TOPlist


Jak si nahrát profilovou fotku?

Informace

  • Registrace: 15. 06. 2010

Výzva 52

Aktuální výzva:
Umím to i bez masa

Počet bodů v týdnu: 0
Celkový počet bodů: 196

sebekoučink Sebekoučink

Nezaplacený cyklus 2019/1 smazán automaticky dne 13.07.2019

Získané body

Jak sbírat body?

Počítadlo pohybu

Můj pohyb

Chůze:285.00 km
Kolo:468.00 km
Cvičení:0 h 0 min

Všichni uživatelé

Chůze:95318.77 km
Kolo:53274.77 km
Cvičení:4357 h 6 min

Přidat pohyb

STOBkolo

 

Aktuální stav: Blížím se ke startu!

Více o STOBkolu

ivamal

Jak si nastavit přístupová práva ke svému profilu?

O mně


    Byla jsem obézní dítě - jednak proto, že obezitu opravdu máme v naší rodině v genech a taky proto, že jsem ráda jedla. Naštěstí jsem měla rozumné rodiče, kteří hlídali můj energeticky příjem odmala a vedli mě i ke sportu. Už ve školce jsem na pokyn rodičů dostávala menší svačiny, staršímu bratrovi občas dávali rodiče jídlo tajně, protože jsem se dožadovala stejného množství jako on. Na střední školu jsem vstoupila se 70 kily. Pak přišlo studium na vysoké – obor psychologie a spousta kamarádek, což byla studnice „zaručených“ tipů jak zhubnout! Tělo se pochopitelně bránilo a váha pravidelně kolísala do doby, než jsem začala pracovat na své diplomové práci „Kognitivně behaviorální terapie obezity“. Psal se rok 1975 a o tomto psychoterapeutickém směru u nás nebylo v podstatě známo téměř nic. Nějakou literaturu jsem si přivezla ze zahraničních cest, kde jsem navštívila i různé hubnoucí kluby. Myšlenka skupinového hubnutí mě velmi oslovila, společným sezením jsem však chtěla dát odbornější úroveň. Nastudovala jsem tedy teorii, přidala své osobní zkušenosti s hubnutím, tvořivost a postupně vyvinula metodiku, kterou v praxi používáme už více než třicet let. V čem spočívá? Cesta k dosažení a udržení optimální váhy nespočívá jen v úpravě jídelníčku, ale také ve změně myšlení. Jinak řečeno: Hubnutí začíná a končí v hlavě.

    V roce 1990 se zrodil STOB a celá moje rodina zahájila zcela novou etapu našeho života - já jsem hýřila nápady a můj muž mě usměrňoval, aby byly realizovatelné v praxi. Za mnoho let mravenčí práce se zdařílo, že STOB organizuje kurzy ve 100 městech České republiky, organizujeme i specializované kurzy pro muže, pro diabetiky a kurzy rodinné.

    Díky spolupráci s Janou Divokou a Terezou Hodycovou a od září i s dcerou Zuzkou a za pomoci mnoha dalších se zdařilo, že existuje tento web. Máme z něj díky vaším pozitivním odezvám a úspěchům velkou radost.

    A jaká je moje váha? Musím se kontrolovat celý život, ale ověřuji si v praxi, že to nemusí být kontrola neradostná. Držím si v podstatě váhu z dospívání – plus minus 73 kilo. No a pohyb – místo za žáky hraji tenis za veterány.

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Reklama - díky našim sponzorům můžete využívat tyto stránky zdarma

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Nestlé

Ankety

Jak často jíte maso a masné výrobky?

Hlasovat