TOPlist
Sledujte nás:

Datum registrace: 14. 05. 2012

Jak si nahrát profilovou fotku?

vsliz

Původní Sebekoučink

0 %
0 kg 12 kg

Již zhubnuto: 0 kg

Získané body

Tento měsíc: 0
Celkem: 443
Zobrazit více

 

?

Jak sbírat body

Počítadlo pohybu

Můj pohyb
Chůze: 0 km
Kolo: 0 km
Cvičení: 0 h 0 min
 
Všichni uživatelé
Chůze: 134108.05 km
Kolo: 66329.00 km
Cvičení: 5573 h 21 min

Přátelé

?

Jak požádat o přátelství

O mně

Jsem člověk, který celý život bojuje s démonem zvaným odborně obezita. Já tomu naprosto selsky říkám, že jsem prostě tlustej :-D Od dětských let mne provází životem a nutno přiznat, že většinu života prostě vítězí. Prodělal jsem v životě tolik "diet", "jojo efektů", "zaručených návodů" ke zhubnutí a opětovných skoků k hranici 150 kilogramů, že bych mohl, byl-li bych zdatný v psaní scénářů, o svém příběhu napsat seriál, který by v počtu dílů možná předčil nechvalně známé série našich největších komerčních televizí. V roce 1993 jsem během 18 měsíců shodil 76 kg, abych je, a nejen je, ale i něco víc, během osmi let nabral zpět. Poté jsem prodělal několik větších či menších skoků, kdy poslední z mých váhových veletočů byl ze 145 kg na 108 a během roku a půl opět na 154 kg.
To vše se dělo do března 2012, kdy mne moje maminka přesvědčila k návštěvě kursů STOB, které v Karlových Varech pořádá lektorka paní Božena Černová. Pod jejím vedením, či spíše díky tomu, že jsem sebral síly a uvědomil si, že i ve 43 letech dokážu zvítězit sám nad sebou, jsem začal poslední boj s přebytečnými kilogramy. Motivace byla veliká a měl jsem velikou výhodu, kterou vám, kteří stále tápají, či si nevěří, přeji asi nejvíce: podporu svých blízkých.
Budu-li bilancovat výsledky svého dosavadního snažení, mohu shrnout vše do jediného čísla: -40...
Z 154.4 kg na 114.5.
Nic na světě ovšem není zdarma, tudíž i výsledek mého snažení skrývá v pozadí sebekázeň, sport, trochu počítání, sledování a hlavně sebedůvěry. Mějte se rádi a mějte rádi své tělo. Ono vám samo dá vědět, co potřebuje. Hubnutí znamená jednoduchou rovnici: příjem energie musí být vždy o něco nižší než její výdej, v praxi se doporučuje přijímat denně o 2000 kJ méně, než vydáte, což by v ideálním případě mělo znamenat cca dvoukilový úbytek vaší váhy za měsíc.
A ještě něco: hýbejte se. Jedno jak, jedno kdy, zda váš pohyb bude rychlá chůze, sex, sport, či posilování, každý okamžik, kdy neležíte na gauči a necpete se slanými chipsy či sladkostmi, se počítá.
Pravidelný pohyb, kterým se rozumí i prostá chůze, se počítá. Nastartuje totiž váš "metabolický kotel" a bude stačit věnovat pohybu několik desítek minut denně, či 3 - 5 hodin týdně a vaše váha bude padat rychleji, než Felix Baumgartner ze stratosféry.
Sám jsem propadl kouzlu cyklistiky, najezdil jsem od jara 2012 více než 2000 km a i přesto, že se od října naprosto nehlídám a nepočítám si kilojouly, o vánocích jsem si dopřál všeho naprosto vrchovatě, držím svou hmotnost hlavně díky pohybu na stejné úrovni. No tedy přes vánoce jsem nabral půl kila, ale za ten salát, kapra a cukroví to stálo :-D
Shrnul bych to: základ je ve střídmosti. Člověk si nemusí odpírat prakticky nic za předpokladu, že nespořádá tzv. rizikových potravin kilogramy. A i když ujedete a mě se to stává celkem často, tak prostě sedněte na kolo, rotopéd, vezměte do ruky hole na nordic walking, či hupsněte s drahou polovičkou do postele a hýbejte se! A ono to jde :-D
Takže konec moudrostí, venku je na leden krásné počasí a já jdu na kolo.
Přeji hodně příjemným způsobem shozených kil!

Na závěr pár odkazů:

Moje trasy na kole (existuje moc fajn Android aplikace zdarma) http://www.sports-tracker.com/#/view_profile/vsliz

Můj profil na Facebooku: https://www.facebook.com/vlastasliz

P.S. Nechci tady dělat reklamu konkurenčnímu webu, ale v době, kdy jsem si hlídal energetické příjmy a výdaje, mi fantasticky pomohla aplikace Kalorické tabulky, která existuje i ve formě pro mobilní telefony se systémem Android či iPhone. Jistě si ji najdete na internetu sami.

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Meggle
Soutěž byla ukončena, gratulujeme výhercům. Výhru je nutné si vyzvednout na Dni Zdraví 22.10.2022 v Praze na Pankráci. Více info zde

Ankety

Jaké nové recepty byste chtěli na STOBklubu?

Naši partneři