, jsem zvědavá na argumenty zastánců diet. A Macku držím ti palce.

09. 01. 2020 09:29

Koukám, že tu jsou samé dobré zprávy :-) Sifaka, Jiřinka, Macatice... hned mám lepší den a myslím na vás :-)

09. 01. 2020 08:55

Macatice, paní Jílková má tento pořad plný "chaosu a překřikování", tak na něj moc nekoukám. Ale na STOB kouknu ráda a budu ti držet palce

09. 01. 2020 00:14

martashi: Díky za upřesnění i podporu. Já doufám, že si budu moct sednout někam do poslední řady a kameraman bude mít dost soudnosti, aby si mě moc nevšímal.

08. 01. 2020 20:09

Macatice: Diskuzní pořad p.Jílkové Máte slovo 21.25 ČT 1

08. 01. 2020 19:47

Hele, a co je to vlastně za pořad a kdy se to vysílá?
Máme tam být ve 20 hodin, le nejprve bude instruktáž, takže to asi bude někdy později.
Já jsem člověk televizí nepolíbený a ani ji doma nemám...
Jestli mi teda někdo řekne bližší podrobnosti, jak to při tom vypadá, abych nekoukala jako jeliman...

08. 01. 2020 19:08

Macatice: tak pěkně reprezentuj STOBáckou komunitu, budu tě u obrazovky podporovat.

08. 01. 2020 19:04

Dneska ráno bylo docela hnusně. Na rehabilitaci mě šoupli do horké vířivky - až jsem se z toho celá zpotila a musela jsem se otírat ručníkem ještě i při následném tělocviku.
A v podvečer mi zavolali z ČT, že mám zítra přijít na to natáčení a podporu Ivy Málkové a STOBu v pořadu s Jílkovou. A já jsem doufala, že když se nikdo neozval začátkem týdne, tak se našli jiní zájemci.

08. 01. 2020 18:18

Osvěžující cesta z práce, sice foukal studený vítr, ale část cesty se sluníčko snažilo :-).

08. 01. 2020 17:25

sifaka.Však to zvládneš,hlavně že je mamince lépe a bez internetu se to také nezblázní.

08. 01. 2020 11:28

Hanko, to je krásná zpráva :-) Přeju, ať je maminka brzy úplně fit, domácí prostředí, jídlo i Tvá péče tomu určitě hodně pomůže :-)
Jiřinko, držím palce, ať se Vám s Bet daří!

08. 01. 2020 09:47

K osvěžení po ránu je zde pěkná řádka dobrých zpráv, tak ať se daří všem .:-)

08. 01. 2020 09:46

Dneska je osvěžovna plná pozitivních zpráv, to je tuze dobře.Na všechny myslím, a držím palce.

08. 01. 2020 07:54

Samé dobré zprávy, tak ať se vám všem daří.

08. 01. 2020 07:29

Holky mám z vás radost! Ať se daří. Vám, maminkám i pejskům:-)

08. 01. 2020 06:32

Jiřinko, budu moc držet palce, ať vše s Bet zvládnete na 1*, jste holky šikovný :-)!

08. 01. 2020 05:59

sifaka: Velká gratulace a držím palce i dál,
Jirina55: Palce držím vytrvale :-).
Já vstávám a jedu plavat :-). Jistě to bude osvěžující :-).

08. 01. 2020 05:09

Hani, dobrá zpráva a hned je po ránu radost. A závod? Na Moravě jsem se za poslední roky tak trochu zabydlela. Snad tam s Bet budeme mít štěstí.

08. 01. 2020 05:05

Hani, super, doma se maminka rychle uzdraví :) A Jiří... gratuluju, dobře vím, co je za tímhle úspěchem dřiny, přeju moc, moc štěstí....

08. 01. 2020 04:30

Sifaka: tak to je krásná zpráva :-). Tak budeš maminku hezky rozmazlovat, tak to bude brzy fit :-)!
Však jak píše Macek, můžeš ji dál informovat o dění zde a vlastně budeš s ní i na internetu :-).

08. 01. 2020 01:41

sifaka: Tak to je fajn, že se mamka chystá domů, však to spolu zvládnete. A neříkala jsi, žes jí předčítala některé naše komentáře a pozdravy? Tak v této bohulibé činnosti můžeš pokračovat - a spojit tak péši o ní s návštěvou tady na STOBu :-)

08. 01. 2020 00:45

Dnes sem přicházím s dobrými zprávami,....no, dobrými. Vypadá to, že mamka si pomalu bude balit raneček a ráda by už spala ve svým pelechu. Což o to, to jí chválím, jenže pro mně to znamená internetové embargo :-(...tak nevím, co si bez vás počnu....teda, slíbila jsem, že ji budu týden oprašovat a vařit, jen týden a pak se uvidí......ale jak vidíte, už mám skoro trochu roupy, tak to bude snad brzy dobrý. díky všem za podporu. Je to znát.

Stáňo, špitál nejsou lázně a vyšetření žádný med ale jaro se blíží, brzy bude zase hezky.
Jiři, kostky pravíš? Tak přeju samé "šestky" :-) a jestli vás tam nebudou chtít, neva, u nás na STOBU budeš vždycky hvězda..........vlastně obě :-)

07. 01. 2020 23:52

Kostky jsou vrženy, přihláška na závody odeslána na ČKS a tak to mé osvěžení (ale i pěkná dřina ) bude na cvičáku. Abychom si s Bet neuťaly moc velkou ostudu

07. 01. 2020 22:57

Mě dnes osvěžily dvě návštěvy, které se u nás sešly.

07. 01. 2020 20:52

Večerní procházka s manželem.

07. 01. 2020 18:46

Dnes přez den teplota pod nulou, ale cestu z práce pěšky jsem nevzdala a byla opravdu osvěžující :-).

06. 01. 2020 19:24

Dnes jsem se osvěžila jógou.

06. 01. 2020 18:54

Dnes osvěžení procházkou k dr. Jelikož jsem vyšla z práce o téměř 15 minut později než byl plán, tak mi ujelo veškeré spojení a nezbylo mi nic jiného než jít pěšky a ještě v hodně svižném tempu :-). Sluníčko svítilo, ale jinak bylo chladno i když jsem se cestou pořádně zahřála a i tak byla cesta osvěžující :-).

06. 01. 2020 14:46

Ranní plavání mne stálo hodně přemlouvání. Ale přemohla jsem lenost a nakonec to bylo moc fajn :-).

06. 01. 2020 12:24

I u nás dnes přimráklo, ale po ránu bylo zmrzlo a semtam přelétla vločka.

06. 01. 2020 12:15

A to nehezké počasí stále pokračuje,alespoň u nás,na Karlovarsku,působí to dost negativně na psychiku.
Masa55.Pro Tebe jedině dobře,alespoň Tě to neláká ven a můžeš se doléčit.

06. 01. 2020 08:32

U nás bylo včera tak šeredně, že mne nic a nikdo nevytáhl na delší procházku, aspoň jsem si v klidu léčila můj bolavý krk. Dnes je to lepší a tak to ani dnes nebudu přehánět, neb zítra začínám RHB a to chci být fit.

05. 01. 2020 19:58

Krásná neděle sluníčko ,procházka, přivítání příjemné návštěvy a vnoučátkování , prostě pohoda :-)

05. 01. 2020 17:45

přímá neděle se slunickem a dlouhou procházkou :-)

05. 01. 2020 17:10

Krásný den a procházka dlouhá.

05. 01. 2020 13:11

sifaka: Hanko, moc přeji další dobré zprávy.
U nás nádherně. Ranní čtení, dopolední psí procházka i rotoped na terase před obědem - všechno je balzám na duši :-).

05. 01. 2020 13:11

dnes si budu asi více než svalíky osvěžovat mozek,zítra máme po 3 týdnech španělštinu,tak abych nebyla za úplného trotla,nějaká cvičení si projdu.Jinak se však musím pochlubit,při včerejší procházce jsem u Grandhotelu Pupp zaslechla španělštinu a nedalo mi to,abych se "nevetřela".Docela jsem uspěla i se svými ne příliš dobrými znalostmi,což mne potěšilo.

05. 01. 2020 13:06

sifaka.Každá dobrá zprávička přináší naději a i když máš pravdu,že proti věku se nic nenadělá,tak vám oběma držím palečky a taky pěstičky,aby léčba měla své účinky.

05. 01. 2020 11:17

Hanko, to je dobrá zpráva, držím palce, ať cílená léčba rychle zabere a mamince je brzy líp.

Včera mne osvěžila dlouhá procházka lesem, dnes ranní slunce, které přes okno krásně hřálo

05. 01. 2020 08:17

Hani, to je dobrá zpráva!!! Myslím na Tebe a držím palečky Tobě i mamince

05. 01. 2020 06:32

Sifaka: tak první krok už dr. zvládli, tak teď aby léčba rychle zabrala a mamce bylo líp !
Drž se, posílám ti spoustu energie !

04. 01. 2020 22:56

Já bych si stromeček ráda nechala ale už to nešlo. Ale nevadí já si ho užila zdobila jsem ho už 21.12. Ostatní výzdobu ještě mám.

04. 01. 2020 22:52

Já jsem sice dnes už dělala doprovod třem králům, ale vánoční výzdobu ještě rušit nebudu. Mám vánoce ráda, tak si jejich atmosféru ještě o týden, dva prodloužím. Hani, snad už mamce bude líp, když se ví příčina, tak snad bude i rychlá léčba.

04. 01. 2020 22:11

Macatice: o těch předsevzetích jsem to taky slyšela. Už jsem si dokoupila další permanentku do Centra tance a zarezervovala moje oblíbené lekce na celý leden, protože bych se taky do sálu nemusela vejít... V únoru už to bude zase v normálu.

04. 01. 2020 22:06

sifaka: držím pěsti, ať je mamince lépe

04. 01. 2020 21:17

sifaka: Poznat nepřítele je důležitý krok k vítězství. Tak ať nad potéžemi slavně zvítězíte!

Dnes jsem se v nějakých televizních zprávách doslechla, že asi 40 procent Čechů si dává novoroční předsevzetí, přičemž většina z nich se týká zhubnutí. :-)

04. 01. 2020 21:05

Ahoj Svěženky, děkuji všem za milé řádky. Přečetla jsem z nich i mamce dnes při návštěvách. Lépe ještě zdaleka není, vyhráno vůbec ne ale přesto myslím, že dobrou zprávou je určení potíží. Pokud nedošlo k mýlce, mohla by to být hodně dobrá zpráva. Blby je, že "proti věku není léku" a věk může být vážný protivník. Tak možná zítra zase tu......

04. 01. 2020 20:40

Jak už jsem tu jednou četla, odpoledne bylo nevlídno. Stejně jsme ale s pejsky vyrazili ven a přišli jsme vymrzlí a vyfoukaní, ale bylo nám fajn.

04. 01. 2020 20:13

Nám stromeček už lehce padá , ale i přez to ho nechám do příštího víkendu.... Ještě si ho chceme užít i veškerou výzdobu. Ozdoby na stole ještě krásné kvetou, to by bylo škoda to zlikvidovat - uvidím jak to bude vypadat za týden....

04. 01. 2020 19:17

sifaka.Hani,myslím na Tebe i na na Tvou mamku,aby se dokázala dostat z nesnází a bylo lépe.

04. 01. 2020 19:13

Ve společnosti mých dvou brněnských kamarádů jsem se osvěžili procházkou přes celé město,ještě stále svítící vánoční výzdobou.

04. 01. 2020 15:38

My necháváme stromeček tak dlouho, dokud nezačne opadávat.
Hanko, to mne mrzí, držím palce, ať je mamince brzy líp.

04. 01. 2020 14:56

Stromeček odstrojuje manžel pravidelně na Tři krále a letošek nebude výjimkou.Máme krásnou jedličku už od přírody nazdobenou šiškami stojícími jako svíčky a ještě vůbec neopadává, ale zvyk je zvyk, možná ji necháme stát na zhradě pro potěšení se slaměnými a papírovými ozdůbkami. Počká na pálení čarodějnic.
Sifaka: myslím na tebe i na maminku a držím pěsti, ať je líp.
Massa55: krásné veršovánky :-)

04. 01. 2020 12:05

Já, vzhledem k tomu, že příprava na Vánoce u mě začíná v době, kdy jiní se chlubí, že už mají zabalené všechny dárečky (ano, a nezřídka zdobím byt a stromeček až na Štěpána po návratu od mužových rodičů, i když letos se mi to povedlo ještě před odjezdem), tak si vánoční výzdobu užívám až do Hromnic. Stromeček mívám na balkoně, letos je to "plevelná" douglaska, odříznutá v sobotu těsně před Vánoci, takže v podstatě ještě čerstvá. Tyhle stromky neopadávají, ale uschnou a lámou se. Takže až se začně lámat, nalámu ho do igelitky a odvezu na chatičku ke spálení do kamen. Když není dost uschlý, láme se špatně.

04. 01. 2020 11:00

Nám se letos povedlo koupit stromeček nejlaciněji za poslední roky. Navíc jsme ho, pod vlivem emočního vypětí ohledně manželova a tátova zdravotního stavu, zapomněli v garáži postavit do kýble s vodou. A kupodivu, letos nepadá vůbec. Ještě nám bude nějaký čas dělat parťáka :-).

04. 01. 2020 10:55

Já dnes jen odstrojím stromeček, protože strašně padá, ostatní výzdobu si ještě nechám.

04. 01. 2020 10:18

Hani... Moc držím pěsti, moc.... a Massa55.... Já si krásu prodlužuju do příští soboty... Tři králové jsou v pondělí, do té doby trvá doba vánoční a sklízet se bude v pátek a sobotu :)

04. 01. 2020 09:18

Tak tu tiše sedím, na komentáře hledím,
dnes je sobota a mne čeká rachota,
odstrojit stromeček a výzdobu s oken,
vánoční svátky,,, budiž zbohem....

04. 01. 2020 08:08

Hanko, i já posílám pozitivní energii a myslím na Vás.

04. 01. 2020 06:26

Hani, držím palce ať se vše v dobré obrátí a mamce je líp ! Myslím na tebe!

04. 01. 2020 00:26

sifaka: to je mi líto, drž se. Ať je líp. Myslím na tebe.

04. 01. 2020 00:10

Hanko, ať je zase líp - tobě i mamce!

03. 01. 2020 22:37

Ahoj děvčata, na moc dobré zprávy to zatím nevypadá. Moc děkuji všem za podporu. Na nic dalsiho momentálně není nálada :-(

03. 01. 2020 20:22

Posezení s milými přáteli, bylo to moc fajn :-).

03. 01. 2020 20:20

Dnes oslava narozenin kamarádky, osvěžená jsem vínečkem.

03. 01. 2020 19:24

Dneska se Bet po cvičení v Kyjích chtěla napít z rybníka ale ouha. byl zamrzlý. Teď chystám večeři a osvěžuju se čtením STOBu
Hani, čekám dobré zprávy
Kachničko, vítej v partě ..

03. 01. 2020 17:53

Po sauně jsem se osvěžila procházkou,i když ne příliš dlouhou.Škoda jen,že včerejší sluníčko se schovalo.

03. 01. 2020 17:21

Venku u nás celý den nádhera, jako v pohádce :-). Stejně jako nafotila Zlatka :-). Škoda, že tak krásně nebylo na Vánoce.....

03. 01. 2020 15:54

Hanko, to mne mrzí, přeju, ať je mamince brzy líp.

03. 01. 2020 15:33

Mě už dnes osvěžily 2 vycházky a ještě mě čeká jedna.

03. 01. 2020 14:43

Před chvílí jsem se vrátila z procházky... dlouhé... Nevím jestli osvěžená nebo zmrzlá, ale spokojená... Bylo to jako v ledovém kralovstvi, taková nádhera....

02. 01. 2020 22:28

Sifaka: dík za skvělý blog, držím palce mamince, ať je jí líp.
KachnickaFIT: vítej a ať se daří.
U nás dneska krásná námraza a sluníčko pro dobrou náladu. Na procházku ideální.

02. 01. 2020 22:05

Hani, snad bude mamce už líp. Já se dnes poslední den osvěžovala s vnoučaty. Zítra už musím bohužel do práce:-( U nás bylo počasí luxusní, námraza a sluníčko. Dopoledne byla procházka s vnučkami a odpoledne jsem na hoďku utekla s hůlkami a s pejskem sama do lesa. Osvěžující balzám na tělo i duši!

02. 01. 2020 20:57

Hani: Vím, o čem mluvíš. Moc držím palce.

02. 01. 2020 20:55

KachnickaFIT: Ať se ti mezi námi líbí a daří :-).

02. 01. 2020 20:54

nová členka STOB klubu hlásí příchod :) přeji vám všem krásný večer a doufám, že budou vaše příběhy a úspěchy mojí motivací :)

02. 01. 2020 20:48

Sifaka: Tak to držím palce, ať se mamka brzo vykurýruje a z nemocnice ji pustí.

02. 01. 2020 20:31

Dnes jsem byla celý den v práci a teď jsem se osvěžila čtením zpráviček. Hanka vymyslela pěknou osvěžovnu :-)
Hanko, držím palce mamince, ať je zase dobře :-)

02. 01. 2020 20:18

I já držím mamince pěsti.. Ať je brzy v pořádku....

02. 01. 2020 19:50

Semily hlásí krásný sluníčkový den, všude námraza a procházka 2 hod. Navečer větší zima, čistím lednici.

02. 01. 2020 19:47

Hani, držím palce Tobě i mamince. Při procházce jsem dostala zprávu ze servisu že moje auto dostalo nový program a už parkuje před domem. Tak snad dobrý

02. 01. 2020 19:45

Sifaka: tak to je mi opravdu líto, doufám že se mamka brzy uzdraví :-)! A ty mimochodem taky ! Tak bacilům zmar!

02. 01. 2020 17:31

Sifaka: držím pěsti a myslím na tebe a mamku ať se vše v lepší obrátí.

02. 01. 2020 17:10

Díky děvčata, za chválu, pousmála jsem se trošku. Mám z vás radost, tak jdu za vámi s trochou starostí. Mám ode dneška mamku ve spitále a ten dnešek fakt nebyl nic moc. Vyhlídky jsou sice příznivé ale u seniorů se nikdy neví..... Takže toho psaní moc nebude ale těší mne, ze si tu můžu počíst.

02. 01. 2020 15:04

Asi je inverze, u nás mrznoucí mlha. Chtěla jsem přidat slovo ošklivá, ale ráno jsem šla s manželem a pejsky dvakrát na čističku a před obědem se sousedkou a kočárkem za vesnici do polí a bylo to jako v pohádce. Všechno namrzlé a ojíněné, vidět bylo jen na pár kroků. Ne, nebyla to ošklivá mlha, krása to je :-).

02. 01. 2020 14:03

Hani, silně motivační heslo. teď jsem přišla z práce, čekám, jak dopadne auto v servisu a tak dopiju kafe a jdu to rozchodit ...

02. 01. 2020 13:46

Mě osvěžila dopolední procházka, venku je úžasně. Ještě mě pak čeká vycházka kolem 4 to už nebude tak pěkně ale osvěží mě určitě taky.

02. 01. 2020 13:42

sifaka.Hani,to je senzační název!!Kam na ty nápady chodíš?Máša má pravdu,samotný název je již podnětem k dobré náladě.A když k tomu ještě svítí sluníčko a mrzne,tak se člověku chce usmívat.Děkuji Ti moc,jsi naše studna pohody.

02. 01. 2020 09:33

sifaka : uvítací název je perfektní, hned mám lepší náladu !!!!!!

01. 01. 2020 23:22

Po dnešním vážení, je to heslo přímo pro mě. Já se stále osvěžuji s vnoučaty, nějak se jim od nás nechce . Rodiče občas odjíždějí a přijíždějí, vnoučátka zůstávají:-)

01. 01. 2020 22:10

Dobrý nápad, hezký název i skvělý uvítací příspěvek. _-)
NNa Silvestra (v devíti lidech) a Nový rok ( v sedmi) se u nás vypila lahev červeného, lahev šampusu, lahev nealko šampusu, blíže neurčený počet konvicí různého čaje a několik hrnků kávy.
Vlastně kecám, z toho červeného tam ještě určitě deci zbylo.
Teď večer jsem si udělala svůj oblíbený zelený čaj se zázvorem a citronem.

01. 01. 2020 15:34

Krásný název blogu :-).
Dnes venku bylo konečně trošku bílo od mrazu, krásně svítilo sluníčko, nádherný 1. den tohoto roku :-).
Ještě mě čekají 2 dovolenkové dny a víkend a vzhůru do pracovního procesu. Docela to uteklo a klidně bych se nechala ještě týden doma....

01. 01. 2020 13:55

I já souhlasím s heslem. Dnes budu mít 4 krátké procházky, ale dohromady nějaký ten km dají a osvěžující jsou určitě. 2 budou za sluníčka, které tu krásně svítí a 2 za tmy.

01. 01. 2020 13:39

Den jak malovaný, važme si ho a využijme ho :-).

01. 01. 2020 13:12

jo jo souhlas s tvým heslem :-)

01. 01. 2020 11:53

Lidi, STOBu zdar a špekům zmar! :-)

Naši partneři