TOPlist


Jak si nahrát profilovou fotku?

Informace

  • Registrace: 15. 06. 2010

Výzva 52

Aktuální výzva:
Jsem trendy, jím pestře

Počet bodů v týdnu: 3
Celkový počet bodů: 176

sebekoučink Sebekoučink

Nezaplacený cyklus 2019/1 smazán automaticky dne 13.07.2019

Získané body

Jak sbírat body?

Počítadlo pohybu

Můj pohyb

Chůze:285.00 km
Kolo:468.00 km
Cvičení:0 h 0 min

Všichni uživatelé

Chůze:94068.87 km
Kolo:52454.82 km
Cvičení:4297 h 56 min

Přidat pohyb

STOBkolo

 

Aktuální stav: Blížím se ke startu!

Více o STOBkolu

ivamal

Jak psát blog?

Jak nakupovat

14. 12. 2013


Základním pravidlem pohodových vánoc pro lidistarající  se o svoji váhu  je zlaté moudro - co nenakoupíte, to domanemáte. Nenechte se  zmanipulovat obchodníky, kteří na Vásútočí  vánočními laskominami předpokladnami či slevami velkých balení. Nedopusťte,aby se dveře ledničky daly otvírat jen s maximální opatrností. Požitek z jídla neroste s množstvímsnědených potravin.  Pochutnejte si na kvalitních potravinách  a zároveň  sepokuste použít metodu JJP - jez jen polovinu. Dopřejte si požitek z jídlajako o jiných vánocích, ale dávejte si poloviční porce. Kdyžmáte chuť si naložit přeplněný talíř, dbejte na to, aby jídlo mohlo „dýchat“,aby se jednotlivé druhy pokrmu navzájem nedotýkaly. Naplánujte si, kolik snítekousků kapra, kolik si dopřejete kousků cukroví a bez pocitů viny jelabužnicky, pomalu vychutnejte a těšte se z každého sousta. Uvidíte, že když při   štědrovečerní večeři vychutnáte množství,které jste si povolili, budete z něho mít daleko větší potěšení než ti,kteří  si celí upocení  musí povolovat pásek od kalhot. Uvědomte sitoto ještě předtím, než vyrazíte na nákupy, a pokud  to přeženete, zvažte si přeplněné tašky.Představte si, že část jejich váhy se stane součástí vašeho těla. Pokud jstejiž nějaký ten kilogram nadváhy zhubli, uvědomte si, jak těžce se Váms nákupem, šlo třebas jen  od  výtahu, a že některé z těchto kilogramůjste dříve s sebou nosili stále. A to byste již jistě zažít nechtěli.Vzpomeňte si na tento okamžik a pokuste si ho jasně vybavit, když budete sedětpřed bohatě prostřeným stolem. A pokud se to nezdaří a párkrát (ne každodenně)se přejíte, svět se nezboří.

 

Čím větší mámepotřebu mít Vánoce perfektní, tím větší je šance, že si je zkazíme

Hodnocení (10 hlasů):

Komentáře

Komentáře je možné psát až po přihlášení. Pokud již máte účet, přihlaste se prosím. Pokud ještě účet nemáte, registrujte se

22. 02. 2014 16:31

veselinek

No. Tak na to mě letos DOSLOVA a PÍSMENE dostali. Čekám na vánoční speciality celý rok, jindy v obchodech nejsou, a pak mi ještě ZLEVNILI.
Z rauše mě probral až obezitolog, který , logicky a správně vytřeštil voči a pravil : " Zbláznil jste se ? Vždyť Vy to přece nesmíte . I kdyby Vám to cpali zadarmo, nemůžete to jíst. No to je špatný, jestli- dám Vám ještě poslední návštěvu- do ní nezhubnete, končíme. To přece není možný, abyste po roce, v lednu, měl zase stejnou váhu jako před rokem.
A to mě nakoplo. Poslouchám totiž bedlivě doktory, vyplácí se to, myslím si.
A tak teď razantně hubnu, aby mě nevyrazil.

19. 12. 2013 10:31

Veve12

Moc hezký článek. Vezmu si z toho ponaučení. Rozhodně bych nechtěla zpět těch 14 kg odhozených se Stobem.
Přeji všem krásné vánoční svátky :-)))

19. 12. 2013 09:59

muriela

Mám podobnou představu o trávení letošních Vánoc :-) Doufám a věřím, že stejná bude i skutečnost :-)
Přeju všem krásné a pohodové Vánoce :-)

19. 12. 2013 08:45

ivamal

děkuji za hezké komentáře -v kurzech v 1. lekci trénujeme nosit pár hodin batůžek o váze 3-5 kg, a když to pak odložíte, tak ucítíte tu úlevu - a člověk si uvědomí, i kdyby zhubnul třeba ze 100 kila na 95, že udělá hodně nejen pro své zdraví, ale i pro svůj dobrý pocit ze sebe sama
a moorce moc gratuluji - nechcete nám napsat o sobě do časopisu?

15. 12. 2013 15:03

pejska

Moc zajímavý článek a poučný. Oslovilo mě zejména : zvažte si přeplněné tašky. Trochu odbočím. Před časem jsem se táhla od autobusu domů s nákupem z farmy. Byl hodně těžký (6 kg). Ale jdu domů mírně do kopce a něco přes kilometr. Téměř u vrátek jsem si uvědomila, přesně tolik jsem v posledním cyklu zhubla - a zdálo se mi to hrozně málo.A teď to byla tíha.

15. 12. 2013 07:34

Co nenakoupíme to doma nemáme, co doma nemáme to nesníme, cukroví vyhodíme tuky tím z těla sundáme :-)

15. 12. 2013 07:24

mooorka

To je pravda, jen ty plány někdy až tak moc nevychází. Další pravdou je, že bych z těch letošních - 20 kg nechtěla moc zpět :-))).

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Meggle
Výhru je nutné si vyzvednout na Dni Zdraví 19.10.2019 v Praze v Modřanech. Více info zde
Soutěž byla ukončena. Gratulujeme vítězům: babicka Eva, oveckaLS, JanaKo

Ankety

Vylučujete z jídelníčku určitou skupinu potravin (např. mléčné výrobky, maso, potraviny obsahující lepek)?

Hlasovat